Institution name: College of Computing & IS
Comments: Final Version - (16-August-2018)

Table of contents

 

College of Computing & IS
CS-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 5B
--- CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 3A
--- --- --- -X- CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 1B
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
CSC 1108 Individual Project 1
Barbara Nansamba
LLT 1B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
--- --- CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 6A
---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LT 6D
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 1B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1108 Individual Project 1
Barbara Nansamba
LLT 1B
CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 1B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
--- ---
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-PhD
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday PCS 9202 Advances in Computer Vision &Image Processing
Ernest Mwebaze
Seminar Room 4B (level 4)
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- PIS 9101 Advanced Research in IS: Facilitation of collaborative problem solving
Josephine Nabukenya
Seminar Room 4B (level 4)
--- -X- PIT 9102 Advanced Research Methodology
Fiona Tulinayo
Seminar Room 4B (level 4)
-x- -x- -x- -x-
Wednesday PSE 9102 Science of Computer Programming
Engineer Bainomugisha
Seminar Room 4B (level 4)
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday PCS 9101 Philosophy of Computing
Gilbert Maiga
Seminar Room 4B (level 4)
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- PIS 9201 Advanced Research in GIS
Patrick Ogao
Seminar Room 4B (level 4)
-x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday CSC 1100 Computer Literacy
Flavia Namagembe
LLT 1A
--- IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
-X- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- CSC 1100 Computer Literacy
Flavia Namagembe
LLT 1A
-X- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Agnes Nakakawa
LLT 1A
-X- CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
-x- -x- -x- -x-
Friday CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- --- MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
-X- --- --- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1100 Computer Literacy
Flavia Namagembe
LLT 1A
MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Agnes Nakakawa
LLT 1A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
BIG Lab 2
CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
Saturday -x- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
CSC 1100 Computer Literacy
Flavia Namagembe
LLT 1A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2B
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Richard Mayanja
LLT 2B
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
CSC 1100 Computer Literacy
Flavia Namagembe
LLT 2B
-X- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2B
CSC 1100 Computer Literacy
Flavia Namagembe
LLT 2B
--- -X- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Richard Mayanja
LLT 2B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 2B
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LT 6C
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2A
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
Saturday --- --- --- CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 2B
--- --- --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6D
--- BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 4B
-X- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 3A
-X- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6C
BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- --- --- -X- --- --- BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 4B
BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA, Vincent Male
LLT 5A
-X- --- BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
-x- -x- -x- -x-
Friday BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 5B
--- --- BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA, Vincent Male
LLT 4B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 2B
--- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 6B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 5B
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6D
BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA, Vincent Male
LLT 4B
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 2C
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA, Vincent Male
LLT 4B
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LT 6D
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6D
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LT 6C
--- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 3A
-X- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6C
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 4A
-X- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LT 6D
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 4A
BLS 1112 Communication Skills and Practice
Davies Rwabu
LLT 3B
--- -X- --- --- BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LLT 2C
-x- -x- -x- -x-
Friday BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 5B
--- --- BLS 1112 Communication Skills and Practice
Davies Rwabu
LLT 4A
-X- BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LT 6C
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LT 6D
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LT 6C
BLS 1112 Communication Skills and Practice
Davies Rwabu
LLT 2C
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 5B
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6D
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6B
---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LLT 4A
BLS 1112 Communication Skills and Practice
Davies Rwabu
LLT 2C
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LT 6C
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LT 6D
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-PhD
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- PLS 8106 Operational Research in Information Science
John Ngubiri
EASLIS-Seminar Room
--- --- -X- PLS 8105 Research Paradigms in Information Science
KIBANJA
EASLIS-Seminar Room
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday PLS 8103 Theory of Information Science
KIGONGO-BUKENYA
EASLIS-Seminar Room
--- --- -X- PLS 8106 Operational Research in Information Science
John Ngubiri
EASLIS-Seminar Room
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday PLS 8107 Seminar
OKELLO-OBURA
EASLIS-Seminar Room
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday PLS 8105 Research Paradigms in Information Science
KIBANJA
EASLIS-Seminar Room
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- IST 2102 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 5A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- IST 2103 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 5A
-X- IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Brian Muchake
LLT 5A
IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 5A
--- -X- BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Brian Muchake
LLT 5A
--- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 5A
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST 2102 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 5A
IST 2103 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 6A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST 2103 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 5A
IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 5A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 5A
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 5A
---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Brian Muchake
BIG Lab 2
---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 5A
--- IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Brian Muchake
LT 6C
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
--- --- --- -X- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday
CS-2-Elec2
CSC 2113 Software Engineering
Deborah Mudali
LLT 3B
CS-2-Elec2
CSC 2113 Software Engineering
Deborah Mudali
LLT 3B
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2CS-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwireDeborah Mudali
LLT 2ALLT 3B
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-X- --- BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
--- --- -X- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2CS-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwireDeborah Mudali
LLT 2ALLT 3B
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2CS-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwireDeborah Mudali
LLT 2ALLT 3B
CS-EVE-2-Elec2
CSC 2113 Software Engineering
Deborah Mudali
LLT 3B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
--- ---
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
-X- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 5B
-X- CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 5B
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 5B
--- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LT 6D
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 5B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 2C
--- --- -X- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LT 6C
--- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LLT 4A
--- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LT 6C
-X- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LT 6D
--- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
-X- BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 6B
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
--- --- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 6B
-X- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x-
Friday BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LLT 3B
--- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LT 6D
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LT 6C
BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LT 6C
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
Lab 1
--- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LT 6C
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LT 6C
--- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LLT 2C
BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 5A
BLS 2113 Document Classification I
KHAN
BIG Lab 2
Saturday --- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LT 6C
BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 6B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
-X- BRM 2105 Research Methods
KASUJJA
LLT 4A
BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
LLT 4A
BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
-X- --- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Thursday BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
--- --- BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
LLT 4A
-X- BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- BRM 2105 Research Methods
KASUJJA
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 4A
--- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
--- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
BRM 2105 Research Methods
KASUJJA
LLT 4A
BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
LLT 4A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
Lab 1
--- ---
Saturday --- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
--- BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 4A
--- BRM 2105 Research Methods
KASUJJA
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- --- BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
-x- -x- -x- -x-
Tuesday BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 2A
BIS 3108 Information Systems Audit
Fiona Ssozi
LLT 4B
-X- --- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LLT 3A
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- --- --- -X- BIS 3103 Project in Information Systems I
Peter Wakholi
LLT 4B
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 3A
--- --- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LLT 5B
-X- BIS-3, BIT-3
BIS 3105 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 1B
-x- -x- -x- -x-
Friday BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
--- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 6A
BIS-EVE-3, BIT-EVE-3
BIS 3105 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 3108 Information Systems Audit
Fiona Ssozi
LLT 6A
---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 6B
BIS-EVE-3, SE-EVE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LT 6D
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LT 6C
BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 3A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 3103 Project in Information Systems I
Peter Wakholi
LT 6D
BIS-EVE-3, SE-EVE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 4B
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 2A
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 2A
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 5B
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 2A
--- -X- BIS-3, BIT-3
BIS 3105 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 1B
-x- -x- -x- -x-
Friday BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 6B
BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 6B
BIT-3-Elec2
CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 6A
BIT-3-Elec2SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 6ALLT 3A
BIT-3-Elec2SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 6ALLT 3A
-X- BIT 3111 Information Technology Project I
Emma Mugejjera
LLT 6B
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 4B
BIS-EVE-3, BIT-EVE-3
BIS 3105 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 2A
BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 2A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 3A
BIT 3111 Information Technology Project I
Emma Mugejjera
LLT 3A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 2A
BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 6A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-3-Elec2
CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 3A
BIT-EVE-3-Elec2SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 3ALLT 6B
BIT-EVE-3-Elec2SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 3ALLT 6B
BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 4B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- ---
CS-3-Elec 1CS-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 3ALLT 3B
CS-3-Elec 1CS-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 3ALLT 3B
CS-3-Elec 1CS-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 3ALLT 3B
-X- CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 6B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 2C
--- CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 2B
-X- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 2C
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 4A
---
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 6A
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 1A
CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 5B
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 2C
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 2C
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 4B
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x-
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-3-Elec 1CS-EVE-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 2ALLT 6B
CS-EVE-3-Elec 1CS-EVE-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 2ALLT 6B
CS-EVE-3-Elec 1CS-EVE-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 2ALLT 6B
CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 5A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 6B
CS-EVE-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LT 6C
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 2C
CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 6A
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 6A
CS-EVE-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 4B
CS-EVE-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 4B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 1A
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 5A
Saturday -x-
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 2B
-X- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 2B
BSE 3104 Software metrics
Brian Muchake
LLT 1B
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BSE 3104 Software metrics
Brian Muchake
LLT 2B
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- ---
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 5B
--- --- -X- --- BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 6A
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- ---
SE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Tushabe Moses
LLT 1A
SE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Tushabe Moses
LLT 1A
SE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 3A
-X- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 6B
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- ---
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 3A
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3SE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Drake MirembeTushabe Moses
LLT 3ALLT 1B
-X-
SE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 3B
SE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 3B
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 4B
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 2C
--- BSE 3104 Software metrics
Brian Muchake
LLT 2A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 3104 Software metrics
Brian Muchake
LLT 2C
SE-EVE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
BIG Lab 2
CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 4B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3SE-EVE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Drake MirembeTushabe Moses
LLT 3ALLT 3B
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 5B
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 3A
---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 6B
SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3SE-EVE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Drake MirembeTushabe Moses
LLT 6BLLT 2C
SE-EVE-3-Elec1SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3SE-EVE-3-Elec3
BSE 3105 Software Evolution BSE 3106 Mobile Networks and Computing BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Joab AgabaDrake MirembeTushabe Moses
LLT 3BLLT 6BLLT 2C
SE-EVE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 3B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 6B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 6B
BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 2C
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 2C
BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 4B
--- --- -X- BLS 3123 Research Methods
OKELLO-OBURA
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 3A
--- -X- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 2A
BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Friday BLS 3123 Research Methods
OKELLO-OBURA
LLT 6A
--- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 5B
-X- --- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 3A
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3123 Research Methods
OKELLO-OBURA
BIG Lab 2
BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
BIG Lab 2
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 3A
BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 4A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3123 Research Methods
OKELLO-OBURA
BIG Lab 2
--- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 5A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 3A
BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
BIG Lab 2
--- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 6A
BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 2A
Saturday -x- --- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 3B
BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday BLS 3121 Website Development and Internet Technology
KIDAAGA
LLT 5A
--- --- --- -X- --- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 6B
--- BRM 3102 Management of Business Records
SEBULUME
LLT 6B
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 2C
-X- --- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 2B
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
KIDAAGA
LLT 6A
--- -X- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 6A
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 1A
--- --- --- -X- BRM 3102 Management of Business Records
SEBULUME
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 3A
BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 3A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
BIG Lab 2
--- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
KIDAAGA
LLT 3A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 4A
BRM 3102 Management of Business Records
SEBULUME
BIG Lab 2
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 6B
--- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 2A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
KIDAAGA
LLT 4A
--- BRM 3102 Management of Business Records
SEBULUME
LLT 6A
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-4
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
LLT 6A
--- -X- --- BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Moses Ntanda
LLT 6A
--- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Moses Ntanda
LLT 6B
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
COE 2105 Entrepreneurship
Tonny Bulega
LLT 2A
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-4
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
LT 6D
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- BIS-EVE-3, SE-EVE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
BSE 4101 Software Reliability and Testing
Moses Ntanda
LLT 4A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
BIG Lab 2
COE 2105 Entrepreneurship
Tonny Bulega
LLT 5A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Moses Ntanda
LLT 2B
BIS-EVE-3, SE-EVE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-MSC-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KASUJJA
EASLIS-LT 1
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 7108 Information Systems Analysis
KIYINGI
EASLIS-LT 1
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 7109 Information Sources and Services
KIGONGO-BUKENYA
EASLIS-LT 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 7105 Information, Gender and Society
NALUMAGA
EASLIS-LT 1
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 7106 Knowledge Organisation and Management
OMONA
EASLIS-LT 4
Saturday --- --- --- MSC 7107 Information Technology For Library and Information Services
KIWUWA
EASLIS-LT 1
--- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-RAM-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KASUJJA
EASLIS-LT 1
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7104 Communication and Technical Writing
SENDIKADIWA
EASLIS-LT 2
MRM 7102 Records Management
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7103 Documentary Heritage and Society
NAIBOKA
EASLIS-LT 2
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7102 Records Management
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- MRM 7101 Organisation and Management Theories
TINGO
EASLIS-LT 2
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MCS-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
CIT Conference Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-SE
MCN 7105 Structure and Interpretation of Computer Programs
Engineer Bainomugisha
CIT Conference Room
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1, MCS-1
MIS 7102 Modelling and Simulation
Agnes Rwashana
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Saturday
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS 7118 Advanced Programming
Unknown
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
--- --- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-1-option-CN
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
CIT Conference Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7104 Mobile Communications
Tonny Bulega
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-1-option-MC
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
CIT Conference Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7104 Mobile Communications
Tonny Bulega
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
CIT Conference Room
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
CIT Conference Room
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
CIT Conference Room
Saturday MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-1-option-SE
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
CIT Conference Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-SE
MCN 7105 Structure and Interpretation of Computer Programs
Engineer Bainomugisha
CIT Conference Room
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
CIT Conference Room
Saturday
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Grace Kamulegeya
LLT 1A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Grace Kamulegeya
LLT 1A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Grace Kamulegeya
LLT 1A
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1
MIS 7100 Systems Analysis and Design/MSC 7108 Information Systems Analysis
Gilbert Maiga
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Hasifah Namatovu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1
MIT 7116 Research Methodology
Mercy Amiyo
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Rehema Baguma
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1, MCS-1
MIS 7102 Modelling and Simulation
Agnes Rwashana
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1
MIS 7100 Systems Analysis and Design/MSC 7108 Information Systems Analysis
Gilbert Maiga
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Hasifah Namatovu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1
MIT 7116 Research Methodology
Mercy Amiyo
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT 7115 Contemporary Issues in Information Technology
Evelyn Kigozi-Kahiigi
CIT Conference Room
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- MIT 7100 Information Security
Aminah Zawedde
Multimedia Lab
--- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-MSC-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KASUJJA
EASLIS-LT 1
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-2
MSC 7202 Information Storage and Retrieval
KADDU
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 8105 Knowledge Organisation (Classification and Cataloguing)
KIWUWA
EASLIS-LT 4
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday -x- MSC 8104 Bibliometrics
OKELLO-OBURA
EASLIS-LT 4
--- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-RAM-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7301 Dissertation Phase I
LUYOMBYA
EASLIS-Seminar Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7301 Dissertation Phase I
LUYOMBYA
EASLIS-LT 4
---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-2
MSC 7202 Information Storage and Retrieval
KADDU
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7303 Knowledge Management Systems
KIYINGI
EASLIS-LT 2
Saturday MRM 7302 Research Seminar Series I
KADDU
EASLIS-Seminar Room
--- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MCS-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LLT 4B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS 8103 Operating Systems Theory and Design
Emily Bagarukayo
Multimedia Lab
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS 8100 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
Multimedia Lab
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-SE
MCN 8108 Software Quality Assurance and Testing
Moses Ntanda
LLT 5B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Saturday --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-CN
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LLT 4B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Hasifah Namatovu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MCN 8101 Innovative Mobile Services
Swaib Kyanda Kaawaase
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Saturday --- --- --- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-MC
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LLT 4B
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LLT 4B
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LLT 4B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Hasifah Namatovu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MCN 8101 Innovative Mobile Services
Swaib Kyanda Kaawaase
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
Saturday --- --- ---
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-SE
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Hasifah Namatovu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MCN 8101 Innovative Mobile Services
Swaib Kyanda Kaawaase
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-SE
MCN 8108 Software Quality Assurance and Testing
Moses Ntanda
LLT 5B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
Saturday --- --- ---
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-2-option-ISM
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS 8117 Business Process Modelling & Analysis
Peter Wakholi
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
Saturday --- --- --- --- ---
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
--- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-2-option-IST
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Paul Ssemaluulu
LLT 2C
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
Saturday MIS 8108 Business Intelligence and Data Mining
Richard Mayanja
LLT 6B
--- --- MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
--- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IM
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT 8110 Computer Security
Aminah Zawedde
LT 6D
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikePaul Ssemaluulu
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2C
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikePaul Ssemaluulu
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2C
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikePaul Ssemaluulu
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2C
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Rehema Baguma
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
Saturday ---
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
--- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Martin Ngobye
--- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IW
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Paul Ssemaluulu
LLT 2C
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Rehema Baguma
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Rehema Baguma
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Rehema Baguma
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
Saturday ---
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
--- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Martin Ngobye
--- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 12/12/18 4:59 PM

back to the top