College of Computing & IS
CS-1 CS-EVE-1 CS-PhD IST-1 IST-EVE-1 BIS-1-Retake BIS-EVE-1-Retake BIT-1-Retake BIT-EVE-1-Retake SE-1 SE-EVE-1 BLIS-1 BLIS-EVE-1 BRAM-1 BRAM-EVE-1 DLIS-EVE-1 DRAM-1 DRAM-EVE-1 EASLIS-PhD BIS-2 BIS-EVE-2 BIT-2 BIT-EVE-2 CS-2 CS-EVE-2 Diploma-2 Diploma-EVE-2 SE-2 SE-EVE-2 BLIS-2 BLIS-EVE-2 BRAM-2 BRAM-EVE-2 DLIS-EVE-2 DRAM-2 DRAM-EVE-2 BIS-3 BIS-EVE-3 BIT-3 BIT-EVE-3 CS-3 CS-EVE-3 CS3 Retakers SE-3 SE-EVE-3 BLIS-3 BLIS-EVE-3 BRAM-3 BRAM-EVE-3 SE-4 SE-EVE-4 EASLIS-MSC-1 EASLIS-RAM-1 MCS-1 MDSE-1-option-CN MDSE-1-option-MC MDSE-1-option-SE MIS-1 MIT-1 EASLIS-MSC-2 MCS-2 MDSE-2-option-CN MDSE-2-option-MC MDSE-2-option-SE MIS-2-option-ISM MIS-2-option-IST MIT-2-option-IM MIT-2-option-IW
M
o
n
d
a
y
08:00 - 09:00 --- -x- --- IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
-x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- --- -x-
BIT-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 2215 Database Management Systems
Yonasi Safari
LLT 4A
-x- -x- RAM 2107 Introduction to Management of Museum Collections
MUTIBWA
LLT 1B
-x- --- -x- --- -x-
CS-3-Elec 3
CSC 3115 Advanced Programming
Joseph Lwomwa
LLT 5A
-x- --- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 5B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 --- -x- --- -x- --- --- --- -x- --- -x- BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA
LLT 4B
-x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 3B
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 3B
-x- --- BIS 2105 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 5A
-x-
BIT-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- RAM 2109 Basic Financial Management
MUZAKI
LLT 2C
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- BSE 3104 Software metrics
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 6B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 --- -x- PIS 9201 Advanced Research in IS: Facilitation of collaborative problem solving
Josephine Nabukenya
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- -x- --- --- --- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x-
BIT-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
-x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- --- -x-
CS-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 2B
-x- --- --- -x- --- -x- --- -x- BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
LLT 1A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 --- -x- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 5B
-x- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 5B
--- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 5B
-x- --- -x- --- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6A
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6A
-x- --- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LLT 6B
-x- --- -x- -x- --- -x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 3A
-x- --- -x-
CS-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 2B
-x- --- --- -x- BLS 3123 Research Methods
ENON
LLT 1B
-x- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 5A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x-
CS-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 2B
-x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -X- -x- -X- -X- -x- -X- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 CS-1, SE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2C
-x- --- --- -x- --- --- --- -x- CS-1, SE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2C
-x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- CSC 1107 Structured Programming
Joseph Lwomwa
LLT 5A
-x-
BIT-2-Elec2
BIT 2105 Electronic Media Systems & Multimedia
Paul Ssemaluulu
LLT 3A
-x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2CS-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwirePeter Wakholi
LLT 2BLLT 3B
-x- --- -x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 2B
-x- --- -x- --- -x- -x- RAM 2106 Basic Archives Management
LUYOMBYA
LLT 4B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 5B
-x- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 1B
-x- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 1A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- --- --- -x- --- --- --- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- PLS 8105 Research Paradigms in Information Science
KIBANJA
EASLIS-Seminar Room
-x- --- -x-
CS-2-Elec2
CSC 2113 Software Engineering
Peter Wakholi
LLT 3B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
-x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 --- -x- --- MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
-x- --- --- --- -x- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
-x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 5A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- CSC 1108 Individual Project 1
Emmanuel Lule
LLT 1B
--- -x- IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
--- --- -x- --- -x- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2C
-x- --- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
Lab 1
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
Lab 1
-x- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joseph Lwomwa
LLT 5A
-x- BIT-EVE-2, BIT-EVE-2-Elec2
BIT 2105 Electronic Media Systems & Multimedia
Paul Ssemaluulu
LT 6C
-x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2CS-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwirePeter Wakholi
LLT 5BLLT 3B
-x- --- -x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
-x- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 4B
-x- BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
--- -x- --- -x- BIS-EVE-3, BIT-EVE-3
BIS 3101 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2B
-x- BIS-EVE-3, BIT-EVE-3
BIS 3101 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2B
-x-
CS-EVE-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 6A
--- -x- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 3A
-x- BLS 3123 Research Methods
ENON
LLT 2A
-x- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
Vincent Male
BIG Lab 2
-x- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Grace Kamulegeya
LLT 6B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2CS-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal MethodsCSC 2113 Software Engineering
Albert BitwirePeter Wakholi
LLT 5BLLT 3B
-x- --- -x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
-x- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LT 6D
-x- BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
LLT 4A
DLS 2106 Introduction to Community Information Services
KALYOWA
LLT 2C
-x- --- -x- -x- -x-
CS-EVE-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 6A
--- -x- -x- -x- -x- MSC 7106 Knowledge Organisation and Management
OMONA
EASLIS-LT 1
---
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
GIS Lab
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
GIS Lab
MIT-1, MIS-1
MIS 7100 Systems Analysis and Design/MSC 7108 Information Systems Analysis
Gilbert Maiga
CIT Conference Room
MIT-1, MIS-1
MIS 7100 Systems Analysis and Design/MSC 7108 Information Systems Analysis
Gilbert Maiga
CIT Conference Room
MSC 8107 Multimedia Production
NAIBOKA
EASLIS-LT 4
---
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
--- MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Martin Ngobye
MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8117 XML and Web Services
Martin Ngobye
19:00 - 20:00 -x- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
-x- -x- IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
BIG Lab 2
--- IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
BIG Lab 2
-x- IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
BIG Lab 2
-x- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 5B
-x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LT 6C
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LT 6C
-x- -x- --- -x- BIS 2106 Data and Information Management II
Richard Mayanja
LLT 3A
-x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- RAM 2108 Oral History and Paleography
NINA
LLT 1A
-x- -x- -x-
CS-EVE-3-Elec 1
BIS 3100 Modeling and Simulation
Fiona Tulinayo
LLT 6A
--- -x- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 5A
-x- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 2A
-x- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
Lab 1
-x- MRM 7103 Documentary Heritage and Society
ABIDI
EASLIS-LT 2
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
GIS Lab
---
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
---
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- DLIS-EVE-2, BLIS-EVE-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LT 6D
-x- --- -x- -x- -x- BIS 2105 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 4B
-x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BRM 2105 Research Methods
KADDU
LLT 4A
DLIS-EVE-2, BLIS-EVE-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LT 6D
-x- -x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 6B
-x- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 6A
-x-
CS-EVE-3-Elec 3
CSC 3115 Advanced Programming
Joseph Lwomwa
LLT 5A
--- -x- BSE 3103 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2C
-x- -x- -x- BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
LLT 2B
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MCS-1-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCS 7116 Graph Theory
Daudi Jjingo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE-Elec3
MCN 7103 System and Network Security
Swaib Kyanda Kaawaase
GIS Lab
---
MDSE-2-option-CN-Elec2, MDSE-2-option-MC
MCN 8102 Telecommunications Policy and Standards
Julianne Sansa-Otim
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
---
MIS-2-option-ISM, MIS-2-option-IST-Elec1
MIS 8115 Information Systems Security
Rehema Baguma
T
u
e
s
d
a
y
08:00 - 09:00 --- -x- --- --- -x- --- --- BIT 1106 Introduction to Information Technology
Haleem Chongomweru
LLT 2B
-x- --- -x- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
-x- --- -x- -x- --- -x- --- BIS 2105 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 5A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
-x- BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 6A
-x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- CSC 3119 User Interface Design
Emmanuel Eilu
LLT 4A
-x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 --- -x- --- CSC 1100 Computer Literacy
Yonasi Safari
LLT 1A
-x- --- --- --- -x- --- -x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 2B
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 2B
-x- --- --- -x-
BIT-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 6B
-x- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 4A
-x- --- -x- --- --- -x- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 1B
-x- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 2C
-x- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Grace Kamulegeya
LLT 5A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 CS-1, SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 6A
-x- --- --- -x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- PLS 8107 Seminar
MUSOKE
EASLIS-Seminar Room
--- -x- BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x-
CS-1, SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 6A
-x- --- -x- BRM 2105 Research Methods
KADDU
LLT 4A
-x- -x- --- -x- --- -x- BIT 3111 Information Technology Project I
Emma Mugejjera
LLT 1A
-x- --- -x- --- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 6B
-x- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 1B
-x- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
Vincent Male
LLT 2C
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- --- --- -x- --- --- BIT 1105 Communication Technology and the Internet
Haleem Chongomweru
LT 6D
-x- --- -x- --- -x- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 4B
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 4B
-x- --- -x-
BIT-2-Elec2
BIT 2105 Electronic Media Systems & Multimedia
Paul Ssemaluulu
LLT 3A
-x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
-x- --- -x-
CS-1, SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 6A
-x- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LLT 5A
-x- -x- -x- RAM 2107 Introduction to Management of Museum Collections
MUTIBWA
LLT 5B
-x- --- -x- -x-
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 2B
-x- --- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 --- -x- --- --- -x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joseph Lwomwa
LLT 2C
-x-
BIT-2-Elec2
BIT 2105 Electronic Media Systems & Multimedia
Paul Ssemaluulu
LLT 3A
-x- -x- --- -x- --- -x- -x- BRM 2101 Information and Documentation Services
NALUMAGA
LLT 4A
-x- -x- -x- --- -x- -x-
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 2B
-x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -X- -x- -X- -X- -x- -X- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 CSC 1108 Individual Project 1
Emmanuel Lule
LLT 1B
-x- --- --- -x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1A
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1A
-x- --- BIS 2107 Human Computer Interaction
Rehema Baguma
LLT 5A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- BIS 3103 Project in Information Systems I
Peter Wakholi
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- --- --- -x- --- --- --- -x- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
-x- BLS 1105 Information and Society
MUSOKE
LLT 4B
-x- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 3B
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 3B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
David Byansi
LLT 5B
-x- --- -x- BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
-x- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- BSE 3103 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 6B
-x- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 1A
-x- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 2C
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
-x- --- --- -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LLT 6A
-x- --- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- CS-EVE-1, SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LT 6D
--- -x- CSC 1100 Computer Literacy
Yonasi Safari
LLT 1A
--- --- -x- BIT 1106 Introduction to Information Technology
Haleem Chongomweru
LLT 6A
-x- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
-x- DLIS-EVE-2, BLIS-EVE-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 2C
-x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
Lab 1
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
Lab 1
-x- -x-
BIS-EVE-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 5A
-x- --- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
-x- --- -x-
CS-EVE-1, SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LT 6D
-x- --- -x- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
DLIS-EVE-2, BLIS-EVE-1
BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 2C
-x- RAM 2106 Basic Archives Management
LUYOMBYA
LLT 6B
-x- BIS 3103 Project in Information Systems I
Peter Wakholi
LLT 1B
-x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 5B
-x-
CS-EVE-3-Elec 2CS-EVE-3-Elec 3
MTH 3107 Linear programming CSC 3115 Advanced Programming
John NgubiriJoseph Lwomwa
LT 6CBIG Lab 2
--- -x- CSC 3119 User Interface Design
Jacob Katende
LLT 4B
-x- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 2A
-x- --- -x- BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
LLT 3A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- CS-EVE-1, SE-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2B
-x- -x- --- --- --- -x- --- -x- CS-EVE-1, SE-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2B
-x- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
Lab 1
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
Lab 1
-x- -x-
BIS-EVE-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 5A
-x- BIT-EVE-2, BIT-EVE-2-Elec2
BIT 2105 Electronic Media Systems & Multimedia
Paul Ssemaluulu
LLT 1A
-x- -x- --- -x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
-x- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LT 6D
-x- -x- -x- -x- BIT 3111 Information Technology Project I
Flavia Namagembe
LLT 6A
-x-
CS-EVE-3-Elec 2CS-EVE-3-Elec 3
MTH 3107 Linear programming CSC 3115 Advanced Programming
John NgubiriJoseph Lwomwa
LT 6CBIG Lab 2
--- -x- --- -x- -x- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 4B
-x- MSC 7105 Information, Gender and Society
NALUMAGA
EASLIS-LT 1
MRM 7101 Organisation and Management Theories
TINGO
EASLIS-LT 2
MIS-1, MCS-1
MIS 7102 Modelling and Simulation
Agnes Rwashana
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
---
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
GIS Lab
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
GIS Lab
MIS-1, MCS-1
MIS 7102 Modelling and Simulation
Agnes Rwashana
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MIT 7115 Contemporary Issues in Information Technology
Evelyn Kigozi-Kahiigi
CIT Conference Room
MSC 7202 Information Storage and Retrieval
KADDU
EASLIS-LT 4
MCS 8103 Operating Systems Theory and Design
Emily Bagarukayo
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
---
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
--- --- MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
MIT-2-option-IM, MIT-2-option-IW
MIT 8118 Web based IS and Web Mining Technology
Peter Nabende
19:00 - 20:00 -x- --- -x- -x- IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Lillian Komugisha
LLT 1A
--- --- -x- --- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2A
-x- --- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 2C
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 2C
-x- -x- BIS 2105 Information System Security and Risk Management
Jacob Katende
LLT 5A
-x-
BIT-EVE-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
David Byansi
LLT 5B
-x- -x- BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
DLS 2107 Specialized Information Services
NAIBOKA
LLT 2B
-x- RAM 2107 Introduction to Management of Museum Collections
MUTIBWA
LLT 1B
-x- BIS 3100 Modeling and Simulation
Amon Muteganda
LLT 6B
-x- -x- --- --- -x- BSE 3104 Software metrics
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 3B
-x- BLS 3123 Research Methods
ENON
Lab 1
-x- -x- --- ---
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
GIS Lab
---
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
--- ---
20:00 - 21:00 -x- CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LT 6D
-x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- -x- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LT 6C
-x- -x- -x- -x- -x- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Richard Ssekibuule
LLT 3B
--- -x- --- -x- -x- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
BIG Lab 2
-x- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 4B
---
MDSE-1-option-MC-Elec1, MDSE-1-option-SE
MCN 7102 Software Engineering
Benjamin Kanagwa
GIS Lab
---
MDSE-2-option-MC-Elec3, MDSE-2-option-SE
MCN 8105 Applied Software Project Management
Joseph Balikuddembe
--- ---
W
e
d
n
e
s
d
a
y
08:00 - 09:00 --- -x- --- IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
-x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- --- -x- BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BRM 2102 Ethics in Records and Archives Management
ABIDI
LLT 4A
-x- -x- --- -x- --- -x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 1B
-x- CSC 3119 User Interface Design
Emmanuel Eilu
LLT 2C
-x- --- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 4B
-x- --- -x- --- -x- BSE 4101 Software Reliability and Testing
Grace Kamulegeya
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 --- -x- PCS 9202 Advances in Computer Vision &Image Processing
Ernest Mwebaze
LLT 6B
MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
-x- --- --- --- -x- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Davies Rwabu
LLT 2B
-x- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 4B
-x- --- -x- -x- --- -x- --- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- RAM 2108 Oral History and Paleography
NINA
LLT 5B
-x- --- -x- BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 4A
-x- -x- --- BSE 3104 Software metrics
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 6A
-x- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 1B
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 --- -x- -x- --- --- --- -x- --- -x- BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 4B
-x- --- -x- -x- --- -x- PLS 8106 Operational Research in Information Science
John Ngubiri
EASLIS-Seminar Room
--- -x- BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- BIS 3108 Information Systems Audit
Fiona Ssozi
LLT 2C
-x- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 --- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
-x- --- --- --- -x- --- -x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 2B
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
LLT 2B
-x-
BIS-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
-x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BRM 2105 Research Methods
KADDU
LLT 4A
-x- -x- RAM 2106 Basic Archives Management
LUYOMBYA
LLT 6A
-x- -x- --- -x- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Richard Ssekibuule
LLT 3B
-x- --- --- -x- --- -x- BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
LLT 1B
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 --- -x- --- --- -x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- ---
BIS-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
-x- -x- --- -x- --- -x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
-x- BLS 2107 Editing
SENDIKADIWA
LLT 2B
-x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -X- -x- -X- -X- -x- -X- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 --- -x- --- --- -x- --- --- --- -x- --- -x- BLS 1111 Information Technology 1
KULISOOMA
LLT 5B
-x- --- -x- -x- --- -x- --- --- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Henry Serugunda
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 2C
-x- --- -x-
CS-3-Elec 3
CSC 3115 Advanced Programming
Joseph Lwomwa
LLT 4B
-x- --- BSE 3103 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 3B
-x- --- -x- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
Vincent Male
LLT 2B
-x- BIS-3, SE-4
BIS 3106 Business Process Management
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 2C
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 --- -x- --- CSC 1100 Computer Literacy
Yonasi Safari
LLT 1A
-x- --- --- BIT 1105 Communication Technology and the Internet
Haleem Chongomweru
LLT 6A
-x- --- -x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 4A
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 4A
-x- ---
BIS-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 5A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 1B
-x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x-
CS-3-Elec 3
CSC 3115 Advanced Programming
Joseph Lwomwa
LLT 4B
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 --- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- ---
BIS-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 5A
-x- --- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-x- --- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Fred Kiwanuka
LLT 5B
-x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- CS-EVE-1, SE-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 1B
--- -x- IST 1102 Emerging Trends in Information Systems and Technology
Hasifah Namatovu
LLT 1A
--- --- -x- --- -x- CS-EVE-1, SE-EVE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 1B
-x- BLS 1105 Information and Society
MUSOKE
LLT 4B
-x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 6A
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 6A
-x- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joseph Lwomwa
LLT 5A
-x- BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Florence Kivunike
LLT 3A
-x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
BIG Lab 2
-x- --- -x-
CS-EVE-2-Elec1, SE-EVE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
BIG Lab 2
-x- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LLT 6B
-x- BRM 2101 Information and Documentation Services
NALUMAGA
LLT 4A
DLS 2105 School Library Studies
KULISOOMA
LT 6D
-x- RAM 2108 Oral History and Paleography
NINA
LLT 2C
-x- BIS 3108 Information Systems Audit
Fiona Ssozi
LT 6C
-x- BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 2B
-x- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Richard Ssekibuule
LLT 3B
--- -x- BSE 3103 Requirements Engineering
Joseph Balikuddembe
LLT 2A
-x- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
GIS Lab
-x- BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
Lab 1
-x- BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
LLT 5B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
--- --- -x- BIT 1105 Communication Technology and the Internet
Haleem Chongomweru
BIG Lab 2
-x- -x- -x- --- -x- -x- -x- BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 5A
-x- -x- --- -x- --- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
David Byansi
LLT 5B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- MSC 7109 Information Sources and Services
KIGONGO-BUKENYA
EASLIS-LT 1
MRM 7102 Records Management
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
MCS-1, MDSE-1-option-SE
MCN 7105 Structure and Interpretation of Computer Programs
Engineer Bainomugisha
CIT Conference Room
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7104 Mobile Communications
Tonny Bulega
GIS Lab
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7104 Mobile Communications
Tonny Bulega
GIS Lab
MCS-1, MDSE-1-option-SE
MCN 7105 Structure and Interpretation of Computer Programs
Engineer Bainomugisha
CIT Conference Room
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
MIT 7100 Information Security
Fiona Tulinayo
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MSC 8104 Bibliometrics
BAZIRAKE
EASLIS-LT 4
--- --- --- --- MIS 8117 Business Process Modelling & Analysis
Joyce Nakatumba-Nabende
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
19:00 - 20:00 -x- --- -x- -x- --- --- -x- BIT 1106 Introduction to Information Technology
Haleem Chongomweru
LLT 2C
-x- BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Mark Magumba
LLT 2B
-x- --- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6B
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 6B
-x- -x- -x- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-x- --- -x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Rose Nakibuule
LLT 5B
-x- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
BIG Lab 2
-x- BLS 2215 Database Management Systems
Yonasi Safari
LLT 4A
DLS 2108 Stores and Material Management
KADDU
Lab 1
-x- --- -x- -x- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 2A
-x-
CS-EVE-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LT 6D
--- -x- BSE 3104 Software metrics
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 4B
-x- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 6A
-x- --- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1B
--- --- --- --- ---
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
20:00 - 21:00 -x- --- -x- -x- IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Lillian Komugisha
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x-
BIS-EVE-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
-x- COE 2105 Entrepreneurship
Henry Serugunda
LLT 3A
-x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
-x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- --- -x- --- --- --- --- --- ---
MIS-1, MIT-2-option-IW-Elec3, MIT-2-option-IM
MIS 7111 Information Systems for Managers
Emmanuel Eilu
T
h
u
r
s
d
a
y
08:00 - 09:00 --- -x- --- IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Lillian Komugisha
LLT 1A
-x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 4B
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 4B
-x- --- --- -x- --- -x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 2215 Database Management Systems
Yonasi Safari
LLT 4A
-x- -x- --- -x- --- -x- BIT 3109 Web Systems and Technologies II
Albert Bitwire
LLT 6A
-x- --- -x- --- --- -x- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 1B
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 --- -x- --- -x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- PLS 8106 Operational Research in Information Science
John Ngubiri
EASLIS-Seminar Room
--- -x- --- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
John Kizito
LLT 3B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- CSC 3112 Principles of Programming Languages
Richard Ssekibuule
LLT 5A
-x- ---
SE-3-Elec1SE-3-Elec3
BSE 3105 Software Evolution BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Joab AgabaMary Nsabagwa
LLT 2CLLT 4B
-x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 CS-1, SE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2C
-x- PIT 9202 Advanced Research in IT Management
Paul Ssemaluulu
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- -x- --- --- --- -x- CS-1, SE-1
CSC 1100 Computer Literacy
Lillian Komugisha
LLT 2C
-x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- BSE 2106 Computer Networks
Johnson Mwebaze
LLT 3A
-x- BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- --- -x- BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
-x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- ---
SE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 4B
-x- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 1A
-x- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 6B
-x- COE 2105 Entrepreneurship
Tonny Bulega
LLT 2B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
-x- --- -x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- PLS 8105 Research Paradigms in Information Science
KIBANJA
EASLIS-Seminar Room
BIS-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
-x-
BIT-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LLT 4B
-x- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
-x- -x- RAM 2109 Basic Financial Management
MUZAKI
LLT 2C
-x- --- -x- --- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Moses Nasinyama
LLT 6A
-x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
-x- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
--- IST-1, BIS-1-Retake, BIT-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
LLT 1A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x-
BIT-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- MTH 3105 Discrete Mathematics
David Byansi
LLT 5B
-x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -X- -x- -X- -X- -x- -X- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 --- -x- --- --- -x- --- --- BIT 1106 Introduction to Information Technology
Haleem Chongomweru
LT 6C
-x- BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Mark Magumba
LLT 2B
-x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LLT 4A
-x- --- -x- -x- --- -x- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LLT 6A
-x-
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 2C
-x- --- -x- ---
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 2C
-x- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 1A
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
-x- --- --- -x- --- --- -x- -x- BLS 1105 Information and Society
MUSOKE
LLT 4B
-x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 6B
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 6B
-x- --- --- -x- --- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-x- --- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Fred Kiwanuka
LLT 5B
-x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 3A
-x- --- -x- --- --- -x- --- -x- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 5A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- --- --- -x- --- --- --- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2B
-x- --- -x- -x- -x- -x- ---
BIS-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 5A
-x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
LLT 4A
-x- -x- --- -x- --- -x- -x-
CS-3-Elec 2
MTH 3107 Linear programming
John Ngubiri
LLT 6A
-x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- CSC 1107 Structured Programming
John Kizito
LLT 1B
--- -x- MTH 1110 Basic Mathematics
James Kisoro
LLT 1A
--- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 1105 Information and Society
MUSOKE
LLT 4B
-x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
BIG Lab 2
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
BIG Lab 2
-x- -x-
BIS-EVE-2-Elec1
BIS 2109 E-Services
Agnes Nakakawa
LLT 6B
-x- BIS 2106 Data and Information Management II
Richard Mayanja
LLT 3A
-x- CSC 2114 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 3B
-x- --- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Fred Kiwanuka
LLT 5B
-x- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LT 6D
-x- BRM 2105 Research Methods
KADDU
LLT 4A
DLS 2105 School Library Studies
KULISOOMA
LLT 2B
-x- --- -x- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LT 6C
-x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Daudi Jjingo
LLT 2C
-x- COE 2105 Entrepreneurship
Moses Nasinyama
Lab 1
--- -x-
SE-EVE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 5A
-x- BLS 3124 Multimedia Librarianship
BATTE
LLT 2A
-x- BRM 3101 Project Planning and Management
KALYOWA
LLT 6A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
--- IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
-x- IST-EVE-1, BIS-EVE-1-Retake, BIT-EVE-1-Retake
BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
Justus Karegyeya
-x- --- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- -x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Emmanuel Eilu
LLT 6A
-x- BSE 2106 Computer Networks
Johnson Mwebaze
LLT 3A
-x- BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- --- -x- BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
-x- -x- -x- RAM 2109 Basic Financial Management
MUZAKI
BIG Lab 2
-x- -x- -x- --- -x-
SE-EVE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 5A
-x- BLS 3116 Preservation and Conservation
KAWALYA
LLT 4B
-x- BLS 3214 Automation of Records Management Systems
EKWARO
LLT 1A
-x- --- MSC 7107 Information Technology For Library and Information Services
BUKIRWA
EASLIS-LT 1
MRM 7102 Records Management
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MIT 7116 Research Methodology
John Ngubiri
CIT Conference Room
MIT-1, MIS-1
MIT 7116 Research Methodology
Paul Ssemaluulu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MIT-1, MIS-1
MIT 7116 Research Methodology
Paul Ssemaluulu
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MSC 8111 Indigenous Knowledge Management Systems
NAIBOKA
EASLIS-LT 4
MCS 8100 Artificial Intelligence
Ernest Mwebaze
LLT 6B
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
--- MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Vincent Male
LLT 2A
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikeVincent Male
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2A
MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Vincent Male
LLT 2A
19:00 - 20:00 -x- --- -x- -x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1B
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1103 Paleography and Oral History Management
NINA
LLT 1B
-x- -x-
BIS-EVE-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
-x- BSE 2106 Computer Networks
Johnson Mwebaze
LLT 3A
-x- BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- --- -x- BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
-x- BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LT 6D
-x- BLS 2215 Database Management Systems
Yonasi Safari
LLT 4A
DLS 2106 Introduction to Community Information Services
KALYOWA
Lab 1
-x- -x- BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Emily Bagarukayo
LLT 4B
-x-
SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LT 6C
-x- CSC 3119 User Interface Design
Emmanuel Eilu
LLT 6A
--- -x-
SE-EVE-3-Elec1SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
BSE 3105 Software Evolution BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Joab AgabaDrake Mirembe
LLT 2CLT 6C
-x- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 2B
-x- -x- --- ---
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
---
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikeVincent Male
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2A
20:00 - 21:00 -x- --- -x- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
--- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x-
BIS-EVE-2-Elec2
BIT 2111 Web Systems and Technologies I
Irene Arinaitwe
LLT 5A
-x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- RAM 2107 Introduction to Management of Museum Collections
MUTIBWA
LLT 4B
-x- BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
LT 6C
-x- --- -x- --- -x-
SE-EVE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 2C
-x- -x- BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
BIG Lab 2
-x- --- ---
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec2, MDSE-2-option-SE-Elec2
MCN 8104 Networking Programming
Emmanuel Masabo
GIS Lab
---
MIT-2-option-IM-Elec2MIS-2-option-IST, MIT-2-option-IM-Elec3, MIT-2-option-IW
MIT 8115 Corporate Network ManagementMIT 8116 Multimedia and Emerging Technologies
Florence KivunikeVincent Male
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)LLT 2A
F
r
i
d
a
y
08:00 - 09:00 --- -x- --- --- -x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 6A
-x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 4A
-x- COE 2105 Entrepreneurship
Moses Nasinyama
LLT 3B
-x- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 --- -x- --- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
-x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- --- -x- BSE 2106 Computer Networks
Johnson Mwebaze
LLT 3A
-x- BSE 2106 Computer Networks
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- --- -x- BSE 2106 Computer Networks
Julianne Sansa-Otim
LLT 5B
-x- -x- --- -x- -x- --- -x- BIS-3, BIT-3
BIS 3101 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2C
-x- BIS-3, BIT-3
BIS 3101 Intelligent Systems
Peter Nabende
LLT 2C
-x- --- -x- ---
SE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 5A
-x- BLS 3123 Research Methods
ENON
LLT 1B
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 --- -x- --- -x- --- --- --- -x- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LT 6C
-x- --- -x- --- -x- -x- --- -x- --- --- -x- -x- -x- --- -x- -x- BLS 2112 Document Cataloguing I
KIDAAGA
LLT 2B
-x- --- -x- -x- RAM 2108 Oral History and Paleography
NINA
LLT 4B
-x- -x- -x- --- -x- ---
SE-3-Elec1
BSE 3105 Software Evolution
Joab Agaba
LLT 5A
-x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 3B
-x- --- --- -x- --- --- --- -x- -x- --- -x- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 6B
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BLS 1111 Information Technology 1
MUZAKI
LLT 6B
-x- --- BIS 2107 Human Computer Interaction
Rehema Baguma
LLT 5A
-x- COE 2105 Entrepreneurship
Henry Serugunda
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
LLT 4A
-x- -x- -x- -x- -x- --- -x- ---
SE-3-Elec3
BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Mary Nsabagwa
LLT 1A
-x- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 1B
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 CS-1, SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 1A
-x- --- --- -x- --- --- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- -x- --- -x-
CS-1, SE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 1A
-x- --- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- -x- BRM 3102 Management of Business Records
SSEKITTO
LLT 4B
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -X- -x- -X- -X- -x- -X- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 --- -x- --- IST 1101 Foundations of Information Systems and Technology
Lillian Komugisha
LLT 1A
-x- --- --- --- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LLT 2B
-x- --- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 4B
-x- -x- BRAM-1, DRAM-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LLT 4B
-x- PLS 8103 Theory of Information Science
KIGONGO-BUKENYA
EASLIS-Seminar Room
--- -x- --- -x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
-x- --- -x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
-x- BLS 2106 Reference and Information Service
MUTIBWA
LLT 1B
-x- --- -x- -x- --- -x- --- -x-
BIT-3-Elec2SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 3BLLT 6B
-x- --- -x- ---
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 6B
-x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 --- -x- --- --- -x- --- --- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 5A
-x- --- -x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
-x- --- -x-
CS-2-Elec1, SE-2-Elec2
BSE 2105 Formal Methods
Albert Bitwire
LLT 5B
-x- --- -x- BRM 2101 Information and Documentation Services
NALUMAGA
LLT 4A
-x- -x- --- -x- --- -x-
BIT-3-Elec2SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 3BLLT 6B
-x- --- -x- ---
SE-3-Elec2, BIT-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
LLT 6B
-x- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 1B
-x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 --- -x- --- --- -x- --- --- --- -x- BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Mark Magumba
LLT 2B
-x- BLS 1106 Information Literacy
MUZAKI
LLT 4B
-x- --- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- --- -x- --- -x-
BIT-3-Elec2
CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 3B
-x- --- -x- --- --- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- CS-EVE-1, SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 3B
--- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Asaph Tweheyo
LLT 1A
--- --- -x- BIT 1105 Communication Technology and the Internet
Haleem Chongomweru
LT 6C
-x- BSE 1106 Problem Solving and Programming Concepts
Benjamin Kanagwa
LLT 2B
-x- --- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BLS 1112 Communication Skills and Practice
KIYINGI
-x- -x- --- -x- COE 2105 Entrepreneurship
Henry Serugunda
LLT 3A
-x- --- -x- --- -x-
CS-EVE-1, SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 3B
-x- BLS 2113 Document Classification I
KHAN
LLT 2C
-x- BRM 2101 Information and Documentation Services
NALUMAGA
LLT 4A
DLS 2108 Stores and Material Management
KADDU
LLT 2A
-x- RAM 2106 Basic Archives Management
LUYOMBYA
LLT 5B
-x- BIS 3106 Business Process Management
Mark Rujumba
LT 6D
-x-
BIT-EVE-3-Elec2SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 6BLab 1
-x- CSC 3119 User Interface Design
Emmanuel Eilu
LLT 5A
--- -x-
SE-EVE-3-Elec1SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3SE-EVE-3-Elec3
BSE 3105 Software Evolution BSE 3106 Mobile Networks and Computing BSE 3109 Introduction to Embedded Systems
Joab AgabaDrake MirembeMary Nsabagwa
LLT 1BLab 1LLT 4B
-x- BLS 3125 Automation of Library and Information Systems
BUKIRWA
LLT 6A
-x- BLS 3121 Website Development and Internet Technology
Vincent Male
BIG Lab 2
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- --- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 1B
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1102 Organisation and Office Systems
OMONA
LLT 1B
-x- -x- BIS 2106 Data and Information Management II
Brian Muchake
LLT 5A
-x- -x- --- -x- --- -x-
CS-EVE-1, SE-EVE-2-Elec1
CSC 1104 Computer Organization & Architecture
Joseph Ssemwogerere
LLT 3B
-x- -x- BRM 2104 Desktop Publishing and Editing
BATTE
LLT 4A
-x- -x- -x-
BIT-EVE-3-Elec2SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
CSC 3119 User Interface DesignBSE 3106 Mobile Networks and Computing
Raymond MugwanyaDrake Mirembe
LLT 6BLab 1
-x- --- --- -x-
SE-EVE-3-Elec2, BIT-EVE-3-Elec3
BSE 3106 Mobile Networks and Computing
Drake Mirembe
Lab 1
-x- -x- -x- --- EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
ENON
EASLIS-LT 1
EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
ENON
EASLIS-LT 1
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MCS-1, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-MC
MCN 7109 Requirements Engineering
Rehema Baguma
Lab 2B (Block A, 2nd Floor)
MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Richard Mayanja
CIT Conference Room
MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Richard Mayanja
CIT Conference Room
EASLIS-MSC-1, EASLIS-MSC-2, EASLIS-RAM-1
MSC 7101 Research Methods
ENON
EASLIS-LT 1
MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Richard Ssekibuule
LLT 4B
MCS-2, MDSE-2-option-CN
MCN 8100 Advanced Network Security
Richard Ssekibuule
LLT 4B
MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Richard Mayanja
CIT Conference Room
MIT-1, MIS-1, MDSE-2-option-MC, MDSE-2-option-SE
MIS 7110 Database Systems/MCN 8106 Database Design
Richard Mayanja
CIT Conference Room
MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
--- MIS-2-option-ISM, MIT-2-option-IM
MIS 8116 Enterprise Integration & Collaborative Communication
Agnes Nakakawa
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
---
19:00 - 20:00 -x- --- -x- -x- CSC 1100 Computer Literacy
Yonasi Safari
LLT 1A
--- --- -x- --- -x- CSC 1107 Structured Programming
Joab Agaba
LT 6D
-x- BLS 3120 Library Operations
MUTIBWA
LLT 2B
-x- --- -x- -x- -x- BIS 2107 Human Computer Interaction
Emmanuel Eilu
LLT 5A
-x-
BIT-EVE-2-Elec3
BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Haleem Chongomweru
LLT 3A
-x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
David Byansi
LLT 3B
-x- --- -x- CSC 2100 Data Structures and Algorithms
Fred Kiwanuka
LLT 2C
-x- BLS 1213 Analysis of Information Systems
MWANJE
LT 6C
-x- DLS 2107 Specialized Information Services
NAIBOKA
LLT 6A
-x- RAM 2109 Basic Financial Management
MUZAKI
LLT 5B
-x- --- -x-
BIT-EVE-3-Elec2
CSC 3119 User Interface Design
Raymond Mugwanya
LLT 6B
-x- --- --- -x- BSE 3110 Object-Oriented Analysis and Design
Alex Mwotil
LLT 2A
-x- --- -x- BRM 3103 Preservation and Conservation
KAWALYA
Lab 1
-x- BSE 4100 Software Engineering Project I
Mary Nsabagwa
BIG Lab 2
--- ---
20:00 - 21:00 -x- BIS 1104 Communication Skills for IT/IS
May Namuddu
LLT 1B
-x- -x- --- --- -x- --- -x- BIS 1100 Foundations of Informatiom Systems
Mark Magumba
LLT 2B
-x- --- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LT 6D
--- -x- BRAM-EVE-1, DRAM-EVE-1
BRM 1104 Supplies and Materials Management
SSEKITTO
LT 6D
-x- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- BRM 2103 Records Processing and Organization
LUYOMBYA
LLT 4A
-x- -x- --- -x- BIT 3108 IT Project Management
Henry Serugunda
LLT 6B
-x- COE 2105 Entrepreneurship
Moses Nasinyama
LLT 3A
--- -x- -x- --- -x- -x- --- ---
S
a
t
u
r
d
a
y
08:00 - 09:00 -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x-
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
-x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
--- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- ---
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
-x- --- --- --- --- --- --- --- MIS 8108 Business Intelligence and Data Mining
Richard Mayanja
LLT 4B
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
10:00 - 11:00 -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
--- -x- -x- -x- BLS 3122 Web Document Management
MWANJE
LLT 5A
-x- -x- -x- -x- --- MRM 7104 Communication and Technical Writing
SENDIKADIWA
EASLIS-LT 2
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
MCS-1-Elec2, MDSE-1-option-CN-Elec1, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE-Elec4
MCN 7106 Mobile Software and Content Development
Drake Mirembe
LLT 1B
-x- --- --- MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Dennis Kaburu
LLT 2C
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Dennis Kaburu
LLT 2C
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Dennis Kaburu
LLT 2C
--- ---
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
11:00 - 12:00 -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2112 Electronic Commerce
Aminah Zawedde
LLT 3A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
CS-3-Elec 4, CS-EVE-3-Elec 4
CSC 3105 Computer Graphics
Patrick Ogao
LLT 2B
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-x- --- MSC 8105 Knowledge Organisation (Classification and Cataloguing)
KHAN
EASLIS-LT 4
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Dennis Kaburu
LLT 2C
--- ---
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
MIT-2-option-IM-Elec1, MIT-2-option-IW-Elec1
MIT 8104 Online Information Services
Raymond Mugwanya
LLT 1A
12:00 - 13:00 -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- BLS 3113 Management of Information Institutions and Resources
OMONA
LLT 3A
-x- -x- -x- -x- --- -x- ---
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-x- ---
MCS-2, MDSE-2-option-CN, MDSE-2-option-MC-Elec1
MCN 8103 Multimedia Communication Systems
Dennis Kaburu
LLT 2C
--- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- MCS 7118 Advanced Programming
Richard Ssekibuule
LLT 2A
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1
MCN 7100 Computer Networks
Johnson Mwebaze
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-x- --- MCS-2, MDSE-2-option-SE
MCN 8108 Software Quality Assurance and Testing
Peter Ochieng
LLT 4A
--- --- MCS-2, MDSE-2-option-SE
MCN 8108 Software Quality Assurance and Testing
Peter Ochieng
LLT 4A
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 5B
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 5B
MIT 8110 Computer Security
Aminah Zawedde
LLT 1A
---
14:00 - 15:00 -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- MSC 7108 Information Systems Analysis
KIYINGI
EASLIS-LT 1
-x-
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Fred Kiwanuka
LLT 1B
-x- --- -x- --- ---
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 5B
---
15:00 - 16:00 -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Fred Kiwanuka
LLT 1B
-x- --- -x- --- ---
MIS-2-option-ISM-Elec1, MIS-2-option-IST
MIS 8110 GIS and Remote Sensing
Patrick Ogao
LLT 5B
---
16:00 - 17:00 -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec4
MCN 7101 Principles of Mobile ComputingMCN 7107 Communications Systems
Fred KiwanukaTonny Bulega
LLT 1BLLT 5A
MDSE-1-option-CN-Elec2, MDSE-1-option-SE-Elec1, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7101 Principles of Mobile Computing
Fred Kiwanuka
LLT 1B
-x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- PIS 9201 Advanced Research in GIS
Patrick Ogao
Seminar Room 1 (Block A, 3rd Floor)
-x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.30.3 on 9/20/17 4:55 PM

back to the top