Institution name: College of Computing & IS
Comments: Final Version - (15th-August-2019)

Table of contents

 

College of Computing & IS
BLIS-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 5B
BLIS-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 4B
--- -X- BLIS-1
BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BLIS-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 4B
--- --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 4B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
EKWARO
LLT 2C
BLIS-1
BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
EKWARO
LT 6C
BLIS-1
BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA
LT 6D
-X- --- BLIS-1
BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
-x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 1A
--- -X- BLIS-1
BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 1B
-x- -x- -x- -x-
Saturday --- BLIS-1
BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA
LLT 4B
--- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 2C
BLIS-EVE-1
BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
EKWARO
LLT 1B
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 2C
BLIS-EVE-1
BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 2B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-1
BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
--- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA
LLT 4B
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 6A
BLIS-EVE-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 5B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA
LLT 4B
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LT 6C
Saturday BLIS-EVE-1
BLS 1105 Information and Society
OMONA
LLT 4B
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 2A
--- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
EKWARO
LLT 1A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 5B
BRAM-1
BLS 1111 Information Technology 1
KIDAAGA
LT 6D
-X- BRAM-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
NAMUJUZI
LT 6D
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 4B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
EKWARO
LLT 2C
--- -X- BRAM-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
MUTIBWA
LLT 2C
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday BRAM-1
BLS 1111 Information Technology 1
KIDAAGA
LT 6C
BRAM-1, BLIS-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
EKWARO
LT 6C
--- BRAM-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
NAMUJUZI
LLT 2C
-X- BRAM-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KULISOOMA
LLT 2C
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 1A
--- -X- --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 1B
-x- -x- -x- -x-
Saturday --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- BRAM-EVE-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KULISOOMA
LLT 2C
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
EKWARO
LLT 1B
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 2C
---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
MUTIBWA
LLT 2C
BRAM-EVE-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
NAMUJUZI
LLT 6B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
KIDAAGA
LT 6C
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 6A
BRAM-EVE-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
NAMUJUZI
LLT 2A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
KIDAAGA
LT 6C
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LT 6C
Saturday --- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 2A
--- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
EKWARO
LLT 1A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday CS-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Fridah Katushemererwe
LLT 3B
--- CS-1
CSC 1108 Individual Project 1
John Kizito
LLT 2B
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday CS-1
CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LT 6C
--- --- --- -X- CS-1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- CS-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Fridah Katushemererwe
LLT 5B
-X- CS-1
CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LT 6D
CS-1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
-x- -x- -x- -x-
Thursday CS-1
CSC 1107 Structured Programming
Moses Ntanda
LLT 2C
--- --- --- -X- CS-1
CSC 1108 Individual Project 1
John Kizito
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- CS-1
CSC 1107 Structured Programming
Moses Ntanda
LLT 2B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-1
CSC 1108 Individual Project 1
John Kizito
LLT 5A
CS-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 1B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-2-Elec1, CS-EVE-1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
CS-EVE-1
CSC 1107 Structured Programming
Moses Ntanda
LT 6D
---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-1
CSC 1107 Structured Programming
Moses Ntanda
LLT 3A
SE-EVE-2-Elec1, CS-EVE-1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 1B
CS-EVE-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Fridah Katushemererwe
LLT 1B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-1
CSC 1108 Individual Project 1
John Kizito
LLT 4A
CS-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 1B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Fridah Katushemererwe
LLT 5A
--- ---
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-PhD Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- EASLIS-PhD
PLS 8103 Theory of Information Science
KIYINGI
PhD Seminar Room
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday EASLIS-PhD
PLS 8106 Operational Research in Information Science
John Ngubiri
PhD Seminar Room
--- EASLIS-PhD
PLS 8105 Research Paradigms in Information Science
KIBANJA
PhD Seminar Room
-X- EASLIS-PhD
PLS 8103 Theory of Information Science
KIYINGI
PhD Seminar Room
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- EASLIS-PhD
PLS 8105 Research Paradigms in Information Science
KIBANJA
PhD Seminar Room
--- --- -X- --- EASLIS-PhD
PLS 8106 Operational Research in Information Science
John Ngubiri
PhD Seminar Room
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday EASLIS-PhD
PLS 8107 Seminar
OKELLO-OBURA
PhD Seminar Room
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-A-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- IST-A-1
IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Mark Magumba
LLT 1A
-X- IST-A-1
CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- IST-A-1
MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
-X- --- IST-A-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday IST-A-1
MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
--- --- --- --- -X- IST-A-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- IST-A-1
CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 1A
IST-A-1
CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
-X- IST-A-1
IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Emily Bagarukayo
LLT 1A
-x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- IST-A-1
CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-B-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday IST-B-1
IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Brian Muchake
LLT 3A
IST-B-1
MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 3A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- IST-B-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- IST-B-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 3A
IST-B-1
CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 3B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday IST-B-1
CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1B
--- --- --- -X- IST-B-1
CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 2A
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- IST-B-1
MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 3B
IST-B-1
IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Mark Magumba
LLT 5A
-X- --- --- IST-B-1
CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 2A
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-EVE-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-1
IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Mark Magumba
LLT 1A
IST-EVE-1
MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- IST-EVE-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
IST-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 1A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Paddy Asiimwe
LLT 1A
IST-EVE-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
BIG Lab 2
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-1
IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Brian Muchake
LLT 1A
IST-EVE-1
CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-1
MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
IST-EVE-1
CSC 1107 Structured Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
Phd- IS-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- Phd- IT, Phd- IS, Phd-CS
PIT 9102 Advanced Research Methodology
Fiona Tulinayo
Seminar Room 4B (level 4)
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- Phd- IS
PIS 9103 Advanced Research in Information Systems
Josephine Nabukenya
Seminar Room 4B (level 4)
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday Phd- SE, Phd- IT, Phd- IS, Phd-CS
PCS 9101 Philosophy of Computing
Gilbert Maiga
Seminar Room 4B (level 4)
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
Phd- IS-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- Phd- IT, Phd- IS, Phd-CS
PIT 9102 Advanced Research Methodology
Fiona Tulinayo
Seminar Room 4B (level 4)
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- Phd- IS
PIS 9103 Advanced Research in Information Systems
Josephine Nabukenya
Seminar Room 4B (level 4)
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday Phd- SE, Phd- IT, Phd- IS, Phd-CS
PCS 9101 Philosophy of Computing
Gilbert Maiga
Seminar Room 4B (level 4)
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
Phd- IT Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- Phd- IT, Phd- IS, Phd-CS
PIT 9102 Advanced Research Methodology
Fiona Tulinayo
Seminar Room 4B (level 4)
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday Phd- SE, Phd- IT, Phd- IS, Phd-CS
PCS 9101 Philosophy of Computing
Gilbert Maiga
Seminar Room 4B (level 4)
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday Phd- IT
PIT 9101 Advanced Research in Information Technology Management
Agnes Rwashana
Seminar Room 4B (level 4)
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
Phd- SE Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- Phd- SE
PIS 9101 Presentation of Scientific Writing and Research Ethics
Swaib Kyanda Kaawaase
Seminar Room 4B (level 4)
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday Phd- SE, Phd- IT, Phd- IS, Phd-CS
PCS 9101 Philosophy of Computing
Gilbert Maiga
Seminar Room 4B (level 4)
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- Phd- SE, Phd-CS
PSE 9102 Science of Computer Programming
Engineer Bainomugisha
Seminar Room 4B (level 4)
-x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
Phd-CS Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- Phd- IT, Phd- IS, Phd-CS
PIT 9102 Advanced Research Methodology
Fiona Tulinayo
Seminar Room 4B (level 4)
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday Phd- SE, Phd- IT, Phd- IS, Phd-CS
PCS 9101 Philosophy of Computing
Gilbert Maiga
Seminar Room 4B (level 4)
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- Phd- SE, Phd-CS
PSE 9102 Science of Computer Programming
Engineer Bainomugisha
Seminar Room 4B (level 4)
-x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- SE-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
-X- --- SE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Ruth Mbabazi
LLT 2B
-x- -x- -x- -x-
Tuesday SE-1
BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- SE-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
--- -X- SE-1
CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday SE-1
CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2B
SE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Ruth Mbabazi
LLT 2B
--- -X- SE-1
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Samuel Kakuba
LLT 2B
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-1
CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 4B
SE-EVE-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-1
BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-1
CSK 1101/BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
--- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Ruth Mbabazi
LLT 2B
--- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-1
CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LT 6D
SE-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Ruth Mbabazi
LLT 2B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-1
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Samuel Kakuba
LLT 2B
-x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-2 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- BLIS-2
BLS 2113 Document Classification I
KIWUWA
LLT 1B
-X- BLIS-2
BLS 1213 Analysis of Information Systems
MUZAKI
LLT 2A
--- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday BLIS-2
BLS 2113 Document Classification I
KIWUWA
LLT 2C
BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
BLIS-2
BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 1A
--- -X- BLIS-2
BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LLT 6B
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- BLIS-2
BLS 2107 Editing
SENONO
LLT 4B
-X- --- BLIS-2
BLS 1213 Analysis of Information Systems
MUZAKI
LT 6C
-x- -x- -x- -x-
Friday BLIS-2
BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LT 6C
--- --- BLIS-2
BLS 2107 Editing
SENONO
LT 6D
-X- --- BLIS-2
BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 2C
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-2 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-2
BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 4A
BLIS-EVE-2
BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LLT 4A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-2
BLS 2113 Document Classification I
KIWUWA
LT 6C
BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-2
BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LT 6C
BLIS-EVE-2
BLS 2113 Document Classification I
KIWUWA
LT 6D
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-2
BLS 1213 Analysis of Information Systems
MUZAKI
LLT 5A
BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
BLIS-EVE-2
BLS 2107 Editing
SENONO
LLT 2C
BLIS-EVE-2
BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 3A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-2
BLS 2107 Editing
SENONO
LLT 3A
BLIS-EVE-2
BLS 1213 Analysis of Information Systems
MUZAKI
Lab 1
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-2 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday BRAM-2
BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 4A
--- BRAM-2
BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
--- -X- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- BRAM-2
BRM 2105 Research Methods
EKWARO
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
--- BRAM-2
BRM 2105 Research Methods
EKWARO
LLT 4A
-X- BRAM-2
BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- BRAM-2
BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
SSEKITTO
LLT 4A
-X- BRAM-2
BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x-
Friday BRAM-2
BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
LLT 4A
--- --- --- -X- BRAM-2
BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
BRAM-2
BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
SSEKITTO
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-2 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2
BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 1B
BRAM-EVE-2
BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 5A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2
BRM 2101 Information and Documentation Services
KADDU
LLT 4B
BRAM-EVE-2
BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
SSEKITTO
LLT 4B
BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2
BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
BRAM-EVE-2
BRM 2105 Research Methods
EKWARO
LLT 4B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2
BRM 2105 Research Methods
EKWARO
LLT 1B
BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
BRAM-EVE-2
BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
Lab 1
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2
BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
SSEKITTO
LLT 5B
BRAM-EVE-2
BLS 2215 Database Management Systems
MWANJE
LLT 4A
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-2-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- CS-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 3B
-X- CS-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
CS-2
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- CS-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday CS-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
--- CS-2
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-X- --- CS-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 3B
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- CS-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-2-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- CS-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 3B
-X- CS-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
CS-2
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- CS-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
CSC 2113 Software Engineering
Diana Babirye
LLT 3B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday CS-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
--- CS-2
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-X- --- CS-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 3B
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- CS-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-X- CSC 2113 Software Engineering
Diana Babirye
LLT 3B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-2-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-2
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
CS-EVE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 3B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
--- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
CS-EVE-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
CS-EVE-2
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
--- CS-EVE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 3B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-2-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-2
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
CS-EVE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 3B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
--- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- CSC 2113 Software Engineering
Diana Babirye
LLT 3B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
CS-EVE-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
CS-EVE-2
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
CSC 2113 Software Engineering
Diana Babirye
LLT 3B
CS-EVE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 3B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-2-A Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- IST-2-A
IST 2103 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 2A
-X- --- IST-2-A
IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Evelyn Asio
LLT 2A
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- IST-2-A
IST 2102 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 2C
--- -X- IST-2-A
IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 2B
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday IST-2-A
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 2A
--- IST-2-A
IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 1B
--- IST-2-A
IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Evelyn Asio
LLT 1A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday IST-2-A
IST 2102 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 1A
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- IST-2-A
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 1B
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-2-B Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- IST-2-B
IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Evelyn Asio
LLT 2C
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday IST-2-B
IST 2103 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 1B
IST-2-B
IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 2B
--- -X- --- IST-2-B
IST 2102 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 2A
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- IST-2-B
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 1B
--- IST-2-B
IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 1B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- IST-2-B
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 2C
--- -X- IST-2-B
IST 2102 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 1B
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- IST-2-B
IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Evelyn Asio
LLT 2A
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-EVE-2 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-2
IST 2102 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 2A
IST-EVE-2
IST 2103 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 2A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-2
IST 2103 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 2C
--- IST-EVE-2
IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 2A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-2
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 1B
IST-EVE-2
IST 2101 Data and Information Management II
Mercy Amiyo
LLT 2C
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-2
IST 2102 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 2C
--- IST-EVE-2
IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Henry Serugunda
LT 6C
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-2
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Henry Serugunda
LLT 2A
--- IST-EVE-2
IST 2104 Electronic Media Systems & Multimedia
Henry Serugunda
LLT 5A
---
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-2-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- SE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
--- --- -X- SE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
--- --- --- -X- SE-2
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- SE-2
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
--- --- -X- SE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Moses Ntanda
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Friday SE-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
Samuel Kakuba
LLT 5B
--- --- -X- SE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Moses Ntanda
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-2-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- SE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- SE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
-X- SE-2
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- SE-2
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
--- --- -X- SE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Moses Ntanda
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Friday SE-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
Samuel Kakuba
LLT 5B
--- --- -X- SE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Moses Ntanda
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-2-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
--- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-2-Elec1, CS-EVE-1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 5B
SE-EVE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- SE-EVE-2-Elec1, CS-EVE-1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Barbara Nansamba
LLT 1B
SE-EVE-2
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-2
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
SE-EVE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Moses Ntanda
LLT 6B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- SE-EVE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Moses Ntanda
LLT 5B
Saturday SE-EVE-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
Samuel Kakuba
LLT 5B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-2-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
--- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- SE-EVE-2
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2A
SE-EVE-2
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-2
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
SE-EVE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Moses Ntanda
LLT 6B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- SE-EVE-2
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Moses Ntanda
LLT 5B
Saturday SE-EVE-2
MTH 3105 Discrete Mathematics
Samuel Kakuba
LLT 5B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-3 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- BLIS-3
BLS 3116 Preservation and Conservation
NAMUJUZI
LLT 1B
--- -X- --- BLIS-3
BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 3A
-x- -x- -x- -x-
Tuesday BLIS-3
BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 2A
--- BLIS-3
BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
KADDU
LLT 4A
--- -X- BLIS-3
BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 1B
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- BLIS-3
BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 1A
--- --- -X- --- BLIS-3
BLS 3123 Research Methods
KIYINGI
LLT 2A
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- BLIS-3
BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 6B
--- -X- BLIS-3
BLS 3123 Research Methods
LLT 6B
--- -x- -x- -x- -x-
Friday BLIS-3
BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 1A
BLIS-3
BLS 3116 Preservation and Conservation
NAMUJUZI
LLT 2C
--- --- -X- BLIS-3
BLS 3123 Research Methods
KIYINGI
LLT 5A
BLIS-3
BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
KADDU
LLT 3B
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-3 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- BLIS-EVE-3
BLS 3123 Research Methods
KIYINGI
LLT 3A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-3
BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 3A
BLIS-EVE-3
BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 4B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- BLIS-EVE-3
BLS 3116 Preservation and Conservation
NAMUJUZI
LLT 6B
--- BLIS-EVE-3
BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 3A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-3
BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 3A
BLIS-EVE-3
BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 5A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLIS-EVE-3
BLS 3116 Preservation and Conservation
NAMUJUZI
LLT 2C
BLIS-EVE-3
BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
KADDU
LLT 3A
Saturday --- BLIS-EVE-3
BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
KADDU
LLT 6A
BLIS-EVE-3
BLS 3123 Research Methods
LLT 2C
BLIS-EVE-3
BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 5A
--- BLIS-EVE-3
BLS 3123 Research Methods
KIYINGI
LLT 2A
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-3 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- BRAM-3
BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 2C
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BRAM-3
BLS 3121 Website Development and Internet Technology
MWANJE
LLT 3B
--- --- --- -X- BRAM-3
BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 4B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- BRAM-3
BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
LLT 6A
--- --- -X- BRAM-3
BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday BRAM-3
BRM 3103 Preservation and Conservation
NAMUJUZI
LLT 2B
--- BRAM-3
BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 2B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- BRAM-3
BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
LLT 5A
--- --- --- -X- BRAM-3
BLS 3121 Website Development and Internet Technology
MWANJE
LLT 3A
BRAM-3
BRM 3103 Preservation and Conservation
NAMUJUZI
LLT 4B
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-3 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-3
BRM 3103 Preservation and Conservation
NAMUJUZI
BIG Lab 2
--- BRAM-EVE-3
BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 5B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-3
BLS 3121 Website Development and Internet Technology
MWANJE
BIG Lab 2
BRAM-EVE-3
BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 3A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-3
BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 6A
BRAM-EVE-3
BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
LLT 1A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-3
BRM 3103 Preservation and Conservation
NAMUJUZI
BIG Lab 2
BRAM-EVE-3
BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
LLT 6B
BRAM-EVE-3
BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
BIG Lab 2
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-3
BLS 3121 Website Development and Internet Technology
MWANJE
LLT 1B
--- ---
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-3-Elec 1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday CS-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6B
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 3A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- CS-3, IST-3-SD-option
CSC 3119 User Interface Design
Fiona Ssozi
LLT 5A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- CS-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 2C
-x- -x- -x- -x-
Friday CS-3
CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 6A
--- CS-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 4A
-X- --- --- CS-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6A
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-3-Elec 2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday CS-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6B
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 6A
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- CS-3, IST-3-SD-option
CSC 3119 User Interface Design
Fiona Ssozi
LLT 5A
-X- MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 2A
--- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- CS-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 2C
-x- -x- -x- -x-
Friday CS-3
CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 6A
--- CS-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 4A
-X- --- --- CS-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6A
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-3-Elec 3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday CS-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6B
CSC 3115 Advanced Programming
Joseph Lwomwa
LLT 5A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- CS-3, IST-3-SD-option
CSC 3119 User Interface Design
Fiona Ssozi
LLT 5A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- CS-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 2C
-x- -x- -x- -x-
Friday CS-3
CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 6A
--- CS-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 4A
-X- --- --- CS-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6A
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-3-Elec 4
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday CS-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6B
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- CS-3, IST-3-SD-option
CSC 3119 User Interface Design
Fiona Ssozi
LLT 5A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- CS-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 2C
-x- -x- -x- -x-
Friday CS-3
CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 6A
--- CS-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 4A
-X- --- --- CS-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6A
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-3-Elec 1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 6A
---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3, IST-EVE-3-SD-option
CSC 3119 User Interface Design
Fiona Ssozi
LLT 5B
CS-EVE-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 5A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6A
--- CS-EVE-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 4A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3
CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 4A
CS-EVE-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 1B
Saturday -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-3-Elec 2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LT 6C
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3, IST-EVE-3-SD-option
CSC 3119 User Interface Design
Fiona Ssozi
LLT 5B
CS-EVE-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 5A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6A
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 1B
CS-EVE-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 4A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3
CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 4A
CS-EVE-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 1B
Saturday -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-3-Elec 3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 3115 Advanced Programming
Joseph Lwomwa
LT 6D
---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3, IST-EVE-3-SD-option
CSC 3119 User Interface Design
Fiona Ssozi
LLT 5B
CS-EVE-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 5A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6A
--- CS-EVE-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 4A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3
CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 4A
CS-EVE-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 1B
Saturday -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-3-Elec 4
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3, IST-EVE-3-SD-option
CSC 3119 User Interface Design
Fiona Ssozi
LLT 5B
CS-EVE-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 5A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 6A
--- CS-EVE-3
CSC 3112 Principles of Programming Languages
Marriette Katarahweire
LLT 4A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3
CSC 3118 Computer Science Project I
Rose Nakibuule
LLT 4A
CS-EVE-3
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Moses Nasinyama
LLT 1B
Saturday -x- CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-3-ISM-option Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- IST-3-SD-option, IST-3-ISM-option
IST 3108 Applications Development
Amon Muteganda
LLT 2A
IST-3-ISM-option, IST-3-SD-option
IST 3101 Project I
Emma Mugejjera
-X- IST-3-ISM-option, SE-4
IST 3110 Business Process Management
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- IST-3-ISM-option
IST 3111 Information Systems Architecture
Agnes Nakakawa
LLT 6A
IST-3-ISM-option
IST 3109 Data Warehousing and Business Intelligence
Brian Muchake
LLT 5A
-X- --- IST-3-SD-option, IST-3-ISM-option
IST 3108 Applications Development
Amon Muteganda
LLT 4B
-x- -x- -x- -x-
Wednesday IST-3-ISM-option, IST-3-SD-option
IST 3101 Project I
Emma Mugejjera
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- IST-3-ISM-option
IST 3109 Data Warehousing and Business Intelligence
Brian Muchake
LLT 5B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-3-ITS-option Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-3-SD-option Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- IST-3-SD-option, IST-3-ISM-option
IST 3108 Applications Development
Amon Muteganda
LLT 2A
IST-3-ISM-option, IST-3-SD-option
IST 3101 Project I
Emma Mugejjera
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- IST-3-SD-option
IST 3106 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 2A
-X- --- IST-3-SD-option, IST-3-ISM-option
IST 3108 Applications Development
Amon Muteganda
LLT 4B
-x- -x- -x- -x-
Wednesday IST-3-ISM-option, IST-3-SD-option
IST 3101 Project I
Emma Mugejjera
CS-3, IST-3-SD-option
CSC 3119 User Interface Design
Fiona Ssozi
LLT 5A
-X- IST-3-SD-option
IST 3107 Intelligent Systems
Peter Nabende
LT 6C
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- IST-3-SD-option
IST 3106 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 2A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-EVE-3-ISM-option Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-3-ISM-option, IST-EVE-3-SD-option
IST 3101 Project I
Emma Mugejjera
IST-EVE-3-SD-option, IST-EVE-3-ISM-option
IST 3108 Applications Development
Amon Muteganda
Lab 1
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- IST-EVE-3-ISM-option
IST 3111 Information Systems Architecture
Agnes Nakakawa
Lab 1
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-3-ISM-option
IST 3110 Business Process Management
Mark Rujumba
LLT 3B
--- IST-EVE-3-ISM-option
IST 3109 Data Warehousing and Business Intelligence
Brian Muchake
LT 6C
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- IST-EVE-3-SD-option, IST-EVE-3-ISM-option
IST 3108 Applications Development
Amon Muteganda
LLT 5B
---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-3-ISM-option
IST 3110 Business Process Management
Mark Rujumba
Lab 1
--- IST-EVE-3-ISM-option
IST 3109 Data Warehousing and Business Intelligence
Brian Muchake
LLT 6A
Saturday --- IST-EVE-3-ISM-option, IST-EVE-3-SD-option
IST 3101 Project I
Emma Mugejjera
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-EVE-3-ITS-option Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Saturday --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-EVE-3-SD-option Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-3-ISM-option, IST-EVE-3-SD-option
IST 3101 Project I
Emma Mugejjera
IST-EVE-3-SD-option, IST-EVE-3-ISM-option
IST 3108 Applications Development
Amon Muteganda
Lab 1
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-3-SD-option
IST 3106 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 2A
--- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3, IST-EVE-3-SD-option
CSC 3119 User Interface Design
Fiona Ssozi
LLT 5B
---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-3-SD-option
IST 3106 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 2A
IST-EVE-3-SD-option, IST-EVE-3-ISM-option
IST 3108 Applications Development
Amon Muteganda
LLT 5B
---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST-EVE-3-SD-option
IST 3107 Intelligent Systems
Peter Nabende
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
---
Saturday --- IST-EVE-3-ISM-option, IST-EVE-3-SD-option
IST 3101 Project I
Emma Mugejjera
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-3-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- SE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 3B
SE-3
CSC 3119 User Interface Design
Evelyn Asio
LLT 2C
-X- --- --- BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- SE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2C
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday SE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 5A
SE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 3B
--- --- -X- --- --- SE-3
CSC 3119 User Interface Design
Evelyn Asio
LLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- SE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 2A
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday SE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 3A
--- --- --- -X- BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 6B
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-3-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- SE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 3B
SE-3
CSC 3119 User Interface Design
Evelyn Asio
LLT 2C
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- SE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2C
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday SE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 5A
SE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 3B
--- --- -X- --- --- SE-3
CSC 3119 User Interface Design
Evelyn Asio
LLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- SE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 2A
--- --- -X- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 2B
-x- -x- -x- -x-
Friday SE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 3A
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-3-Elec3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- SE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 3B
SE-3
CSC 3119 User Interface Design
Evelyn Asio
LLT 2C
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- SE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2C
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday SE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 5A
SE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 3B
--- --- -X- BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 4B
SE-3
CSC 3119 User Interface Design
Evelyn Asio
LLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- SE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 2A
--- --- -X- --- --- BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 3B
-x- -x- -x- -x-
Friday SE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 3A
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-3-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-3
CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 3A
--- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- SE-EVE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 6B
SE-EVE-3
CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 5A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 6B
--- SE-EVE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 6A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- SE-EVE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 6A
SE-EVE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 4B
SE-EVE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 2B
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 4B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-3-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-3
CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 3A
--- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- SE-EVE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 6B
SE-EVE-3
CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 5A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LT 6D
SE-EVE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 6A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- SE-EVE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 6A
SE-EVE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 4B
SE-EVE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 2B
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LT 6D
---
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-3-Elec3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-3
CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 3A
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
BIG Lab 2
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 6B
SE-EVE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 6B
SE-EVE-3
CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 5A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- SE-EVE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 6A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- SE-EVE-3
BSE 3104 Software metrics
Steven Odongo
LLT 6A
SE-EVE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 4B
SE-EVE-3
BSE 3111 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-3
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 2B
--- ---
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-4 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- SE-4
BSE 4101 Software Reliability and Testing
Johnson Mwebaze
LLT 4A
--- --- --- -X- IST-3-ISM-option, SE-4
IST 3110 Business Process Management
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- SE-4
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Tonny Bulega
LLT 6B
-X- SE-4
BSE 4101 Software Reliability and Testing
Johnson Mwebaze
LLT 3A
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday SE-4
BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
LLT 4A
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-4 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- SE-EVE-4
BAM 2102 Entrepreneurship Principles
Tonny Bulega
LLT 6B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- SE-EVE-4
BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
LLT 1B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- SE-EVE-4
BSE 4101 Software Reliability and Testing
Johnson Mwebaze
LLT 5A
SE-EVE-4
IST 3110 Business Process Management
Mark Rujumba, Tonny Bulega
LLT 4A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- SE-EVE-4
IST 3110 Business Process Management
Mark Rujumba, Tonny Bulega
LT 6D
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-4
BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
LLT 6B
--- --- SE-EVE-4
BSE 4101 Software Reliability and Testing
Johnson Mwebaze
LT 6D
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-MSC-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1
MSC 7107 Information Technology For Library and Information Services
BUKIRWA
EASLIS-Seminar Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-RAM-2
MSC 7106 Knowledge Organisation and Management
OMONA
EASLIS-Seminar Room
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KIBANJA
EASLIS-LT 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1
MSC 7107 Information Technology For Library and Information Services
EASLIS-LT 4
---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1
MSC 7105 Information, Gender and Society
NALUMAGA
EASLIS-LT 1
Saturday --- --- EASLIS-MSC-1
MSC 7108 Information Systems Analysis
KIYINGI
EASLIS-LT 2
--- EASLIS-MSC-1
MSC 7109 Information Sources and Services
OKELLO-OBURA
EASLIS-LT 4
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-RAM-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-RAM-1
MRM 7102 Records Management
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
EASLIS-RAM-1
MRM 7102 Records Management
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-RAM-1
MRM 7103 Documentary Heritage and Society
KADDU
EASLIS-LT 2
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KIBANJA
EASLIS-LT 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-RAM-1
MRM 7104 Communication and Technical Writing
KIYINGI
EASLIS-LT 2
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-RAM-1
MRM 7101 Organisation and Management Theories
TINGO
EASLIS-LT 2
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MCS-1-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7105 Structure and Interpretation of Computer Programs
Marriette Katarahweire
CIT Conference Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1
MCS 7103 Machine Learning
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1
MCS 7102 Data Security and Privacy
John Ngubiri
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1
MCS 7106 Advanced Topics in Computer Program Science
Daudi Jjingo
Multimedia Lab
Saturday MCS-1
MCS 7101 Cloud Technologies and Architectures
Benjamin Kanagwa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MCS-1-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7105 Structure and Interpretation of Computer Programs
Marriette Katarahweire
CIT Conference Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1
MCS 7103 Machine Learning
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1
MCS 7102 Data Security and Privacy
John Ngubiri
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE, MCS-1-Elec2
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
Multimedia Lab
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1
MCS 7106 Advanced Topics in Computer Program Science
Daudi Jjingo
Multimedia Lab
Saturday MCS-1
MCS 7101 Cloud Technologies and Architectures
Benjamin Kanagwa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-1-option-CN&MT-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2, MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE
MCN 8104 Networking Programming
Steven Odongo
Lab 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE, MCS-1-Elec2
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
Multimedia Lab
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC, MDSE-1-option-CN&MT-Elec1
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards/ MCN 7111 Telecommunications Policies and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Saturday --- MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE
MCN 7110 Internet of Things
Johnson Mwebaze
LLT 6B
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-1-option-SE-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7105 Structure and Interpretation of Computer Programs
Marriette Katarahweire
CIT Conference Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2, MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE
MCN 8104 Networking Programming
Steven Odongo
Lab 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE, MCS-1-Elec2
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
Multimedia Lab
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE
MCN 7110 Internet of Things
Johnson Mwebaze
LLT 6B
--- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1
MIS 7120 Management for IS Professionals
Rehema Baguma
LLT 6A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1
MIT 7120 Advanced IS Security and Audit
Emily Bagarukayo
LLT 4A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1
MIS 7117 Human factors in information systems design
Rehema Baguma
CIT Conference Room
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1, MIS-2-option-ISM
MIS 7118 Business Process Modeling & Analysis/MIS 8117 Business Process Modelling & Analysis
Peter Wakholi
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST, MIS-1
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-1 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1
MIT 7118 Object Oriented System Analysis and Design
Gilbert Maiga
Multimedia Lab
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Alice Mugisha
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1
MIT 7119 Emerging Trends in IT
Evelyn Kigozi-Kahiigi
CIT Conference Room
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1
MIT 7117 Advanced Information Technology Project Management
Alice Mugisha
CIT Conference Room
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1
MIT 7217 Web Design and Usability
Raymond Mugwanya
LLT 6A
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-MSC-2-option-IC
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-2
MSC 8104 Bibliometrics
OKELLO-OBURA
EASLIS-LT 4
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KIBANJA
EASLIS-LT 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-2
MSC 7202 Information Storage and Retrieval
KADDU
EASLIS-LT 1
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday EASLIS-MSC-2
MSC 8105 Knowledge Organisation (Classification and Cataloguing)
KIWUWA
EASLIS-LT 4
--- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-MSC-2-option-IO
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-2
MSC 8104 Bibliometrics
OKELLO-OBURA
EASLIS-LT 4
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KIBANJA
EASLIS-LT 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-2
MSC 7202 Information Storage and Retrieval
KADDU
EASLIS-LT 1
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday EASLIS-MSC-2
MSC 8105 Knowledge Organisation (Classification and Cataloguing)
KIWUWA
EASLIS-LT 4
--- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-MSC-2-option-PPS
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-2
MSC 8104 Bibliometrics
OKELLO-OBURA
EASLIS-LT 4
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KIBANJA
EASLIS-LT 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-2
MSC 7202 Information Storage and Retrieval
KADDU
EASLIS-LT 1
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday EASLIS-MSC-2
MSC 8105 Knowledge Organisation (Classification and Cataloguing)
KIWUWA
EASLIS-LT 4
--- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-MSC-2-option-RM
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-2
MSC 8104 Bibliometrics
OKELLO-OBURA
EASLIS-LT 4
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
KIBANJA
EASLIS-LT 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-2
MSC 7202 Information Storage and Retrieval
KADDU
EASLIS-LT 1
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday EASLIS-MSC-2
MSC 8105 Knowledge Organisation (Classification and Cataloguing)
KIWUWA
EASLIS-LT 4
--- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-RAM-2 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-RAM-2
MRM 7302 Research Seminar Series I
OKELLO-OBURA
EASLIS-LT 4
---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-RAM-2
MSC 7106 Knowledge Organisation and Management
OMONA
EASLIS-Seminar Room
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- EASLIS-RAM-2
MRM 7301 Dissertation Phase I
LUYOMBYA
EASLIS-Seminar Room
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-2
MSC 7202 Information Storage and Retrieval
KADDU
EASLIS-LT 1
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-RAM-2
MRM 7303 Knowledge Management Systems
KIYINGI
EASLIS-Seminar Room
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MCS-2 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2
MCN 7205 Secure Software Architecture and Design from Networks
Raymond Mugwanya
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2
MCS 8100 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
Multimedia Lab
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2
MCS 8103 Operating Systems Theory and Design
Emily Bagarukayo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-SE
MCN 8108 Software Quality Assurance and Testing
Joseph Balikuddembe
BIG Lab 2
Saturday --- MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LT 6D
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-CN-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Alice Mugisha
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2, MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE
MCN 8104 Networking Programming
Steven Odongo
Lab 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LT 6D
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-CN-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Alice Mugisha
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2, MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE
MCN 8104 Networking Programming
Steven Odongo
Lab 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC, MDSE-1-option-CN&MT-Elec1
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards/ MCN 7111 Telecommunications Policies and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Saturday --- MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LT 6D
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-CN-Elec3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Alice Mugisha
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2, MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE
MCN 8104 Networking Programming
Steven Odongo
Lab 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LT 6D
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-MC-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Alice Mugisha
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC, MDSE-1-option-CN&MT-Elec1
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards/ MCN 7111 Telecommunications Policies and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Saturday --- MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Grace Kamulegeya
LT 6D
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-MC-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Alice Mugisha
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2, MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE
MCN 8104 Networking Programming
Steven Odongo
Lab 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC, MDSE-1-option-CN&MT-Elec1
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards/ MCN 7111 Telecommunications Policies and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Saturday --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-MC-Elec3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Alice Mugisha
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC, MDSE-1-option-CN&MT-Elec1
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards/ MCN 7111 Telecommunications Policies and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Saturday --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-SE-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Alice Mugisha
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-SE
MCN 8108 Software Quality Assurance and Testing
Joseph Balikuddembe
BIG Lab 2
Saturday --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-SE-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE, MDSE-2-option-CN
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Alice Mugisha
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2, MDSE-1-option-CN&MT, MDSE-1-option-SE
MCN 8104 Networking Programming
Steven Odongo
Lab 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-SE
MCN 8108 Software Quality Assurance and Testing
Joseph Balikuddembe
BIG Lab 2
Saturday --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-2-option-ISM-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1, MIS-2-option-ISM
MIS 7118 Business Process Modeling & Analysis/MIS 8117 Business Process Modelling & Analysis
Peter Wakholi
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST, MIS-1
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
Saturday --- --- MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-2-option-ISM-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1, MIS-2-option-ISM
MIS 7118 Business Process Modeling & Analysis/MIS 8117 Business Process Modelling & Analysis
Peter Wakholi
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- --- MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-2-option-IST-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST
MIS 8108 Business Intelligence and Data Mining
Brian Muchake
LT 6C
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Emmanuel Eilu
LLT 2B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST, MIS-1
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
Saturday --- --- MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-2-option-IST-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST
MIS 8108 Business Intelligence and Data Mining
Brian Muchake
LT 6C
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Emmanuel Eilu
LLT 2B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST, MIS-1
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 6B
Saturday --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IM-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM
MIT 8110 Computer Security
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 2A
Saturday --- MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
--- --- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Daudi Jjingo
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IM-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT 8115 Corporate Network Management
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM
MIT 8110 Computer Security
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 2A
Saturday --- --- --- --- --- --- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Daudi Jjingo
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IM-Elec3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Emmanuel Eilu
LLT 2B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM
MIT 8110 Computer Security
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 2A
Saturday --- --- --- --- --- --- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Daudi Jjingo
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IW-Elec1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Emmanuel Eilu
LLT 2B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
CIT Conference Room
--- --- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Daudi Jjingo
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IW-Elec2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Emmanuel Eilu
LLT 2B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- --- --- --- --- --- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Daudi Jjingo
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IW-Elec3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Emmanuel Eilu
LLT 2B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- --- --- --- --- --- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Daudi Jjingo
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MHI-2 Automatic Subgroup
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.35.5 on 8/19/19 3:14 PM

back to the top