College of Computing & IS
CS-1 CS-EVE-1 CS-PhD IST-1 IST-EVE-1 SE-1 SE-EVE-1 BLIS-1 BLIS-EVE-1 BRAM-1 BRAM-EVE-1 EASLIS-PhD IST-2 IST-EVE-2 CS-2 CS-EVE-2 SE-2 SE-EVE-2 BLIS-2 BLIS-EVE-2 BRAM-2 BRAM-EVE-2 BIS-3 BIS-EVE-3 BIT-3 BIT-EVE-3 CS-3 CS-EVE-3 SE-3 SE-EVE-3 BLIS-3 BLIS-EVE-3 BRAM-3 BRAM-EVE-3 SE-4 SE-EVE-4 EASLIS-MSC-1 EASLIS-RAM-1 MCS-1 MDSE-1-option-CN MDSE-1-option-MC MDSE-1-option-SE MIS-1 MIT-1 EASLIS-MSC-2 EASLIS-RAM-2 MCS-2 MDSE-2-option-CN MDSE-2-option-MC MDSE-2-option-SE MIS-2-option-ISM MIS-2-option-IST MIT-2-option-IM MIT-2-option-IW
M
o
n
d
a
y
08:00 - 09:00 --- -x- PCS 9202 Advances in Computer Vision &Image Processing
Ernest Mwebaze
Seminar Room 4B (level 4)
CSC 1100 Computer Literacy
Flavia Namagembe
LLT 1A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
KIDAAGA
LLT 5A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 5B
-x- --- -x- --- -x- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6D
-x- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6D
-x- --- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 2C
-x- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
-x- --- -x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 4B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
LLT 6A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- IST 2102 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 5A
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- -x-
CS-3-Elec 1CS-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 3ALLT 3B
-x- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 2B
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 --- -x- --- -x- --- -x- BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 4B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
-x- --- -x- BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
-x- --- -x- --- -x-
CS-3-Elec 1CS-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 3ALLT 3B
-x- -x- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 6B
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
-x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x-
CS-3-Elec 1CS-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 3ALLT 3B
-x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 --- -x- --- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
-x- --- -x- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
-x- --- -x- --- --- -x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
-x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 5B
-x- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LT 6C
-x- BRM 2105 Research Methods
KASUJJA
LLT 4A
-x- --- -x- --- -x- CSC 3119 User Interface Design
Deborah Mudali
LLT 6B
-x- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 2B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- -x- --- -x- BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 4A
-x- BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
-x- --- -x- --- -x- BSE 3104 Software metrics
Brian Muchake
LLT 1B
-x- --- -x- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 5A
-x- BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- --- -x- -x- IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
-x- --- -x- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 2B
-x- BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LT 6D
-x- -x- IST 2102 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 5A
-x- BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 5B
-x- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LT 6C
-x- BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 4A
-x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 6A
-x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 4B
-x-
CS-EVE-3-Elec 1CS-EVE-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 2ALLT 6B
-x- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 2C
-x- BLS 3123 Research Methods
OKELLO-OBURA
BIG Lab 2
-x- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 3A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 6A
-x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- BIS-EVE-3, BIT-EVE-3
BIS 3105 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2B
-x- BIS-EVE-3, BIT-EVE-3
BIS 3105 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2B
-x-
CS-EVE-3-Elec 1CS-EVE-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 2ALLT 6B
-x- -x- -x- -x- --- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KASUJJA
EASLIS-LT 1
EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KASUJJA
EASLIS-LT 1
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
CIT Conference Room
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
CIT Conference Room
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
CIT Conference Room
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
CIT Conference Room
MIT-1, MIS-1
MIS 7100 Systems Analysis and Design/MSC 7108 Information Systems Analysis
Gilbert Maiga
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MIT-1, MIS-1
MIS 7100 Systems Analysis and Design/MSC 7108 Information Systems Analysis
Gilbert Maiga
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KASUJJA
EASLIS-LT 1
MRM 7301 Dissertation Phase I
LUYOMBYA
EASLIS-Seminar Room
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LLT 4B
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LLT 4B
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LLT 4B
--- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
---
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- --- -x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1B
-x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1B
-x- -x- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
-x- BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
-x- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LT 6C
-x- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
-x- -x- -x-
CS-EVE-3-Elec 1CS-EVE-3-Elec 3
BIS 3100 Modeling and SimulationCSC 3115 Advanced Programming
Fiona TulinayoJoseph Lwomwa
LLT 2ALLT 6B
-x- --- -x- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
BIG Lab 2
-x- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 3A
-x- BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
LT 6D
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LLT 4B
--- --- ---
20:00 - 21:00 -x- --- -x- -x- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
-x- --- -x- -x- -x- -x- IST 2103 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 6A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 3119 User Interface Design
Deborah Mudali
LLT 5A
-x- BSE 3104 Software metrics
Brian Muchake
LLT 2A
-x- -x- -x-
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LLT 4B
--- --- ---
T
u
e
s
d
a
y
08:00 - 09:00 CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 3A
-x- --- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LT 6C
-x- --- --- -x- BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
-x- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LLT 4A
-x- --- -x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 2A
-x- --- -x- BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 2C
-x- BSE 3104 Software metrics
Brian Muchake
LLT 2B
-x- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 6B
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- PIS 9101 Advanced Research in IS: Facilitation of collaborative problem solving
Josephine Nabukenya
Seminar Room 4B (level 4)
--- -x- --- -x- --- -x- -x- PLS 8106 Operational Research in Information Science
John Ngubiri
EASLIS-Seminar Room
--- -x- -x-
SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
-x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 --- -x- CSC 1100 Computer Literacy
Flavia Namagembe
LLT 1A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- IST 2103 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 5A
-x- --- -x-
SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
-x- --- -x- --- -x- BIS 3108 Information Systems Audit
Fiona Ssozi
LLT 4B
-x- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 2A
-x- --- -x- --- -x- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 2C
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 --- -x- -x- --- -x- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 3A
-x- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x-
SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
-x- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LT 6C
-x- --- -x- -x- -x- CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 2B
-x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 5B
-x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 1B
-x- PIT 9102 Advanced Research Methodology
Fiona Tulinayo
Seminar Room 4B (level 4)
COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
-x- --- -x- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6C
-x- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6C
-x- PLS 8105 Research Paradigms in Information Science
KIBANJA
EASLIS-Seminar Room
IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 5A
-x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
-x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
-x- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LT 6D
-x- BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
LLT 4A
-x- --- -x- --- -x- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 2C
-x- --- -x- --- -x- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 6B
-x- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Moses Ntanda
LLT 6A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2B
-x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LLT 3A
-x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- --- -x- --- -x- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
-x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
-x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BRM 3102 Management of Business Records
SEBULUME
LLT 6B
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LT 6D
-x- -x- CSC 1100 Computer Literacy
Flavia Namagembe
LLT 1A
-x- --- -x- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
-x- BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LT 6C
-x- -x- IST 2103 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 5A
-x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
-x-
SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
-x- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
Lab 1
-x- BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
-x- BIS 3108 Information Systems Audit
Fiona Ssozi
LLT 6A
-x- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 2A
-x- CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 6B
-x- BSE 3104 Software metrics
Brian Muchake
LLT 2C
-x- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 3A
-x- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
BIG Lab 2
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 1B
-x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
-x-
SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- MSC 7108 Information Systems Analysis
KIYINGI
EASLIS-LT 1
MRM 7104 Communication and Technical Writing
SENDIKADIWA
EASLIS-LT 2
MCS-1, MDSE-1-option-SE
MCN 7105 Structure and Interpretation of Computer Programs
Engineer Bainomugisha
CIT Conference Room
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7104 Mobile Communications
Tonny Bulega
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7104 Mobile Communications
Tonny Bulega
MCS-1, MDSE-1-option-SE
MCN 7105 Structure and Interpretation of Computer Programs
Engineer Bainomugisha
CIT Conference Room
MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Hasifah Namatovu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Hasifah Namatovu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
--- MRM 7301 Dissertation Phase I
LUYOMBYA
EASLIS-LT 4
MCS 8103 Operating Systems Theory and Design
Emily Bagarukayo
Multimedia Lab
MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Hasifah Namatovu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Hasifah Namatovu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Hasifah Namatovu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MIS 8117 Business Process Modelling & Analysis
Peter Wakholi
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- MIT 8110 Computer Security
Aminah Zawedde
LT 6D
---
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
-x- BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
-x- BLS 1112 Communication Skills and Practice
Davies Rwabu
LLT 2C
-x- -x- IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 5A
-x- -x-
SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
-x- --- -x- --- -x- -x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 2A
-x- -x-
SE-EVE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
BIG Lab 2
-x- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 4A
-x- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
KIDAAGA
LLT 3A
-x- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
-x- -x- BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 6B
-x- -x- -x- -x- BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x-
CS-EVE-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LT 6C
-x- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 4B
-x- -x- -x- --- MRM 7102 Records Management
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
--- --- --- ---
W
e
d
n
e
s
d
a
y
08:00 - 09:00 --- -x- PSE 9102 Science of Computer Programming
Engineer Bainomugisha
Seminar Room 4B (level 4)
--- -x- BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Richard Mayanja
LLT 2B
-x- --- -x- --- -x- PLS 8103 Theory of Information Science
KIGONGO-BUKENYA
EASLIS-Seminar Room
--- -x-
CS-2-Elec2
CSC 2113 Software Engineering
Deborah Mudali
LLT 3B
-x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 2A
-x- --- -x- --- -x- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 2C
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
-x- MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
-x- -x- --- -x- --- -x- IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Brian Muchake
LLT 5A
-x-
CS-2-Elec2
CSC 2113 Software Engineering
Deborah Mudali
LLT 3B
-x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 4A
-x- --- -x- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 4B
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Agnes Nakakawa
LLT 1A
-x- -x- --- -x- --- -x- -x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2CS-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwireDeborah Mudali
LLT 2ALLT 3B
-x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-x- --- -x- --- -x- --- -x-
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 5B
-x- --- -x-
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 5B
-x- -x- --- -x- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Moses Ntanda
LLT 6B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 CSC 1108 Individual Project 1
Barbara Nansamba
LLT 1B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 4A
-x- --- IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 5A
-x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-x- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
-x- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
-x- --- -x- --- -x-
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 6A
-x- --- -x- --- -x- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 2C
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- --- -x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 --- -x- --- CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
-x- --- -x- --- -x- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LT 6D
-x- PLS 8106 Operational Research in Information Science
John Ngubiri
EASLIS-Seminar Room
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 5A
-x- --- -x- --- -x- BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 6B
-x- --- -x- BIS 3103 Project in Information Systems I
Peter Wakholi
LLT 4B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 3123 Research Methods
OKELLO-OBURA
LLT 5B
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- --- -x- -x- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
-x- -x- --- -x- --- -x- BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 6A
-x- -x- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 2B
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 --- -x- --- --- -x- --- -x- BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
-x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- CSC 1108 Individual Project 1
Barbara Nansamba
LLT 1B
-x- -x- CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
-x- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
-x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 5B
-x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 5B
-x- -x- IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 5A
-x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
-x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
-x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 6B
-x-
SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 3A
-x- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 2C
-x-
SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3SE-EVE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Drake MirembeMary Nsabagwa
LLT 3ALLT 3B
-x- BLS 3123 Research Methods
OKELLO-OBURA
BIG Lab 2
-x- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 4A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Agnes Nakakawa
LLT 1A
-x- BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Richard Mayanja
LLT 2B
-x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6D
-x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LT 6D
-x- -x- BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 5A
-x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2CS-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwireDeborah Mudali
LLT 2ALLT 3B
-x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-x- -x- -x- -x- BIT 3111 Information Technology Project I
Emma Mugejjera
LLT 3A
-x- CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 6A
-x- BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 5B
-x- -x- -x- --- MSC 7109 Information Sources and Services
KIGONGO-BUKENYA
EASLIS-LT 1
MRM 7103 Documentary Heritage and Society
NAIBOKA
EASLIS-LT 2
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
MIT-1, MIS-1
MIT 7116 Research Methodology
Mercy Amiyo
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MIT-1, MIS-1
MIT 7116 Research Methodology
Mercy Amiyo
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-2
MSC 7202 Information Storage and Retrieval
KADDU
EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-2
MSC 7202 Information Storage and Retrieval
KADDU
MCS 8100 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
Multimedia Lab
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MCN 8101 Innovative Mobile Services
Swaib Kyanda Kaawaase
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MCN 8101 Innovative Mobile Services
Swaib Kyanda Kaawaase
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MCN 8101 Innovative Mobile Services
Swaib Kyanda Kaawaase
--- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Paul Ssemaluulu
LLT 2C
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikePaul Ssemaluulu
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2C
MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Paul Ssemaluulu
LLT 2C
19:00 - 20:00 -x- CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 1B
-x- -x- -x- -x- BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
-x- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6B
-x- -x- -x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2CS-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwireDeborah Mudali
LLT 2ALLT 3B
-x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-x- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LT 6C
-x- BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
-x- BIS-EVE-3, SE-EVE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
-x- -x- -x- -x- --- -x- BRM 3102 Management of Business Records
SEBULUME
BIG Lab 2
-x- BIS-EVE-3, SE-EVE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
---
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikePaul Ssemaluulu
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2C
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- -x-
CS-EVE-2-Elec2
CSC 2113 Software Engineering
Deborah Mudali
LLT 3B
-x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
-x- -x- --- -x- --- -x- -x- BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6A
-x- BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2A
-x- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 5A
-x- -x- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Moses Ntanda
LLT 4A
---
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikePaul Ssemaluulu
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2C
T
h
u
r
s
d
a
y
08:00 - 09:00 CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
-x- PCS 9101 Philosophy of Computing
Gilbert Maiga
Seminar Room 4B (level 4)
--- -x- --- -x- --- -x- --- -x- PLS 8107 Seminar
OKELLO-OBURA
EASLIS-Seminar Room
IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Brian Muchake
LLT 5A
-x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-x- --- -x- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
-x- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
-x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 3A
-x- --- -x- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 1A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 --- -x- --- -x- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- CSC 3119 User Interface Design
Deborah Mudali
LLT 5B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 --- -x- --- -x- CSC 1100 Computer Literacy
Flavia Namagembe
LLT 2B
-x- BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 4B
-x- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 4A
-x- --- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 2A
-x- -x-
SE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 1A
-x- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 3A
-x- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
KIDAAGA
LLT 6A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
-x- --- --- -x- -x- BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA, Vincent Male
LLT 5A
-x- BLS 1112 Communication Skills and Practice
Davies Rwabu
LLT 3B
-x- --- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 6B
-x- BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
LLT 4A
-x- --- -x- -x-
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 2C
-x-
SE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 1A
-x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- --- --- -x- -x- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LLT 5B
-x- --- -x-
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 2C
-x-
SE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 --- -x- --- --- -x- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
-x- --- -x- --- -x- --- --- -x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
-x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 5B
-x- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LLT 5A
-x- BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 4A
-x- BIS-3, BIT-3
BIS 3105 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 1B
-x- BIS-3, BIT-3
BIS 3105 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 1B
-x- --- -x- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 6B
-x- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 2A
-x- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 6A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 --- -x- --- --- -x- -x- BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
-x- --- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 --- -x- --- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
-x- --- -x- -x- BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LLT 2C
-x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 4A
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
-x- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
-x- CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 2B
-x- BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA, Vincent Male
LLT 4B
-x- BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LLT 4A
-x- -x- --- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 5B
-x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
-x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
-x- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LT 6D
-x- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 2A
-x- CSC 3119 User Interface Design
Deborah Mudali
LLT 6A
-x- --- -x- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 3A
-x- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 6B
-x- BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
BIG Lab 2
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
-x- -x- -x- -x- -x- BLS 1112 Communication Skills and Practice
Davies Rwabu
LLT 2C
-x- -x- --- -x- -x- --- -x- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LT 6C
-x- BRM 2105 Research Methods
KASUJJA
LLT 4A
-x- -x- -x- -x- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 3A
-x- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
BIG Lab 2
-x- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Tonny Bulega
LLT 5A
MSC 7105 Information, Gender and Society
NALUMAGA
EASLIS-LT 1
MRM 7102 Records Management
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Rehema Baguma
MIT 7115 Contemporary Issues in Information Technology
Evelyn Kigozi-Kahiigi
CIT Conference Room
MSC 8105 Knowledge Organisation (Classification and Cataloguing)
KIWUWA
EASLIS-LT 4
--- MCS-2, MDSE-2-option-SE
MCN 8108 Software Quality Assurance and Testing
Moses Ntanda
LLT 5B
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MCS-2, MDSE-2-option-SE
MCN 8108 Software Quality Assurance and Testing
Moses Ntanda
LLT 5B
--- --- MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Rehema Baguma
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Rehema Baguma
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
-x- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
-x- BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 2C
-x- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6B
-x- -x- IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Brian Muchake
BIG Lab 2
-x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
-x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LT 6D
-x- --- -x- BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
LLT 4A
-x- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LT 6C
-x- BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 6A
-x-
CS-EVE-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 4B
-x- -x- --- -x- --- -x-
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab
---
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
--- ---
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Rehema Baguma
20:00 - 21:00 -x- --- -x- -x- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LT 6C
-x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- -x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 3A
-x- -x-
CS-EVE-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 4B
-x- --- -x- --- -x- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 2A
-x- ---
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab
---
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
--- ---
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Rehema Baguma
F
r
i
d
a
y
08:00 - 09:00 --- -x- --- CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
-x- --- -x- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 5B
-x- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LLT 5B
-x- PLS 8105 Research Paradigms in Information Science
KIBANJA
EASLIS-Seminar Room
--- -x- --- -x- --- -x- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LLT 3B
-x- --- -x- BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
-x- BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 6B
-x- CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 4B
-x- --- -x- BLS 3123 Research Methods
OKELLO-OBURA
LLT 6A
-x- --- -x- BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 --- -x- --- --- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 6B
-x- -x- --- -x- -x- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 1A
-x- COE 2105 Entrepreneurship
Tonny Bulega
LLT 2A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 --- -x- --- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LT 6D
-x- --- -x- --- -x-
BIT-3-Elec2
CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 6A
-x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 --- -x- --- MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
-x- CSC 1100 Computer Literacy
Flavia Namagembe
LLT 2B
-x- BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA, Vincent Male
LLT 4B
-x- BLS 1112 Communication Skills and Practice
Davies Rwabu
LLT 4A
-x- --- BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 5A
-x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-x- --- -x- -x- --- -x- --- -x-
BIT-3-Elec2SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 6ALLT 3A
-x- --- -x-
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 3A
-x- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 5B
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x-
BIT-3-Elec2SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 6ALLT 3A
-x- --- -x-
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3SE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Drake MirembeMary Nsabagwa
LLT 3ALLT 1B
-x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 --- -x- --- --- -x- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
-x- --- -x- BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LT 6C
-x- --- --- -x- --- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 5B
-x- --- -x- BRM 2105 Research Methods
KASUJJA
LLT 4A
-x- --- -x- BIT 3111 Information Technology Project I
Emma Mugejjera
LLT 6B
-x- --- -x-
SE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 3B
-x- --- -x- BRM 3102 Management of Business Records
SEBULUME
LLT 5A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 --- -x- --- --- -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x-
SE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 3B
-x- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 3A
-x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 --- -x- --- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
-x- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
-x- --- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 4B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
-x- -x- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
BIG Lab 2
-x- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2A
-x- BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA, Vincent Male
LLT 4B
-x- BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LT 6C
-x- -x- BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 5A
-x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
-x- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LLT 2C
-x- BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
Lab 1
-x- BIS 3103 Project in Information Systems I
Peter Wakholi
LT 6D
-x-
BIT-EVE-3-Elec2
CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 3A
-x- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 1A
-x- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 6B
-x- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 6A
-x- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
KIDAAGA
LLT 4A
-x- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Moses Ntanda
LLT 2B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 5A
-x- -x- -x-
BIT-EVE-3-Elec2SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 3ALLT 6B
-x- -x-
SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3SE-EVE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Drake MirembeMary Nsabagwa
LLT 6BLLT 2C
-x- -x- -x- MSC 7106 Knowledge Organisation and Management
OMONA
EASLIS-LT 4
--- MIS-1, MCS-1
MIS 7102 Modelling and Simulation
Agnes Rwashana
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
---
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
CIT Conference Room
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
CIT Conference Room
MIS-1, MCS-1
MIS 7102 Modelling and Simulation
Agnes Rwashana
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
--- --- MRM 7303 Knowledge Management Systems
KIYINGI
EASLIS-LT 2
MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
19:00 - 20:00 -x- --- -x- -x- CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
-x- CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
-x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LT 6D
-x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
KAKONGORO
LT 6D
-x- -x- IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Brian Muchake
LT 6C
-x- --- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 5B
-x- BLS 2113 Document Classification I
KHAN
BIG Lab 2
-x- --- -x- BIS-EVE-3, SE-EVE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
-x-
BIT-EVE-3-Elec2SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 3ALLT 6B
-x- BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 5A
-x-
SE-EVE-3-Elec1SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3SE-EVE-3-Elec3
BSE 3105 Software Evolution BSE 3106 Mobile Networks and Computing BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Joab AgabaDrake MirembeMary Nsabagwa
LLT 3BLLT 6BLLT 2C
-x- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 2A
-x- --- -x- BIS-EVE-3, SE-EVE-4
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
--- ---
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
CIT Conference Room
--- ---
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
20:00 - 21:00 -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- -x- BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 4B
-x- -x-
SE-EVE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 3B
-x- -x- BRM 3102 Management of Business Records
SEBULUME
LLT 6A
-x- --- ---
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
CIT Conference Room
--- ---
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
S
a
t
u
r
d
a
y
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- ---
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
-x- --- -x- MRM 7302 Research Seminar Series I
KADDU
EASLIS-Seminar Room
--- --- --- --- --- MIS 8108 Business Intelligence and Data Mining
Richard Mayanja
LLT 6B
--- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LT 6C
-x- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
-x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- MRM 7101 Organisation and Management Theories
TINGO
EASLIS-LT 2
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
-x- MIT 7100 Information Security
Aminah Zawedde
Multimedia Lab
MSC 8104 Bibliometrics
OKELLO-OBURA
EASLIS-LT 4
--- --- --- --- ---
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
-x- -x- -x- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- ---
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 2B
-x- --- --- --- --- ---
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 2B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 6B
-x- --- -x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 5A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 7107 Information Technology For Library and Information Services
KIWUWA
EASLIS-LT 1
MCS 7118 Advanced Programming
Unknown
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Grace Kamulegeya
LLT 1A
-x- --- --- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- ---
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 4A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- ---
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Grace Kamulegeya
LLT 1A
-x- --- --- --- ---
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- --- --- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Grace KamulegeyaTonny Bulega
LLT 1ALLT 2A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Grace Kamulegeya
LLT 1A
-x- --- --- --- ---
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Martin Ngobye
MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Martin Ngobye
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-x- --- -x- --- --- --- --- ---
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 2105 Research Methods
KASUJJA
LLT 4A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- ---
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-x- --- -x- --- --- --- --- ---
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x-
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 -x- -x- PIS 9201 Advanced Research in GIS
Patrick Ogao
Seminar Room 4B (level 4)
-x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 10/16/18 3:16 PM

back to the top