Institution name: College of Computing & IS
Comments: Final Version - (28-August-2017)

Table of contents

 

College of Computing & IS
CS-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- CS-1, SE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2C
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- CS-1, SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 6A
--- -X- CSC 1108 Individual Project 1
Emmanuel Lule
LLT 1B
CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- CS-1, SE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2C
CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
-X- --- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
-x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 3B
CS-1, SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 1A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1108 Individual Project 1
Emmanuel Lule
LLT 1B
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-1, SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LT 6D
CS-EVE-1, SE-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2B
--- CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LT 6D
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
CS-EVE-1, SE-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-1, SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 3B
--- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-PhD
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- PIS 9201 Advanced Research in IS: Facilitation of collaborative problem solving
Josephine Nabukenya
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-X- --- --- --- --- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- -x- -x- -x-
Wednesday --- PCS 9202 Advances in Computer Vision &Image Processing
Ernest Mwebaze
LLT 6B
--- -X- --- --- --- --- -x- -x- -x-
Thursday --- --- PIT 9202 Advanced Research in IT Management
Paul Ssemaluulu
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-X- --- --- --- --- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- -x- -x- -x-
Saturday --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- PIS 9201 Advanced Research in GIS
Patrick Ogao
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
--- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 5B
-X- --- --- MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- CSC 1100 Computer Literacy
Yonasi Safari
LLT 1A
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
--- -X- --- CSC 1100 Computer Literacy
Yonasi Safari
LLT 1A
-x- -x- -x- -x-
Thursday IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Lillian Komugisha
LLT 1A
--- --- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
--- --- -X- IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Lillian Komugisha
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
IST-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
BIG Lab 2
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1100 Computer Literacy
Yonasi Safari
LLT 1A
--- IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Lillian Komugisha
LLT 1A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
--- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
CSC 1100 Computer Literacy
Yonasi Safari
LLT 1A
Saturday -x- IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Lillian Komugisha
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-1-Retake
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 5B
-X- --- --- --- --- --- --- ---
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- --- ---
Wednesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- --- ---
Thursday --- --- --- --- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
-X- --- --- --- --- --- --- ---
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- --- ---
Saturday --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-EVE-1-Retake
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
BIG Lab 2
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- --- ---
Wednesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- --- ---
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
--- ---
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- --- ---
Saturday --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-1-Retake
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 5B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BIT 1106 Introduction to Information Technology
Haleem Chongomweru
LLT 2B
--- --- BIT 1105 Communication Technology and the Internet
Haleem Chongomweru
LT 6D
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- --- --- -X- --- BIT 1105 Communication Technology and the Internet
Haleem Chongomweru
LLT 6A
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
-X- BIT 1106 Introduction to Information Technology
Haleem Chongomweru
LT 6C
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-EVE-1-Retake
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
BIG Lab 2
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIT 1106 Introduction to Information Technology
Haleem Chongomweru
LLT 6A
--- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- BIT 1105 Communication Technology and the Internet
Haleem Chongomweru
BIG Lab 2
BIT 1106 Introduction to Information Technology
Haleem Chongomweru
LLT 2C
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
--- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIT 1105 Communication Technology and the Internet
Haleem Chongomweru
LT 6C
--- ---
Saturday --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- CS-1, SE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2C
BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
--- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- CS-1, SE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2C
--- --- -X- BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Mark Magumba
LLT 2B
CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2B
-x- -x- -x- -x-
Friday --- --- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LT 6C
--- -X- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2B
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Mark Magumba
LLT 2B
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2C
--- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 5B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
CS-EVE-1, SE-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2B
CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Mark Magumba
LLT 2B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- CS-EVE-1, SE-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LT 6D
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Mark Magumba
LLT 2B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA
LLT 4B
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
--- --- --- -X- --- BLS 1105 Information and Society
MUSOKE
LLT 4B
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 4B
--- -X- BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- BLS 1105 Information and Society
MUSOKE
LLT 4B
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 4B
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
DLIS-EVE-2, BLIS-EVE-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LT 6D
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- DLIS-EVE-2, BLIS-EVE-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 2C
--- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 1105 Information and Society
MUSOKE
LLT 4B
--- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 1105 Information and Society
MUSOKE
LLT 4B
--- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 2B
---
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 3B
--- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 2B
--- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 4B
-X- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1A
BRAM-1, DRAM-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 3B
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 2B
--- -X- --- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Thursday BRAM-1, DRAM-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LLT 4B
--- --- --- --- -X- --- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 6B
-x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 6B
-X- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LLT 4B
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
Lab 1
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LT 6C
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
Lab 1
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
Lab 1
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 2C
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 6A
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
BIG Lab 2
--- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 1B
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LT 6D
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
DLIS-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Saturday --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
DRAM-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 3B
--- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 2B
--- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 4B
-X- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1A
BRAM-1, DRAM-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 3B
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 2B
--- -X- --- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Thursday BRAM-1, DRAM-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LLT 4B
--- --- --- --- -X- --- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 6B
-x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 6B
-X- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LLT 4B
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
DRAM-EVE-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
Lab 1
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LT 6C
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
Lab 1
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
Lab 1
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 2C
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 6A
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
BIG Lab 2
--- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 1B
BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SENONO
LT 6D
Saturday --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-PhD
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- --- PLS 8105 Research Paradigms in Information Science
KIBANJA
EASLIS-Seminar Room
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- PLS 8107 Seminar
MUSOKE
EASLIS-Seminar Room
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- PLS 8106 Operational Research in Information Science
John Ngubiri
EASLIS-Seminar Room
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- PLS 8106 Operational Research in Information Science
John Ngubiri
EASLIS-Seminar Room
PLS 8105 Research Paradigms in Information Science
KIBANJA
EASLIS-Seminar Room
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- PLS 8103 Theory of Information Science
KIGONGO-BUKENYA
EASLIS-Seminar Room
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- BIS 2105 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 5A
--- --- -X- CSC 1107 Structured Programming
Joseph Lwomwa
LLT 5A
BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Tuesday BIS 2105 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 5A
--- --- --- CSC 1107 Structured Programming
Joseph Lwomwa
LLT 2C
-X- BIS 2107 Human Computer Interaction
Rehema Baguma
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- ---
BIS-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
BIS-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
-X- ---
BIS-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 5A
BIS-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- ---
BIS-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
--- -X- --- ---
BIS-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- BIS 2107 Human Computer Interaction
Rehema Baguma
LLT 5A
--- -X- --- BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joseph Lwomwa
LLT 5A
--- BIS 2105 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 4B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
BIS-EVE-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 5A
BIS-EVE-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 5A
BIS 2105 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 5A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joseph Lwomwa
LLT 5A
BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 5A
BIS-EVE-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
BIS-EVE-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 6B
BIS 2107 Human Computer Interaction
Emmanuel Eilu
LLT 6A
BIS-EVE-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
BIS-EVE-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 5A
BIS 2107 Human Computer Interaction
Emmanuel Eilu
LLT 5A
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday
BIT-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
BIT-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
BIT-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
--- --- -X-
BIT-2-Elec2
BIT 2105 Electronic Media Systems & Multimedia
Paul Ssemaluulu
LLT 3A
--- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday ---
BIT-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 3A
BIT-2-Elec2
BIT 2105 Electronic Media Systems & Multimedia
Paul Ssemaluulu
LLT 3A
BIT-2-Elec2
BIT 2105 Electronic Media Systems & Multimedia
Paul Ssemaluulu
LLT 3A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 3A
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 3A
-X- COE 2105 Entrepreneurship
Henry Serugunda
LLT 3A
--- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- BSE 2106 Computer Networks
Johnson Mwebaze
LLT 3A
BIT-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
BIT-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- BSE 2106 Computer Networks
Johnson Mwebaze
LLT 3A
COE 2105 Entrepreneurship
Henry Serugunda
LLT 3A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIT-EVE-2, BIT-EVE-2-Elec2
BIT 2105 Electronic Media Systems & Multimedia
Paul Ssemaluulu
LT 6C
BIS 2106 Data and Information Management II
Richard Mayanja
LLT 3A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- BIT-EVE-2, BIT-EVE-2-Elec2
BIT 2105 Electronic Media Systems & Multimedia
Paul Ssemaluulu
LLT 1A
BIT-EVE-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
BIT-EVE-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 3A
COE 2105 Entrepreneurship
Henry Serugunda
LLT 3A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 2106 Data and Information Management II
Richard Mayanja
LLT 3A
BSE 2106 Computer Networks
Johnson Mwebaze
LLT 3A
BSE 2106 Computer Networks
Johnson Mwebaze
LLT 3A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Henry Serugunda
LLT 3A
BIT-EVE-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
---
Saturday -x-
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
--- -X-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2CS-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwirePeter Wakholi
LLT 2BLLT 3B
CS-2-Elec2
CSC 2113 Software Engineering
Peter Wakholi
LLT 3B
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- --- --- -X- --- --- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-x- -x- -x- -x-
Thursday CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
--- --- -X- --- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-x- -x- -x- -x-
Friday --- BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
--- --- -X-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2CS-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwirePeter Wakholi
LLT 5BLLT 3B
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2CS-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwirePeter Wakholi
LLT 5BLLT 3B
CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
--- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
BIG Lab 2
--- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
Diploma-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
Diploma-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
CS-1, SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 6A
CS-1, SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 6A
--- -X- --- MTH 3105 Discrete Mathematics
David Byansi
LLT 5B
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- --- CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
-X- --- --- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Fred Kiwanuka
LLT 5B
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
--- MTH 3105 Discrete Mathematics
David Byansi
LLT 5B
-X- --- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Fred Kiwanuka
LLT 5B
-x- -x- -x- -x-
Friday --- BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
---
CS-1, SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 1A
-X-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
--- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-1, SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LT 6D
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
MTH 3105 Discrete Mathematics
David Byansi
LLT 5B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
BIG Lab 2
MTH 3105 Discrete Mathematics
David Byansi
LLT 5B
CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Fred Kiwanuka
LLT 5B
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-1, SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 3B
CS-EVE-1, SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 3B
CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Fred Kiwanuka
LLT 2C
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LLT 6B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 6A
--- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LLT 5A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- --- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LLT 2B
-X- --- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 1B
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LLT 4B
-X- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x-
Friday BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 6A
BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LLT 2B
--- -X- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 1B
--- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 4B
BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LT 6D
---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LT 6D
BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LT 6C
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LLT 6B
BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
BIG Lab 2
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LT 6D
BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LT 6D
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 2C
BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LT 6C
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday BLS 2215 Database Management Systems
Yonasi Safari
LLT 4A
--- --- --- -X- --- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- BRM 2105 Research Methods
KADDU
LLT 4A
BRM 2101 Information and Documentation Services
NALUMAGA
LLT 4A
-X- --- BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Wednesday BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
--- --- BRM 2105 Research Methods
KADDU
LLT 4A
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday BLS 2215 Database Management Systems
Yonasi Safari
LLT 4A
--- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
-X- --- --- BRM 2103 Records Processing and Organization
EKWARO
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- BRM 2103 Records Processing and Organization
EKWARO
LLT 4A
-X- --- BRM 2101 Information and Documentation Services
NALUMAGA
LLT 4A
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
--- --- BRM 2105 Research Methods
KADDU
LLT 4A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 2101 Information and Documentation Services
NALUMAGA
LLT 4A
BLS 2215 Database Management Systems
Yonasi Safari
LLT 4A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 2105 Research Methods
KADDU
LLT 4A
BLS 2215 Database Management Systems
Yonasi Safari
LLT 4A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 2101 Information and Documentation Services
NALUMAGA
LLT 4A
BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
BRM 2103 Records Processing and Organization
EKWARO
LLT 4A
Saturday BRM 2103 Records Processing and Organization
EKWARO
LLT 4A
--- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
DLIS-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- DLS 2106 Introduction to Community Information Services
KALYOWA
LLT 2C
DLIS-EVE-2, BLIS-EVE-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LT 6D
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- DLIS-EVE-2, BLIS-EVE-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 2C
DLS 2107 Specialized Information Services
NAIBOKA
LLT 2B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- DLS 2105 School Library Studies
KULISOOMA
LT 6D
DLS 2108 Stores and Material Management
KADDU
Lab 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- DLS 2105 School Library Studies
KULISOOMA
LLT 2B
DLS 2106 Introduction to Community Information Services
KALYOWA
Lab 1
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- DLS 2108 Stores and Material Management
KADDU
LLT 2A
DLS 2107 Specialized Information Services
NAIBOKA
LLT 6A
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
DRAM-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday RAM 2107 Introduction to Management of Museum Collections
MUTIBWA
LLT 1B
RAM 2109 Basic Financial Management
MUZAKI
LLT 2C
--- --- -X- RAM 2106 Basic Archives Management
LUYOMBYA
LLT 4B
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- --- RAM 2107 Introduction to Management of Museum Collections
MUTIBWA
LLT 5B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- RAM 2108 Oral History and Paleography
NINA
LLT 5B
RAM 2106 Basic Archives Management
LUYOMBYA
LLT 6A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- RAM 2109 Basic Financial Management
MUZAKI
LLT 2C
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- RAM 2108 Oral History and Paleography
NINA
LLT 4B
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
DRAM-EVE-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- RAM 2108 Oral History and Paleography
NINA
LLT 1A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- RAM 2106 Basic Archives Management
LUYOMBYA
LLT 6B
RAM 2107 Introduction to Management of Museum Collections
MUTIBWA
LLT 1B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- RAM 2108 Oral History and Paleography
NINA
LLT 2C
--- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- RAM 2109 Basic Financial Management
MUZAKI
BIG Lab 2
RAM 2107 Introduction to Management of Museum Collections
MUTIBWA
LLT 4B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- RAM 2106 Basic Archives Management
LUYOMBYA
LLT 5B
RAM 2109 Basic Financial Management
MUZAKI
LLT 5B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 3A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 6B
--- --- --- -X- BIS 3103 Project in Information Systems I
Peter Wakholi
LLT 3A
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LLT 6A
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- BIS 3108 Information Systems Audit
Fiona Ssozi
LLT 2C
-X- BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 2C
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- --- --- --- -X- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LLT 6A
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- BIS-3, BIT-3
BIS 3101 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2C
--- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS-EVE-3, BIT-EVE-3
BIS 3101 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2B
BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 6B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 3103 Project in Information Systems I
Peter Wakholi
LLT 1B
BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 6B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 3108 Information Systems Audit
Fiona Ssozi
LT 6C
---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LT 6C
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LLT 4B
BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
LT 6C
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
LT 6D
--- ---
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 4A
BIT 3111 Information Technology Project I
Emma Mugejjera
LLT 1A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 1B
BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 4A
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 6A
--- --- --- -X-
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 2C
BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 3A
-x- -x- -x- -x-
Friday BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 4A
BIS-3, BIT-3
BIS 3101 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2C
--- -X-
BIT-3-Elec2SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 3BLLT 6B
BIT-3-Elec2SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 3BLLT 6B
BIT-3-Elec2
CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 3B
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS-EVE-3, BIT-EVE-3
BIS 3101 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2B
BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 6A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 5B
BIT 3111 Information Technology Project I
Flavia Namagembe
LLT 6A
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 2B
BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 2A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 2C
SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LT 6C
---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-3-Elec2SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 6BLab 1
BIT-EVE-3-Elec2SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 6BLab 1
BIT-EVE-3-Elec2
CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 6B
BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 6B
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday
CS-3-Elec 3
CSC 3115 Advanced Programming
Joseph Lwomwa
LLT 5A
---
CS-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 2B
CS-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 2B
CS-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 2B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday CSC 3119 User Interface Design
Emmanuel Eilu
LLT 4A
--- ---
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 2B
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 2B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday CSC 3119 User Interface Design
Emmanuel Eilu
LLT 2C
--- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Richard Ssekibuule
LLT 3B
-X-
CS-3-Elec 3
CSC 3115 Advanced Programming
Joseph Lwomwa
LLT 4B
CS-3-Elec 3
CSC 3115 Advanced Programming
Joseph Lwomwa
LLT 4B
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Richard Ssekibuule
LLT 5A
--- COE 2105 Entrepreneurship
Moses Nasinyama
LLT 6A
-X- --- ---
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 6A
-x- -x- -x- -x-
Friday COE 2105 Entrepreneurship
Moses Nasinyama
LLT 3B
--- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x-
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 6A
CS-EVE-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 6A
CS-EVE-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 6A
CS-EVE-3-Elec 3
CSC 3115 Advanced Programming
Joseph Lwomwa
LLT 5A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-3-Elec 2CS-EVE-3-Elec 3
MTH 3107 Linear programming CSC 3115 Advanced Programming
John NgubiriJoseph Lwomwa
LT 6CBIG Lab 2
CS-EVE-3-Elec 2CS-EVE-3-Elec 3
MTH 3107 Linear programming CSC 3115 Advanced Programming
John NgubiriJoseph Lwomwa
LT 6CBIG Lab 2
--- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Richard Ssekibuule
LLT 3B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Richard Ssekibuule
LLT 3B
CS-EVE-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LT 6D
---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Moses Nasinyama
Lab 1
CSC 3119 User Interface Design
Emmanuel Eilu
LLT 6A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 3119 User Interface Design
Emmanuel Eilu
LLT 5A
--- --- COE 2105 Entrepreneurship
Moses Nasinyama
LLT 3A
Saturday -x-
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS3 Retakers
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- --- ---
Tuesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- --- ---
Wednesday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- --- ---
Thursday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- --- ---
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- --- --- --- ---
Saturday --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 5B
BSE 3104 Software metrics
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 6B
--- --- --- -X- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- --- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 6B
--- -X- --- BSE 3103 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 6B
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 4B
BSE 3104 Software metrics
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 6A
--- --- -X- BSE 3103 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 3B
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday ---
SE-3-Elec1SE-3-Elec3
BSE 3105 Software Evolution BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Joab AgabaMary Nsabagwa
LLT 2CLLT 4B
SE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 4B
--- --- -X-
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 2C
--- --- -x- -x- -x- -x-
Friday ---
SE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 5A
SE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 5A
SE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 1A
--- -X-
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 6B
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 6B
--- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 3A
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 5A
BSE 3103 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2C
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 4B
--- BSE 3104 Software metrics
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 3B
---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 3103 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2A
BSE 3104 Software metrics
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 4B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
SE-EVE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 5A
SE-EVE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 5A
SE-EVE-3-Elec1SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
BSE 3105 Software Evolution BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Joab AgabaDrake Mirembe
LLT 2CLT 6C
SE-EVE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 2C
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
SE-EVE-3-Elec1SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3SE-EVE-3-Elec3
BSE 3105 Software Evolution BSE 3106 Mobile Networks and Computing BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Joab AgabaDrake MirembeMary Nsabagwa
LLT 1BLab 1LLT 4B
SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
Lab 1
BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 2A
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- BLS 3123 Research Methods
ENON
LLT 1B
-X- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 1B
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 1B
BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 1B
--- -X- --- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x-
Wednesday --- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 1B
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Thursday BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 1B
BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 1A
--- -X- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- BLS 3123 Research Methods
ENON
LLT 1B
BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 1B
-X- --- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 1B
-x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3123 Research Methods
ENON
LLT 2A
BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 2A
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 2A
BLS 3123 Research Methods
ENON
Lab 1
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
GIS Lab
--- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 6A
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 2A
BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 4B
BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 2B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 6A
--- ---
Saturday -x- --- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 5A
BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 3A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- --- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 5A
-X- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 2C
BLS 3121 Website Development and Internet Technology
Vincent Male
LLT 2C
--- -X- --- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 2C
-x- -x- -x- -x-
Wednesday --- --- --- BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
LLT 1B
-X- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
Vincent Male
LLT 2B
--- -x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 6B
--- -X- --- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
LLT 4B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-3
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
Vincent Male
BIG Lab 2
BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
Lab 1
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 4B
BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
BIG Lab 2
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
Lab 1
--- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 6A
BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 1A
BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
BIG Lab 2
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
Vincent Male
BIG Lab 2
BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
Lab 1
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-4
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday --- --- BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
LLT 1A
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Tuesday --- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Grace Kamulegeya
LLT 5A
--- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Wednesday BSE 4101 Software Reliability and Testing
Grace Kamulegeya
LLT 3B
--- --- --- --- -X- BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 2C
-x- -x- -x- -x-
Thursday --- --- COE 2105 Entrepreneurship
Tonny Bulega
LLT 2B
-X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Friday --- --- --- --- --- -X- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-4
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Grace Kamulegeya
LLT 6B
BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
LLT 2B
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
LLT 3A
--- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 4B
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
LLT 5B
--- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1B
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
BIG Lab 2
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-MSC-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 7105 Information, Gender and Society
NALUMAGA
EASLIS-LT 1
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 7109 Information Sources and Services
KIGONGO-BUKENYA
EASLIS-LT 1
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 7107 Information Technology For Library and Information Services
BUKIRWA
EASLIS-LT 1
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
ENON
EASLIS-LT 1
Saturday MSC 7106 Knowledge Organisation and Management
SENDIKADIWA
EASLIS-LT 4
--- --- --- MSC 7108 Information Systems Analysis
KIYINGI
EASLIS-LT 1
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-RAM-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- MRM 7103 Documentary Heritage and Society
ABIDI
EASLIS-LT 2
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7101 Organisation and Management Theories
TINGO
EASLIS-LT 2
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7102 Records Management
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7102 Records Management
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
--- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
ENON
EASLIS-LT 1
Saturday --- --- --- MRM 7104 Communication and Technical Writing
SENDIKADIWA
EASLIS-LT 2
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MCS-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1, MCS-1
MIS 7102 Modelling and Simulation
Agnes Rwashana
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-SE
MCN 7105 Structure and Interpretation of Computer Programs
Engineer Bainomugisha
CIT Conference Room
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Saturday
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
--- --- MCS 7118 Advanced Programming
Richard Ssekibuule
LLT 2A
-x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-1-option-CN
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
GIS Lab
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7104 Mobile Communications
Tonny Bulega
GIS Lab
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Saturday
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-1-option-MC
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
GIS Lab
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
GIS Lab
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
GIS Lab
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7104 Mobile Communications
Tonny Bulega
GIS Lab
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Saturday MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-1-option-SE
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
GIS Lab
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
GIS Lab
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
GIS Lab
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
GIS Lab
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-SE
MCN 7105 Structure and Interpretation of Computer Programs
Engineer Bainomugisha
CIT Conference Room
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Saturday
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Fred Kiwanuka
LLT 1B
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Fred Kiwanuka
LLT 1B
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Fred Kiwanuka
LLT 1B
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1
MIS 7100 Systems Analysis and Design/MSC 7108 Information Systems Analysis
Gilbert Maiga
CIT Conference Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1, MCS-1
MIS 7102 Modelling and Simulation
Agnes Rwashana
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1
MIT 7116 Research Methodology
Paul Ssemaluulu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Richard Mayanja
CIT Conference Room
Saturday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-1
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1
MIS 7100 Systems Analysis and Design/MSC 7108 Information Systems Analysis
Gilbert Maiga
CIT Conference Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT 7115 Contemporary Issues in Information Technology
Evelyn Kigozi-Kahiigi
CIT Conference Room
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT 7100 Information Security
Fiona Tulinayo
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1
MIT 7116 Research Methodology
Paul Ssemaluulu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Richard Mayanja
CIT Conference Room
Saturday --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-MSC-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 8107 Multimedia Production
NAIBOKA
EASLIS-LT 4
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 7202 Information Storage and Retrieval
KADDU
EASLIS-LT 4
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 8104 Bibliometrics
BAZIRAKE
EASLIS-LT 4
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 8111 Indigenous Knowledge Management Systems
NAIBOKA
EASLIS-LT 4
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
ENON
EASLIS-LT 1
Saturday -x- --- --- MSC 8105 Knowledge Organisation (Classification and Cataloguing)
KHAN
EASLIS-LT 4
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-RAM-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7303 Knowledge Management Systems
KIYINGI
EASLIS-Seminar Room
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- MRM 7301 Dissertation Phase I
KADDU, LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- MRM 7302 Research Seminar Series I
LUYOMBYA
EASLIS-LT 1
--- --- MRM 7301 Dissertation Phase I
KADDU, LUYOMBYA
EASLIS-Seminar Room
-x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MCS-2
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS 8103 Operating Systems Theory and Design
Emily Bagarukayo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS 8100 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 6B
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Richard Ssekibuule
LLT 4B
Saturday --- --- MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Dennis Kaburu
LLT 2C
MCS-2, MDSE-2-option-SE
MCN 8108 Software Quality Assurance and Testing
Peter Ochieng
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-CN
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Richard Ssekibuule
LLT 4B
Saturday --- --- MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Dennis Kaburu
LLT 2C
--- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-MC
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Richard Mayanja
CIT Conference Room
Saturday --- ---
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Dennis Kaburu
LLT 2C
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Dennis Kaburu
LLT 2C
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Dennis Kaburu
LLT 2C
--- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-SE
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Richard Mayanja
CIT Conference Room
Saturday --- --- --- --- --- MCS-2, MDSE-2-option-SE
MCN 8108 Software Quality Assurance and Testing
Peter Ochieng
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-2-option-ISM
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS 8117 Business Process Modelling & Analysis
Joyce Nakatumba-Nabende
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Saturday --- --- --- --- ---
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 5B
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 5B
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-2-option-IST
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Vincent Male
LLT 2A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday --- MIS 8108 Business Intelligence and Data Mining
Richard Mayanja
LLT 4B
--- MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IM
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Martin Ngobye
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikeVincent Male
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2A
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikeVincent Male
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2A
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikeVincent Male
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
Saturday ---
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
--- MIT 8110 Computer Security
Aminah Zawedde
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IW
08:00 - 09:00 09:00 - 10:00 10:00 - 11:00 11:00 - 12:00 12:00 - 13:00 13:00 - 14:00 14:00 - 15:00 15:00 - 16:00 16:00 - 17:00 17:00 - 18:00 18:00 - 19:00 19:00 - 20:00 20:00 - 21:00
Monday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Martin Ngobye
Tuesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
Wednesday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
Thursday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Vincent Male
LLT 2A
Friday -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- ---
Saturday ---
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
--- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 11/2/17 1:49 PM

back to the top