Institution name: College of Computing & IS
Comments: Final Version: Jan, 24 2018

Table of contents

 

College of Computing & IS
ITS-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- ITS-1, BIS-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- IST 1202 Introduction to Computer Networks
Swaib Kyanda Kaawaase, Paddy Asiimwe
LLT 1A
IST 1201 Applied Business Statistics
Moses Makoha
LLT 1A
-x-
09:00 - 10:00 --- IST 1202 Introduction to Computer Networks
Swaib Kyanda Kaawaase, Paddy Asiimwe
LLT 1A
--- --- -x-
10:00 - 11:00 --- --- BIS 1204 Data and Information Management 1
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 6B
--- -x-
11:00 - 12:00 --- BIS 1204 Data and Information Management 1
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 5A
--- --- --- -x-
12:00 - 13:00 --- --- IST 1201 Applied Business Statistics
Moses Makoha
LLT 1A
--- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- -x-
15:00 - 16:00 --- BIS 1206 System Analysis and Design
Lillian Komugisha
LLT 1A
--- ITS-1, BIS-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- -x-
16:00 - 17:00 BIS 1206 System Analysis and Design
Lillian Komugisha
LLT 1A
--- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 1B
--- --- -x-
09:00 - 10:00 --- --- --- --- -x-
10:00 - 11:00 --- BIS 1204 Data and Information Management 1
Mercy Amiyo-Musasizi
LLT 1B
--- --- --- -x-
11:00 - 12:00 MTH 2203 Numerical Analysis
John Ngubiri
LLT 1B
CSC 1214 Object-Oriented Programming
John Kizito
LLT 1B
--- BIS 1206 System Analysis and Design
Fiona Ssozi
LLT 1B
--- -x-
12:00 - 13:00 --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 CSC 1214 Object-Oriented Programming
John Kizito
LLT 1B
BIS 1206 System Analysis and Design
Fiona Ssozi
LLT 1B
BIS 1204 Data and Information Management 1
Mercy Amiyo-Musasizi
LLT 6A
--- --- -x-
15:00 - 16:00 --- --- --- -x-
16:00 - 17:00 --- MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 1B
MTH 2203 Numerical Analysis
John Ngubiri
LLT 1B
--- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- BIS 1206 System Analysis and Design
Amon Muteganda
LLT 3B
--- --- -x-
09:00 - 10:00 MTH 2203 Numerical Analysis
Joseph Lwomwa
LLT 3B
--- MTH 2203 Numerical Analysis
Joseph Lwomwa
LLT 3B
--- -x-
10:00 - 11:00 BIS 1204 Data and Information Management 1
Hasifa Namatovu
LLT 6B
--- --- BIS 1204 Data and Information Management 1
Hasifa Namatovu
LLT 3B
-x-
11:00 - 12:00 BSE 1206 Software Development Principles
Joseph Balikuddembe, Jacob Katende
LLT 3B
--- --- --- -x-
12:00 - 13:00 --- --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- BIS 1206 System Analysis and Design
Amon Muteganda
LLT 3B
--- --- BSE 1207 Introduction to Internet Programming
Johnson Mwebaze
LLT 3B
-x-
15:00 - 16:00 --- --- --- -x-
16:00 - 17:00 --- --- BSE 1206 Software Development Principles
Joseph Balikuddembe, Jacob Katende
LLT 3B
--- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
ITS-EVE-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 ITS-EVE-1, BIS-EVE-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
BIS 1204 Data and Information Management 1
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 4A
--- BIS 1204 Data and Information Management 1
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 2A
IST 1201 Applied Business Statistics
Moses Makoha
LLT 1A
-x-
18:00 - 19:00 BIS 1206 System Analysis and Design
Lillian Komugisha
LLT 1A
--- --- -x-
19:00 - 20:00 --- BIS 1206 System Analysis and Design
Lillian Komugisha
LLT 1A
--- IST 1202 Introduction to Computer Networks
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 1A
ITS-EVE-1, BIS-EVE-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1B
-x-
20:00 - 21:00 IST 1201 Applied Business Statistics
Moses Makoha
LLT 1A
IST 1202 Introduction to Computer Networks
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 1A
-x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 CSC 1214 Object-Oriented Programming
John Kizito
LLT 1B
BIS 1206 System Analysis and Design
Fiona Ssozi
LLT 1B
MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 1B
MTH 2203 Numerical Analysis
John Ngubiri
LLT 1B
--- -x-
18:00 - 19:00 CSC 1214 Object-Oriented Programming
John Kizito
LLT 1B
--- -x-
19:00 - 20:00 MTH 2203 Numerical Analysis
John Ngubiri
LLT 1B
BIS 1204 Data and Information Management 1
Mercy Amiyo-Musasizi
LLT 1B
BIS 1204 Data and Information Management 1
Mercy Amiyo-Musasizi
LLT 1B
--- --- -x-
20:00 - 21:00 MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 1B
BIS 1206 System Analysis and Design
Fiona Ssozi
LLT 1B
--- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 BIS 1206 System Analysis and Design
Amon Muteganda
LLT 4A
BIS 1206 System Analysis and Design
Amon Muteganda
LLT 4B
BSE 1206 Software Development Principles
Joseph Balikuddembe, Jacob Katende
LLT 4B
MTH 2203 Numerical Analysis
Joseph Lwomwa
LLT 4B
BSE 1207 Introduction to Internet Programming
Johnson Mwebaze
LLT 4B
-x-
18:00 - 19:00 -x-
19:00 - 20:00 MTH 2203 Numerical Analysis
Joseph Lwomwa
LLT 4A
BIS 1204 Data and Information Management 1
Hasifa Namatovu
LLT 6B
BSE 1206 Software Development Principles
Joseph Balikuddembe, Jacob Katende
LLT 4B
--- -x-
20:00 - 21:00 --- --- --- BIS 1204 Data and Information Management 1
Hasifa Namatovu
LLT 4B
-x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- BLS 1205 Principles of Knowledge Organization
KHAN
LLT 1A
BLS 1211 Information Technology II
KULISOOMA
LLT 1B
--- -x-
09:00 - 10:00 --- --- --- -x-
10:00 - 11:00 --- --- --- --- BLS 1205 Principles of Knowledge Organization
KHAN
LLT 1A
-x-
11:00 - 12:00 BRAM-1, BLIS-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
--- --- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
BLS 1206 Publishing and Book Trade
SENDIKADIWA
LLT 1A
-x-
12:00 - 13:00 --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- BLS 1206 Publishing and Book Trade
SENDIKADIWA
LLT 1A
--- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 1A
--- -x-
15:00 - 16:00 --- --- BLS 1211 Information Technology II
KULISOOMA
LLT 1A
--- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 1B
-x-
16:00 - 17:00 --- --- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 BRM 1205 Government Information Resources and Systems
KAWALYA
LLT 1A
BRM 1203 Classification and Cataloguing
OMONA
LLT 1B
--- --- --- -x-
09:00 - 10:00 --- BRM 1203 Classification and Cataloguing
OMONA
LLT 1A
--- -x-
10:00 - 11:00 --- --- BRM 1206 Information Technology II
MUZAKI
LLT 1B
BRM 1201 Papermaking and Reprography
MUTIBWA
LLT 1B
-x-
11:00 - 12:00 BRAM-1, BLIS-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
--- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
-x-
12:00 - 13:00 --- BRM 1201 Papermaking and Reprography
MUTIBWA
LLT 1B
--- BRM 1202 Audiovisual Records Management
NAIBOKA
LLT 1B
-x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- --- --- --- BRM 1206 Information Technology II
MUZAKI
LLT 1A
-x-
15:00 - 16:00 BRM 1202 Audiovisual Records Management
NAIBOKA
LLT 1B
--- --- --- -x-
16:00 - 17:00 --- --- --- BRM 1205 Government Information Resources and Systems
KAWALYA
LLT 1A
-x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
DRAM-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- -x-
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- -x-
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- -x-
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- -x-
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- -x-
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- -x-
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
BLS 1205 Principles of Knowledge Organization
KHAN
LLT 1A
BLS 1211 Information Technology II
KULISOOMA
LLT 1A
BLS 1211 Information Technology II
KULISOOMA
LLT 2C
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 1B
-x-
18:00 - 19:00 --- -x-
19:00 - 20:00 BLS 1206 Publishing and Book Trade
SENDIKADIWA
LLT 1A
BLS 1206 Publishing and Book Trade
SENDIKADIWA
LLT 2C
--- --- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 3A
-x-
20:00 - 21:00 --- BLS 1205 Principles of Knowledge Organization
KHAN
LLT 2C
BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 3A
-x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- BRM 1202 Audiovisual Records Management
NAIBOKA
LLT 1A
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- BRM 1203 Classification and Cataloguing
OMONA
LLT 1A
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- BRM 1206 Information Technology II
MUZAKI
LLT 1A
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- BRM 1205 Government Information Resources and Systems
KAWALYA
LLT 2C
17:00 - 18:00 BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
BRM 1205 Government Information Resources and Systems
KAWALYA
LLT 2C
--- BRM 1203 Classification and Cataloguing
OMONA
LLT 1A
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 1B
-x-
18:00 - 19:00 --- --- -x-
19:00 - 20:00 BRM 1206 Information Technology II
MUZAKI
LLT 2C
--- BRM 1202 Audiovisual Records Management
NAIBOKA
LLT 1A
BRM 1201 Papermaking and Reprography
MUTIBWA
LLT 2C
BRM 1201 Papermaking and Reprography
MUTIBWA
LLT 1A
-x-
20:00 - 21:00 --- --- --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
DRAM-EVE-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- -x-
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- -x-
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- -x-
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-PhD
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 PLS 8207 Scholarly writing and communication
MUSOKE
EASLIS-Seminar Room
--- PLS 8207 Scholarly writing and communication
MUSOKE
EASLIS-Seminar Room
--- --- -x-
09:00 - 10:00 PLS 8208 Seminar: Concept Paper Presentation
KADDU
EASLIS-Seminar Room
--- PLS 8206 Bibliometric Studies
OKELLO-OBURA
EASLIS-Seminar Room
-x-
10:00 - 11:00 --- --- --- -x-
11:00 - 12:00 --- --- --- -x-
12:00 - 13:00 --- --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- -x-
15:00 - 16:00 --- PLS 8205 Information Science and Policy Studies
KIGONGO-BUKENYA
EASLIS-Seminar Room
--- --- --- -x-
16:00 - 17:00 --- --- --- --- -x-
17:00 - 18:00 --- --- --- --- -x-
18:00 - 19:00 --- --- --- --- -x-
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- -x-
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-PhD
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- PIS 9202 Advanced Research in Systems modeling and Analysis
Gilbert Maiga
Seminar Room 2 (Block A)
--- --- ---
09:00 - 10:00 --- PSE 9102 Science of Computer Programming
Engineer Bainomugisha
Seminar Room 2 (Block A)
--- --- ---
10:00 - 11:00 PIS 9203 Presentation, Scientific Writing and Research Ethics
Josephine Nabukenya
Seminar Room 2 (Block A)
PIT 9201 Advanced Research in Information for Culture and Society
Agnes Rwashana
Seminar Room 2 (Block A)
PIT 9202 Advanced Research in Information Technology for Development
Raymond Mugwanya
Seminar Room 2 (Block A)
---
11:00 - 12:00 --- ---
12:00 - 13:00 --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- PCS 9101 Philosophy of Computing
John Ngubiri
Seminar Room 2 (Block A)
--- PCS 9203 Advanced Applied Queuing Systems
Richard Ssekibuule
Seminar Room 2 (Block A)
--- ---
15:00 - 16:00 PCS 9201 Advances in Digital Security
Richard Ssekibuule
Seminar Room 2 (Block A)
--- PCS 9202 Advances in Computer Vision & Image Processing
Ernest Mwebaze
Seminar Room 2 (Block A)
PIS 9201 Advanced Research in Geographical Information Systems
Patrick Ogao
Seminar Room 2 (Block A)
16:00 - 17:00 ---
17:00 - 18:00 --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 BIT 2207 Research Methodology
Ernest Mwebaze
LLT 2B
CSC 1209 Logic Programming
Rose Nakibuule
LLT 2B
--- --- --- -x-
09:00 - 10:00 --- --- --- --- -x-
10:00 - 11:00 --- --- --- CSC 2210 Automata, Complexity & Computability
Joseph Lwomwa
LLT 1B
--- -x-
11:00 - 12:00 --- --- CSC 2210 Automata, Complexity & Computability
Joseph Lwomwa
LLT 5B
--- CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 2B
-x-
12:00 - 13:00 --- --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 CSC 1209 Logic Programming
Rose Nakibuule
LLT 6A
CSC 2200 Operating Systems
Emmanuel Lule
LLT 2B
--- CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 1B
CSC 2200 Operating Systems
Emmanuel Lule
LLT 2B
-x-
15:00 - 16:00 --- --- -x-
16:00 - 17:00 --- --- --- BIT 2207 Research Methodology
Ernest Mwebaze
LLT 2B
--- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- BIT 2207 Research Methodology
Lillian Komugisha
LLT 5A
BIT-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 6A
--- --- -x-
09:00 - 10:00 ---
BIT-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 6A
--- --- -x-
10:00 - 11:00 BIT 2208 System Administration
Albert Bitwire
LLT 1A
CSC 2200 Operating Systems
Emily Bagarukayo
LLT 6A
BIT-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 1A
BIT 2209 IT Law and Ethics
Florence N. Kivunike
LLT 3A
--- -x-
11:00 - 12:00
BIT-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 1A
--- -x-
12:00 - 13:00 BIT 2207 Research Methodology
Lillian Komugisha
LLT 1A
BIT-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 1A
--- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- ---
BIT-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 1A
--- --- -x-
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- -x-
16:00 - 17:00 --- --- --- --- BIT 2208 System Administration
Albert Bitwire
LLT 2A
-x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 BIS 2207 Applications Development
Peter Wakholi
LLT 3A
ITS-1, BIS-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- --- --- -x-
09:00 - 10:00 --- BIS 2208 Information Systems Architecture
Agnes Nakakawa
LLT 4A
--- --- -x-
10:00 - 11:00 --- BIT 2207 Research Methodology
Emily Bagarukayo
LLT 5A
BIS 2206 Information Systems Project Management
Henry Serugunda
LLT 3A
-x-
11:00 - 12:00 --- BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 4A
-x-
12:00 - 13:00 --- --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 3A
--- --- --- --- -x-
15:00 - 16:00 --- BIS 2206 Information Systems Project Management
Henry Serugunda
LLT 3A
ITS-1, BIS-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- -x-
16:00 - 17:00 --- --- --- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- CSC 1214 Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 3B
-x-
09:00 - 10:00 --- --- --- --- -x-
10:00 - 11:00 --- CSC 2200 Operating Systems
David Byansi
LLT 3B
CSC 2200 Operating Systems
David Byansi
LLT 3B
--- --- -x-
11:00 - 12:00 --- MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 5A
BSE 2205 Network Applications Development
Alex Mwotil
LLT 3B
BSE 2206 Data Communications
Paddy Asiimwe
LLT 3B
-x-
12:00 - 13:00 --- BSE 2205 Network Applications Development
Alex Mwotil
LLT 3B
-x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- --- CSC 1214 Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 1B
--- --- -x-
15:00 - 16:00 --- MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 6B
--- --- --- -x-
16:00 - 17:00 --- BSE 2206 Data Communications
Paddy Asiimwe
LLT 3B
--- --- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 BIT 2207 Research Methodology
Ernest Mwebaze
LLT 2B
CSC 2200 Operating Systems
Emmanuel Lule
LLT 2B
CSC 2210 Automata, Complexity & Computability
Joseph Lwomwa
LLT 2B
BIT 2207 Research Methodology
Ernest Mwebaze
LLT 2B
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 4A
-x-
18:00 - 19:00 --- CSC 2200 Operating Systems
Emmanuel Lule
LLT 2B
-x-
19:00 - 20:00 CSC 1209 Logic Programming
Rose Nakibuule
LLT 6B
CSC 1209 Logic Programming
Rose Nakibuule
LLT 2B
--- CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 2B
CSC 2210 Automata, Complexity & Computability
Joseph Lwomwa
LLT 2B
-x-
20:00 - 21:00 --- --- --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-EVE-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 BIT 2208 System Administration
Albert Bitwire
LLT 2A
BIT 2207 Research Methodology
Lillian Komugisha
LLT 2A
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 2A
BIT 2208 System Administration
Albert Bitwire
LLT 4A
BIT 2209 IT Law and Ethics
Florence N. Kivunike
LLT 2A
-x-
18:00 - 19:00 BIT 2209 IT Law and Ethics
Florence N. Kivunike
LLT 2A
CSC 2200 Operating Systems
Emily Bagarukayo
LLT 2A
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 2A
-x-
19:00 - 20:00 BIT 2207 Research Methodology
Lillian Komugisha
LLT 2B
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 2A
---
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 2A
-x-
20:00 - 21:00
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 2A
---
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 2A
-x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-EVE-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- BIT 2207 Research Methodology
Patrick Ogao
LLT 5A
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- BIT 2207 Research Methodology
Patrick Ogao
LLT 5A
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 ITS-EVE-1, BIS-EVE-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- BIS 2206 Information Systems Project Management
Henry Serugunda
LLT 5A
--- BIS 2206 Information Systems Project Management
Henry Serugunda
LLT 5A
-x-
18:00 - 19:00 BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 5A
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 5A
BIS 2208 Information Systems Architecture
Agnes Nakakawa
LLT 5A
BIS 2207 Applications Development
Peter Wakholi
LL 6C
-x-
19:00 - 20:00 --- ITS-EVE-1, BIS-EVE-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1B
-x-
20:00 - 21:00 --- --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 BSE 2206 Data Communications
Paddy Asiimwe
LLT 5B
CSC 2200 Operating Systems
David Byansi
LLT 5B
CSC 2200 Operating Systems
David Byansi
LLT 5B
BSE 2206 Data Communications
Paddy Asiimwe
LLT 5B
--- -x-
18:00 - 19:00 --- CSC 1214 Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 5B
--- -x-
19:00 - 20:00 --- MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 5B
MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 5B
BSE 2205 Network Applications Development
Alex Mwotil
LLT 5B
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 5B
-x-
20:00 - 21:00 --- BSE 2205 Network Applications Development
Alex Mwotil
LLT 5B
-x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
Diploma-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
Diploma-EVE-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- -x-
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- -x-
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- -x-
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
--- --- --- -x-
09:00 - 10:00 BLS 3117 Publication Design and Production
BATTE
LLT 6B
BLS 2211 Document Classification II
KHAN
LLT 3A
--- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
BLS 2208 Database Management and Information retrieval
MWANJE
LLT 5A
-x-
10:00 - 11:00 --- -x-
11:00 - 12:00 BLS 2212 Document Cataloguing II
KIWUUWA
LLT 3A
BLS 2212 Document Cataloguing II
KIWUUWA
LLT 5B
--- BLS 3117 Publication Design and Production
BATTE
LLT 6B
BLS 2211 Document Classification II
KHAN
LLT 6A
-x-
12:00 - 13:00 --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- --- BLS 2208 Database Management and Information retrieval
MWANJE
LLT 6B
--- BLS 2207 Documentation work and services
KADDU
LLT 6A
-x-
15:00 - 16:00 BLS 2207 Documentation work and services
KADDU
LLT 2B
--- --- -x-
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
DLIS-EVE-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 DLS 2208 Project planning and management
MUZAKI
LLT 4B
--- DLS 2206 Bibliographic Control
NAIBOKA
LLT 4A
--- DLS 2206 Bibliographic Control
NAIBOKA
LLT 2C
-x-
18:00 - 19:00 DLS 2205 Introduction to Database Management
MWANJE
Lab 1
--- -x-
19:00 - 20:00 DLS 2207 Marketing of Information Services
KULISOOMA
LLT 4B
DLS 2208 Project planning and management
MUZAKI
LLT 4A
DLS 2207 Marketing of Information Services
KULISOOMA
LLT 4B
DLS 2205 Introduction to Database Management
MWANJE
LL 6C
-x-
20:00 - 21:00 --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
BLS 3115 Analysis of Records Management systems
MWANJE
LLT 5A
BRM 2204 Records Storage and Security
OKELLO-OBURA
LLT 5A
--- -x-
09:00 - 10:00 --- --- BRM 2203 Archives Administration
LUYOMBYA
LLT 5B
BRAM-2, BLIS-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
--- -x-
10:00 - 11:00 --- --- --- -x-
11:00 - 12:00 --- --- BRM 2204 Records Storage and Security
OKELLO-OBURA
LLT 2C
--- --- -x-
12:00 - 13:00 --- --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- BRM 2203 Archives Administration
LUYOMBYA
LLT 2C
BRM 2201 Management Principles and Practices
KIGONGO-BUKENYA
LLT 5A
--- --- -x-
15:00 - 16:00 BRM 2201 Management Principles and Practices
KIGONGO-BUKENYA
LLT 5B
--- BRM 2205 Research Data Analysis
ENON
LLT 2C
BRM 2205 Research Data Analysis
ENON
LLT 2C
BLS 3115 Analysis of Records Management systems
MWANJE
LLT 6B
-x-
16:00 - 17:00 --- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
DRAM-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- RAM 2207 Information Legislation and Ethics
KAWALYA
EASLIS-LT 1
--- -x-
09:00 - 10:00 --- DRA 2208 Project Planning & Management
KALYOWA
EASLIS-LT 2
--- --- -x-
10:00 - 11:00 --- --- --- --- -x-
11:00 - 12:00 RAM 2207 Information Legislation and Ethics
KAWALYA
EASLIS-LT 4
--- RAM 2208 Records Conservation & Preservation
NINA
EASLIS-LT 2
--- --- -x-
12:00 - 13:00 --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- --- DRM 2204 Stores & Material Management
SSENONO
EASLIS-LT 2
DRA 2208 Project Planning & Management
KALYOWA
EASLIS-LT 4
--- -x-
15:00 - 16:00 RAM 2208 Records Conservation & Preservation
NINA
EASLIS-Seminar Room
--- DRM 2204 Stores & Material Management
SSENONO
EASLIS-LT 4
-x-
16:00 - 17:00 --- --- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
17:00 - 18:00 BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
BLS 2212 Document Cataloguing II
KIWUUWA
BIG Lab 2
BLS 2211 Document Classification II
KHAN
BIG Lab 2
BLS 2208 Database Management and Information retrieval
MWANJE
BIG Lab 2
BLS 2207 Documentation work and services
KADDU
LT 6D
---
18:00 - 19:00 BLS 3117 Publication Design and Production
BATTE
BIG Lab 2
--- ---
19:00 - 20:00 BLS 2208 Database Management and Information retrieval
MWANJE
BIG Lab 2
BLS 2211 Document Classification II
KHAN
LLT 6A
BLS 3117 Publication Design and Production
BATTE
LT 6D
BLS 2207 Documentation work and services
KADDU
LT 6D
BLS 2212 Document Cataloguing II
KIWUUWA
LLT 2C
---
20:00 - 21:00 ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
17:00 - 18:00 BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
BLS 3115 Analysis of Records Management systems
MWANJE
LT 6D
BRM 2201 Management Principles and Practices
KIGONGO-BUKENYA
LL 6C
BRM 2201 Management Principles and Practices
KIGONGO-BUKENYA
LT 6D
BLS 3115 Analysis of Records Management systems
MWANJE
BIG Lab 2
---
18:00 - 19:00 --- --- --- ---
19:00 - 20:00 BRM 2203 Archives Administration
LUYOMBYA
LLT 2A
BRM 2203 Archives Administration
LUYOMBYA
BIG Lab 2
BRM 2204 Records Storage and Security
OKELLO-OBURA
BIG Lab 2
BRM 2205 Research Data Analysis
ENON
LLT 6A
BRM 2204 Records Storage and Security
OKELLO-OBURA
LLT 5A
---
20:00 - 21:00 --- BRM 2205 Research Data Analysis
ENON
LLT 5A
---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
DRAM-EVE-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 DRM 2204 Stores & Material Management
SSENONO
EASLIS-Seminar Room
RAM 2208 Records Conservation & Preservation
NINA
EASLIS-LT 2
DRA 2208 Project Planning & Management
KALYOWA
EASLIS-LT 4
DRM 2204 Stores & Material Management
SSENONO
EASLIS-LT 4
--- -x-
18:00 - 19:00 --- -x-
19:00 - 20:00 RAM 2207 Information Legislation and Ethics
KAWALYA
EASLIS-LT 2
DRA 2208 Project Planning & Management
KALYOWA
EASLIS-LT 2
--- RAM 2208 Records Conservation & Preservation
NINA
EASLIS-LT 2
RAM 2207 Information Legislation and Ethics
KAWALYA
EASLIS-Seminar Room
-x-
20:00 - 21:00 --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-Special Class
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- -x-
18:00 - 19:00 --- --- CSC 2212 Individual Project II
Engineer Bainomugisha
CIPSD Board Room level 5 (Block B)
--- --- -x-
19:00 - 20:00 --- --- --- --- -x-
20:00 - 21:00 --- --- --- --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- ---
CS-3-Elec2
CSC 3217 Emerging Trends in Computer Science
Engineer Bainomugisha
LLT 2B
BSE 2206 Data Communications
Drake Mirembe
LLT 2B
-x-
09:00 - 10:00 --- --- ---
CS-3-Elec2
CSC 3217 Emerging Trends in Computer Science
Engineer Bainomugisha
LLT 2B
-x-
10:00 - 11:00 ---
CS-3-Elec2
CSC 3207 Computer Security
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 2B
CS-3-Elec2
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Deborah Mudali
LLT 2B
BSE 2206 Data Communications
Drake Mirembe
LLT 2B
--- -x-
11:00 - 12:00 ---
CS-3-Elec2
CSC 3207 Computer Security
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 2B
CS-3-Elec2
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Deborah Mudali
LLT 2B
CSC 3205 Compiler Design
David Byansi
LLT 2B
--- -x-
12:00 - 13:00
SE-3, CS-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 2A
CS-3-Elec2
CSC 3207 Computer Security
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 2B
CS-3-Elec2
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Deborah Mudali
LLT 2B
CSC 3205 Compiler Design
David Byansi
LLT 2B
-x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- -x-
15:00 - 16:00 ---
SE-3, CS-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
CS-3-Elec2
CSC 3217 Emerging Trends in Computer Science
Engineer Bainomugisha
LLT 2B
--- --- -x-
16:00 - 17:00 ---
SE-3, CS-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
--- --- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00
BIT-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 2A
--- BIT 3213 Information Technology Project II
Emma Mugejjera
LLT 2A
--- BIT 3210 System Integration and Deployment
Paul Ssemaluulu
LLT 1B
-x-
09:00 - 10:00
BIT-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 2A
--- --- --- -x-
10:00 - 11:00
BIT-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 2A
--- --- --- -x-
11:00 - 12:00 --- BIT 3210 System Integration and Deployment
Paul Ssemaluulu
LLT 2A
--- BIT 3211 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 2A
--- -x-
12:00 - 13:00 --- BIT 3211 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 2A
--- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 ---
BIT-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 2A
--- --- --- -x-
15:00 - 16:00 --- --- ---
BIT-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 2A
--- -x-
16:00 - 17:00 --- --- ---
BIT-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 2A
--- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- -x-
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- -x-
10:00 - 11:00 BIS 3201 IS Strategy, Management, & Acquisition
Agnes Nakakawa
LLT 4A
--- --- --- BIS 3207 Emerging Trends in Information Systems
Rehema Baguma
LLT 4A
-x-
11:00 - 12:00 --- --- --- -x-
12:00 - 13:00 --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Richard Mayanja
LLT 4A
BIT 2209 IT Law and Ethics
Asaph Tweheyo
LLT 4A
--- --- --- -x-
15:00 - 16:00 --- BIT 2209 IT Law and Ethics
Asaph Tweheyo
LLT 4A
--- --- -x-
16:00 - 17:00 --- --- BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Richard Mayanja
LLT 4A
--- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- BSE 3201 Software Architecture
Benjamin Kanagwa
LLT 4B
--- BSE 3201 Software Architecture
Benjamin Kanagwa
LLT 4B
-x-
09:00 - 10:00
SE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 4B
--- BSE 3209 Advanced Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 4B
--- -x-
10:00 - 11:00
SE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 4B
SE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 4B
BIT 2207 Research Methodology
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 4B
--- BSE 3209 Advanced Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 4B
-x-
11:00 - 12:00 --- --- --- -x-
12:00 - 13:00 SE-3, CS-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 2A
--- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00
SE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 4B
--- --- --- --- -x-
15:00 - 16:00
SE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 4B
SE-3, CS-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
SE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 3B
--- --- -x-
16:00 - 17:00 --- --- --- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS-EVE-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 BSE 2206 Data Communications
Tonny E. Bulega
LLT 3B
CS-EVE-3-Elec2
CSC 3207 Computer Security
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 3B
CS-EVE-3-Elec2
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Deborah Mudali
LLT 3B
CSC 3205 Compiler Design
David Byansi
LLT 3B
CSC 3205 Compiler Design
David Byansi
LLT 3B
-x-
18:00 - 19:00 --- -x-
19:00 - 20:00 SE-EVE-3, CS-EVE-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
CS-EVE-3-Elec2
CSC 3217 Emerging Trends in Computer Science
Engineer Bainomugisha
LLT 3B
-x-
20:00 - 21:00 CS-EVE-3-Elec2
CSC 3217 Emerging Trends in Computer Science
Engineer Bainomugisha
LLT 3B
SE-EVE-3, CS-EVE-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
--- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT-EVE-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 3A
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 3A
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 3A
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
17:00 - 18:00 --- BIT 3210 System Integration and Deployment
Paul Ssemaluulu
LL 6C
BIT 3211 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 3A
BIT-EVE-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 3A
BIT 3211 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 3A
---
18:00 - 19:00 --- BIT 3213 Information Technology Project II
Emma Mugejjera
LLT 3A
BIT-EVE-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 3A
---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- BIT 3210 System Integration and Deployment
Paul Ssemaluulu
LLT 3A
--- ---
BIT-EVE-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 3A
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS-EVE-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 --- BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Richard Mayanja
LLT 6A
BIT 2209 IT Law and Ethics
Asaph Tweheyo
LLT 6A
--- --- -x-
18:00 - 19:00 BIS 3201 IS Strategy, Management, & Acquisition
Agnes Nakakawa
LLT 6A
--- BIS 3207 Emerging Trends in Information Systems
Rehema Baguma
LLT 6A
--- BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Richard Mayanja
LLT 6A
-x-
19:00 - 20:00 BIT 2209 IT Law and Ethics
Asaph Tweheyo
LL 6C
--- -x-
20:00 - 21:00 --- --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- BSE 3201 Software Architecture
Benjamin Kanagwa
LLT 6B
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00
SE-EVE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 6B
SE-EVE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 6B
BIT 2207 Research Methodology
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 6B
SE-EVE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 6B
BSE 3209 Advanced Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 6B
-x-
18:00 - 19:00
SE-EVE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 6B
---
SE-EVE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 6B
-x-
19:00 - 20:00 --- --- SE-EVE-3, CS-EVE-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
BSE 3201 Software Architecture
Benjamin Kanagwa
LLT 6B
-x-
20:00 - 21:00 BSE 3209 Advanced Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 6B
SE-EVE-3, CS-EVE-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
SE-EVE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 6B
-x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 BLS 3223 Information Entrepreneurship
OMONA
EASLIS-LT 1
--- BLS 3221 Management of Electronic Resources
BUKIRWA
EASLIS-LT 1
--- BLS 1112 Communication Skills & Practice
Davies Rwabu
EASLIS-LT 1
-x-
09:00 - 10:00 --- --- -x-
10:00 - 11:00 --- --- --- BLS 3222 Legal, Policy and Information Ethics
KIYINGI
EASLIS-LT 1
--- -x-
11:00 - 12:00 --- BLS 3223 Information Entrepreneurship
OMONA
EASLIS-LT 1
--- --- --- -x-
12:00 - 13:00 --- --- BLS 1112 Communication Skills & Practice
Davies Rwabu
EASLIS-LT 1
--- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- --- BLS 3222 Legal, Policy and Information Ethics
KIYINGI
EASLIS-LT 1
BLS 3220 Community & Specialized Information Systems
BATTE
EASLIS-LT 1
BLS 3221 Management of Electronic Resources
BUKIRWA
EASLIS-LT 1
-x-
15:00 - 16:00 BLS 3220 Community & Specialized Information Systems
BATTE
EASLIS-LT 1
--- -x-
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- BRM 3203 Management of Electronic records
EKWARO
LLT 6B
--- BRM 3201 Management of museums
MUTIBWA
LLT 5B
--- -x-
09:00 - 10:00 BLS 3215 Records Management and the Law
ABIDI
LLT 6A
--- BLS 3215 Records Management and the Law
ABIDI
LLT 6B
-x-
10:00 - 11:00 --- --- --- --- -x-
11:00 - 12:00 BRM 3202 Records and Archives Institution Management
KALYOWA
LLT 6A
--- --- --- --- -x-
12:00 - 13:00 --- --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- -x-
15:00 - 16:00 --- --- --- BRM 3203 Management of Electronic records
EKWARO
LLT 5B
--- -x-
16:00 - 17:00 --- --- BRM 3201 Management of museums
MUTIBWA
LLT 5B
BRM 3202 Records and Archives Institution Management
KALYOWA
LLT 5A
-x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BLIS-EVE-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3220 Community & Specialized Information Systems
BATTE
LLT 2A
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- BLS 3221 Management of Electronic Resources
BUKIRWA
LL 6C
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
17:00 - 18:00 BLS 3221 Management of Electronic Resources
BUKIRWA
LLT 3A
--- --- BLS 1112 Communication Skills & Practice
Davies Rwabu
Lab 1
BLS 1112 Communication Skills & Practice
Davies Rwabu
Lab 1
---
18:00 - 19:00 --- BLS 3222 Legal, Policy and Information Ethics
KIYINGI
LT 6D
BLS 3222 Legal, Policy and Information Ethics
KIYINGI
Lab 1
---
19:00 - 20:00 BLS 3223 Information Entrepreneurship
OMONA
LLT 3A
--- --- BLS 3223 Information Entrepreneurship
OMONA
Lab 1
---
20:00 - 21:00 --- --- BLS 3220 Community & Specialized Information Systems
BATTE
Lab 1
---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BRAM-EVE-3
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 --- --- BLS 3215 Records Management and the Law
ABIDI
LT 6D
--- BRM 3202 Records and Archives Institution Management
KALYOWA
LLT 5B
-x-
18:00 - 19:00 BRM 3202 Records and Archives Institution Management
KALYOWA
LT 6D
--- BRM 3201 Management of museums
MUTIBWA
LLT 2C
BRM 3203 Management of Electronic records
EKWARO
LLT 2A
-x-
19:00 - 20:00 BRM 3203 Management of Electronic records
EKWARO
LLT 5A
--- BLS 3215 Records Management and the Law
ABIDI
BIG Lab 2
-x-
20:00 - 21:00 --- --- BRM 3201 Management of museums
MUTIBWA
BIG Lab 2
-x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS3- Retakers
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS3- Retakers
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
CS3- EVE Retakers
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIS3-EVE Retakers
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT3-Retakers
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE3- Retakers
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
BIT3- EVE Retakers
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE3- EVE Retakers
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-4
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- -x-
09:00 - 10:00 --- BSE 4202 Software Security
Alex Mwotil
LLT 4B
BIT 2209 IT Law and Ethics
Henry Serugunda
LLT 3A
BSE 4202 Software Security
Alex Mwotil
LLT 4B
--- -x-
10:00 - 11:00 --- --- --- -x-
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- -x-
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- -x-
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- -x-
14:00 - 15:00 --- --- BSE 4201 Software Design Patterns
Brian Muchake
LLT 4B
BSE 4200 Software Engineering Project II
Mary Nsabagwa
LLT 4B
BSE 4201 Software Design Patterns
Brian Muchake
LLT 4B
-x-
15:00 - 16:00 --- --- BIT 2209 IT Law and Ethics
Henry Serugunda
LLT 5B
-x-
16:00 - 17:00 --- --- --- --- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
SE-EVE-4
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 BSE 4200 Software Engineering Project II
Mary Nsabagwa
Lab 1
BSE 4202 Software Security
Alex Mwotil
LLT 3A
BSE 4201 Software Design Patterns
Brian Muchake
Lab 1
--- --- -x-
18:00 - 19:00 BSE 4202 Software Security
Alex Mwotil
LLT 6A
--- -x-
19:00 - 20:00 --- BIT 2209 IT Law and Ethics
Henry Serugunda
Lab 1
--- --- -x-
20:00 - 21:00 BSE 4201 Software Design Patterns
Brian Muchake
LLT 4A
--- --- BIT 2209 IT Law and Ethics
Henry Serugunda
LLT 6A
-x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-MSC-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 --- MSC 7204 Management of Information Systems and Services
KADDU
EASLIS-LT 1
--- MSC 7205 Information Systems Development and Applications
KIYINGI
EASLIS-LT 1
MSC 7206 Technical and Scholarly Communication
SENDIKADIWA
EASLIS-LT 2
-x-
18:00 - 19:00 MSC 7207 Information Legislation, Ethics and Policy
NALUMAGA
EASLIS-LT 1
MSC 7208 Info- Entrepreneurship
OMONA
EASLIS-Seminar Room
-x-
19:00 - 20:00 -x-
20:00 - 21:00 --- --- --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-RAM-1
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7204 Management of Electronic Records
BUKIRWA
EASLIS-Seminar Room
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 MRM 7203 Records Retention, Access & Retrieval
LUYOMBYA
EASLIS-LT 4
--- MRM 7203 Records Retention, Access & Retrieval
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
--- --- -x-
18:00 - 19:00 --- MRM 7202 Design and Implementation of Records Management Systems
LUYOMBYA
EASLIS-Seminar Room
MRM 7201 Archives and Manuscript Management
NALUMAGA
EASLIS-LT 1
-x-
19:00 - 20:00 MRM 7204 Management of Electronic Records
BUKIRWA
EASLIS-LT 4
--- MRM 7205 Seminar in Archives & Records Management
KIYINGI
EASLIS-LT 4
-x-
20:00 - 21:00 --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MCS-1-option-CS
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- MCS 7202 Design & Analysis of Algorithms
Richard Ssekibuule
LT 6D
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- MCS 7221 Security Protocols
Richard Ssekibuule
LLT 2C
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 MCS 7215 Data Encryption
Daudi Jjingo
LLT 5B
MIS-1-option-IST, MIT-1-option-IMS, MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MIT-1-option-IWC
MIT 7218 Legal & Ethical Aspects of Computing
Evelyn Kigozi Kahiigi
CIT Conference Room
MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MCS 7226 Seminar Series
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
MCS 7222 Hardware and Operating Systems Security
Richard Ssekibuule
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
MCS 7220 Software Security
John Ngubiri
LT 6D
-x-
19:00 - 20:00 -x-
20:00 - 21:00 -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MCS-1-option-CV
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 MCS 7225 Image Processing
Deborah Mudali
Small Lab Level 4 (Block B)
MIS-1-option-IST, MIT-1-option-IMS, MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MIT-1-option-IWC
MIT 7218 Legal & Ethical Aspects of Computing
Evelyn Kigozi Kahiigi
CIT Conference Room
MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MCS 7226 Seminar Series
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
MCS 7224 Computer Vision
Ernest Mwebaze
CIPSD Board Room level 5 (Block B)
MCS 7217 Pattern Recognition
Ernest Mwebaze
CIPSD Board Room level 5 (Block B)
-x-
19:00 - 20:00 -x-
20:00 - 21:00 -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-1-option-CN
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- MCN 7206 Service Oriented Architectures
Benjamin Kanagwa
LLT 6A
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7201 Fiber Optic Networks
Tonny E. Bulega
Seminar Room 2 (Block A)
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 MCN 7200 Advanced Internetworking Protocols
Swaib Kyanda Kaawaase
LL 6C
MCN 7208 Network Performance Evaluation
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MCS 7226 Seminar Series
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7202 Mobile and Wireless Networks
Tonny E. Bulega
Seminar Room 2 (Block A)
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
-x-
19:00 - 20:00
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
-x-
20:00 - 21:00
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
-x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-1-option-MC
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7201 Fiber Optic Networks
Tonny E. Bulega
Seminar Room 2 (Block A)
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 --- MCN 7204 Mobile Applications Programming
Drake Mirembe
LT 6D
MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MCS 7226 Seminar Series
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7202 Mobile and Wireless Networks
Tonny E. Bulega
Seminar Room 2 (Block A)
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
-x-
19:00 - 20:00 ---
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
-x-
20:00 - 21:00 ---
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
-x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-1-option-SE
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
18:00 - 19:00 MCN 7207 Software Design Process and Metrics
Joseph Balikuddembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
--- MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MCS 7226 Seminar Series
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7202 Mobile and Wireless Networks
Tonny E. Bulega
Seminar Room 2 (Block A)
--- ---
19:00 - 20:00 --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-1-option-ISM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1-option-IWC, MIS-1-option-ISM
MIT 7217 Web Design and Usability
Raymond Mugwanya
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- MIS 7212 Data Communication and Networking
Johnson Mwebaze
LLT 6A
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 --- MIT 7215 IT Strategic Planning and Management
Fiona Tulinayo
Seminar Room 2 (Block A)
MIS-1-option-ISM, MIS-1-option-IST
MCS 7226 Seminar Series
Peter Nabende
Seminar Room 2 (Block A)
MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIT 7216 E-service Delivery
Florence N. Kivunike
CIT Conference Room
MIS 7210 Management for IS Professionals
Rehema Baguma
LLT 4A
MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIS 7209 Project and Organisational Change Management
Patrick Ogao
19:00 - 20:00 ---
20:00 - 21:00 ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-1-option-IST
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 - 19:00 --- MIS-1-option-IST, MIT-1-option-IMS, MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MIT-1-option-IWC
MIT 7218 Legal & Ethical Aspects of Computing
Evelyn Kigozi Kahiigi
CIT Conference Room
MIS-1-option-ISM, MIS-1-option-IST
MCS 7226 Seminar Series
Peter Nabende
Seminar Room 2 (Block A)
MIS 7206 Data Warehousing
Richard Mayanja
LLT 5A
--- -x-
19:00 - 20:00 --- --- -x-
20:00 - 21:00 --- --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-1-option-IMS
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIT 7214 Audit and Security Assurance Principles
Aminah Zawedde
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
18:00 - 19:00 MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MCS 7226 Seminar Series
Peter Nabende
CIT Conference Room
MIS-1-option-IST, MIT-1-option-IMS, MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MIT-1-option-IWC
MIT 7218 Legal & Ethical Aspects of Computing
Evelyn Kigozi Kahiigi
CIT Conference Room
--- MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIT 7216 E-service Delivery
Florence N. Kivunike
CIT Conference Room
--- MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIS 7209 Project and Organisational Change Management
Patrick Ogao
19:00 - 20:00 --- ---
20:00 - 21:00 --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-1-option-IWC
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1-option-IWC, MIS-1-option-ISM
MIT 7217 Web Design and Usability
Raymond Mugwanya
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIT 7214 Audit and Security Assurance Principles
Aminah Zawedde
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
18:00 - 19:00 MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MCS 7226 Seminar Series
Peter Nabende
CIT Conference Room
MIS-1-option-IST, MIT-1-option-IMS, MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MIT-1-option-IWC
MIT 7218 Legal & Ethical Aspects of Computing
Evelyn Kigozi Kahiigi
CIT Conference Room
--- MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIT 7216 E-service Delivery
Florence N. Kivunike
CIT Conference Room
--- MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIS 7209 Project and Organisational Change Management
Patrick Ogao
19:00 - 20:00 --- ---
20:00 - 21:00 --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-MSC-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
EASLIS-RAM-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- MRM 7403 Records and Information Systems Security
OKELLO-OBURA
LLT 1B
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 MRM 7402 Research Seminar Series II
OKELLO-OBURA
CIPSD Board Room level 5 (Block B)
--- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MCN-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x-
17:00 - 18:00 --- --- MCN-2-Elec
MCN 8109 Formal Methods in Software Engineering
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
--- --- -x-
18:00 - 19:00 --- --- --- --- -x-
19:00 - 20:00 --- --- --- --- -x-
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- -x-
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MCS-2
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-CN
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-MC
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MDSE-2-option-SE
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- MCN 7205 Secure Software Architecture and Design
Raymond Mugwanya
LLT 3B
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x-
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x-
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-2-option-ISM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIS-2-option-IST
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top

College of Computing & IS
MIT-2-option-IW
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
08:00 - 09:00 --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -X- -X- ---
14:00 - 15:00 --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top