College of Computing & IS
ITS-1 CS-1 SE-1 ITS-EVE-1 CS-EVE-1 SE-EVE-1 BLIS-1 BRAM-1 DRAM-1 BLIS-EVE-1 BRAM-EVE-1 DRAM-EVE-1 EASLIS-PhD CS-PhD CS-2 BIT-2 BIS-2 SE-2 CS-EVE-2 BIT-EVE-2 BIS-EVE-2 SE-EVE-2 Diploma-2 Diploma-EVE-2 BLIS-2 DLIS-EVE-2 BRAM-2 DRAM-2 BLIS-EVE-2 BRAM-EVE-2 DRAM-EVE-2 CS-Special Class CS-3 BIT-3 BIS-3 SE-3 CS-EVE-3 BIT-EVE-3 BIS-EVE-3 SE-EVE-3 BLIS-3 BRAM-3 BLIS-EVE-3 BRAM-EVE-3 CS3- Retakers BIS3- Retakers CS3- EVE Retakers BIS3-EVE Retakers BIT3-Retakers SE3- Retakers BIT3- EVE Retakers SE3- EVE Retakers SE-4 SE-EVE-4 EASLIS-MSC-1 EASLIS-RAM-1 MCS-1-option-CS MCS-1-option-CV MDSE-1-option-CN MDSE-1-option-MC MDSE-1-option-SE MIS-1-option-ISM MIS-1-option-IST MIT-1-option-IMS MIT-1-option-IWC EASLIS-MSC-2 EASLIS-RAM-2 MCN-2 MCS-2 MDSE-2-option-CN MDSE-2-option-MC MDSE-2-option-SE MIS-2-option-ISM MIS-2-option-IST MIT-2-option-IM MIT-2-option-IW
M
o
n
d
a
y
08:00 - 09:00 --- --- --- -x- -x- -x- --- BRM 1205 Government Information Resources and Systems
KAWALYA
LLT 1A
--- -x- -x- -x- PLS 8207 Scholarly writing and communication
MUSOKE
EASLIS-Seminar Room
--- BIT 2207 Research Methodology
Ernest Mwebaze
LLT 2B
--- BIS 2207 Applications Development
Peter Wakholi
LLT 3A
--- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- ---
BIT-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 2A
--- --- -x- -x- -x- -x- BLS 3223 Information Entrepreneurship
OMONA
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- MTH 2203 Numerical Analysis
Joseph Lwomwa
LLT 3B
-x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- BLS 3117 Publication Design and Production
BATTE
LLT 6B
-x- --- --- -x- -x- -x- -x- ---
BIT-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 2A
---
SE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- BLS 3215 Records Management and the Law
ABIDI
LLT 6A
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- PIS 9203 Presentation, Scientific Writing and Research Ethics
Josephine Nabukenya
Seminar Room 2 (Block A)
--- BIT 2208 System Administration
Albert Bitwire
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- ---
BIT-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 2A
BIS 3201 IS Strategy, Management, & Acquisition
Agnes Nakakawa
LLT 4A
SE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- MTH 2203 Numerical Analysis
John Ngubiri
LLT 1B
BSE 1206 Software Development Principles
Joseph Balikuddembe, Jacob Katende
LLT 3B
-x- -x- -x- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
BRAM-1, BLIS-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
--- -x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- BLS 2212 Document Cataloguing II
KIWUUWA
LLT 3A
-x- --- RAM 2207 Information Legislation and Ethics
KAWALYA
EASLIS-LT 4
-x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- BRM 3202 Records and Archives Institution Management
KALYOWA
LLT 6A
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- --- --- BIT 2207 Research Methodology
Lillian Komugisha
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x-
SE-3, CS-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 2A
--- SE-3, CS-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 2A
-x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -x- -X- -X- -X- -X-
14:00 - 15:00 --- CSC 1214 Object-Oriented Programming
John Kizito
LLT 1B
--- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- --- CSC 1209 Logic Programming
Rose Nakibuule
LLT 6A
--- BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 3A
--- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Richard Mayanja
LLT 4A
SE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- --- -x- -x- -x- --- BRM 1202 Audiovisual Records Management
NAIBOKA
LLT 1B
--- -x- -x- -x- --- PCS 9201 Advances in Digital Security
Richard Ssekibuule
Seminar Room 2 (Block A)
--- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- BLS 2207 Documentation work and services
KADDU
LLT 2B
-x- BRM 2201 Management Principles and Practices
KIGONGO-BUKENYA
LLT 5B
RAM 2208 Records Conservation & Preservation
NINA
EASLIS-Seminar Room
-x- -x- -x- -x- --- ---
SE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- BLS 3220 Community & Specialized Information Systems
BATTE
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 BIS 1206 System Analysis and Design
Lillian Komugisha
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- ITS-EVE-1, BIS-EVE-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
CSC 1214 Object-Oriented Programming
John Kizito
LLT 1B
BIS 1206 System Analysis and Design
Amon Muteganda
LLT 4A
-x- -x- -x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
--- --- -x- -x- -x- -x- BIT 2207 Research Methodology
Ernest Mwebaze
LLT 2B
BIT 2208 System Administration
Albert Bitwire
LLT 2A
ITS-EVE-1, BIS-EVE-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
BSE 2206 Data Communications
Paddy Asiimwe
LLT 5B
--- --- -x- DLS 2208 Project planning and management
MUZAKI
LLT 4B
-x- -x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
DRM 2204 Stores & Material Management
SSENONO
EASLIS-Seminar Room
--- -x- -x- -x- -x- BSE 2206 Data Communications
Tonny E. Bulega
LLT 3B
--- ---
SE-EVE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 6B
-x- -x- BLS 3221 Management of Electronic Resources
BUKIRWA
LLT 3A
--- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- BSE 4200 Software Engineering Project II
Mary Nsabagwa
Lab 1
--- MRM 7203 Records Retention, Access & Retrieval
LUYOMBYA
EASLIS-LT 4
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- --- -x- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- BIS 1206 System Analysis and Design
Lillian Komugisha
LLT 1A
-x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- BIT 2209 IT Law and Ethics
Florence N. Kivunike
LLT 2A
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 5A
--- --- --- -x- -x- -x- BLS 3117 Publication Design and Production
BATTE
BIG Lab 2
--- --- -x- -x- -x- -x- --- BIS 3201 IS Strategy, Management, & Acquisition
Agnes Nakakawa
LLT 6A
SE-EVE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 6B
-x- -x- BRM 3202 Records and Archives Institution Management
KALYOWA
LT 6D
--- --- --- --- --- --- --- --- -x- MSC 7207 Information Legislation, Ethics and Policy
NALUMAGA
EASLIS-LT 1
MCS 7215 Data Encryption
Daudi Jjingo
LLT 5B
MCS 7225 Image Processing
Deborah Mudali
Small Lab Level 4 (Block B)
MCN 7200 Advanced Internetworking Protocols
Swaib Kyanda Kaawaase
LL 6C
--- MCN 7207 Software Design Process and Metrics
Joseph Balikuddembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
--- --- MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MCS 7226 Seminar Series
Peter Nabende
CIT Conference Room
MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MCS 7226 Seminar Series
Peter Nabende
CIT Conference Room
--- MRM 7402 Research Seminar Series II
OKELLO-OBURA
CIPSD Board Room level 5 (Block B)
--- --- --- --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- --- MTH 2203 Numerical Analysis
John Ngubiri
LLT 1B
MTH 2203 Numerical Analysis
Joseph Lwomwa
LLT 4A
-x- -x- -x- BLS 1206 Publishing and Book Trade
SENDIKADIWA
LLT 1A
BRM 1206 Information Technology II
MUZAKI
LLT 2C
--- --- --- -x- -x- -x- -x- CSC 1209 Logic Programming
Rose Nakibuule
LLT 6B
BIT 2207 Research Methodology
Lillian Komugisha
LLT 2B
--- --- --- --- -x- DLS 2207 Marketing of Information Services
KULISOOMA
LLT 4B
-x- -x- BLS 2208 Database Management and Information retrieval
MWANJE
BIG Lab 2
BRM 2203 Archives Administration
LUYOMBYA
LLT 2A
RAM 2207 Information Legislation and Ethics
KAWALYA
EASLIS-LT 2
--- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- BLS 3223 Information Entrepreneurship
OMONA
LLT 3A
BRM 3203 Management of Electronic records
EKWARO
LLT 5A
--- --- --- --- --- --- --- --- -x- MRM 7204 Management of Electronic Records
BUKIRWA
EASLIS-LT 4
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- IST 1201 Applied Business Statistics
Moses Makoha
LLT 1A
--- -x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3-Elec2
CSC 3217 Emerging Trends in Computer Science
Engineer Bainomugisha
LLT 3B
--- BSE 3209 Advanced Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 6B
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- BSE 4201 Software Design Patterns
Brian Muchake
LLT 4A
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
T
u
e
s
d
a
y
08:00 - 09:00 ITS-1, BIS-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- --- BRM 1203 Classification and Cataloguing
OMONA
LLT 1B
--- -x- -x- -x- --- --- CSC 1209 Logic Programming
Rose Nakibuule
LLT 2B
BIT 2207 Research Methodology
Lillian Komugisha
LLT 5A
ITS-1, BIS-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x- --- -x- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
-x- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
--- -x- -x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- BRM 3203 Management of Electronic records
EKWARO
LLT 6B
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 IST 1202 Introduction to Computer Networks
Swaib Kyanda Kaawaase, Paddy Asiimwe
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- PLS 8208 Seminar: Concept Paper Presentation
KADDU
EASLIS-Seminar Room
PSE 9102 Science of Computer Programming
Engineer Bainomugisha
Seminar Room 2 (Block A)
--- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- BLS 2211 Document Classification II
KHAN
LLT 3A
-x- --- DRA 2208 Project Planning & Management
KALYOWA
EASLIS-LT 2
-x- -x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- BSE 4202 Software Security
Alex Mwotil
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 BIS 1204 Data and Information Management 1
Mercy Amiyo-Musasizi
LLT 1B
BIS 1204 Data and Information Management 1
Hasifa Namatovu
LLT 6B
-x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- CSC 2200 Operating Systems
Emily Bagarukayo
LLT 6A
--- CSC 2200 Operating Systems
David Byansi
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec2
CSC 3207 Computer Security
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 2B
--- ---
SE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 BIS 1204 Data and Information Management 1
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 5A
CSC 1214 Object-Oriented Programming
John Kizito
LLT 1B
-x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 4A
-x- -x- -x- -x- --- -x- BLS 2212 Document Cataloguing II
KIWUUWA
LLT 5B
-x- --- --- -x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec2
CSC 3207 Computer Security
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 2B
BIT 3210 System Integration and Deployment
Paul Ssemaluulu
LLT 2A
--- --- -x- -x- -x- -x- BLS 3223 Information Entrepreneurship
OMONA
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- --- --- --- BSE 2205 Network Applications Development
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec2
CSC 3207 Computer Security
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 2B
--- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -x- -X- -X- -X- -X-
14:00 - 15:00 --- BIS 1206 System Analysis and Design
Fiona Ssozi
LLT 1B
BIS 1206 System Analysis and Design
Amon Muteganda
LLT 3B
-x- -x- -x- BLS 1206 Publishing and Book Trade
SENDIKADIWA
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- --- PCS 9101 Philosophy of Computing
John Ngubiri
Seminar Room 2 (Block A)
CSC 2200 Operating Systems
Emmanuel Lule
LLT 2B
--- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- BRM 2203 Archives Administration
LUYOMBYA
LLT 2C
--- -x- -x- -x- -x- ---
BIT-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 2A
BIT 2209 IT Law and Ethics
Asaph Tweheyo
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 BIS 1206 System Analysis and Design
Lillian Komugisha
LLT 1A
-x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- PLS 8205 Information Science and Policy Studies
KIGONGO-BUKENYA
EASLIS-Seminar Room
--- --- MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 6B
-x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- -x- -x- -x-
SE-3, CS-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
--- --- SE-3, CS-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
-x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 1B
--- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- --- --- BSE 2206 Data Communications
Paddy Asiimwe
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- -x- -x- -x-
SE-3, CS-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
--- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- BIS 1204 Data and Information Management 1
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 4A
BIS 1206 System Analysis and Design
Fiona Ssozi
LLT 1B
BIS 1206 System Analysis and Design
Amon Muteganda
LLT 4B
-x- -x- -x- BLS 1205 Principles of Knowledge Organization
KHAN
LLT 1A
BRM 1205 Government Information Resources and Systems
KAWALYA
LLT 2C
--- --- -x- -x- -x- -x- CSC 2200 Operating Systems
Emmanuel Lule
LLT 2B
BIT 2207 Research Methodology
Lillian Komugisha
LLT 2A
--- CSC 2200 Operating Systems
David Byansi
LLT 5B
--- --- -x- --- -x- -x- BLS 2212 Document Cataloguing II
KIWUUWA
BIG Lab 2
BLS 3115 Analysis of Records Management systems
MWANJE
LT 6D
RAM 2208 Records Conservation & Preservation
NINA
EASLIS-LT 2
--- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3-Elec2
CSC 3207 Computer Security
Joyce Nakatumba-Nabende
LLT 3B
BIT 3210 System Integration and Deployment
Paul Ssemaluulu
LL 6C
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Richard Mayanja
LLT 6A
SE-EVE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 6B
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- BSE 4202 Software Security
Alex Mwotil
LLT 3A
MSC 7204 Management of Information Systems and Services
KADDU
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- --- -x- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- CSC 2200 Operating Systems
Emily Bagarukayo
LLT 2A
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 5A
--- --- -x- DLS 2205 Introduction to Database Management
MWANJE
Lab 1
-x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- --- MIS-1-option-IST, MIT-1-option-IMS, MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MIT-1-option-IWC
MIT 7218 Legal & Ethical Aspects of Computing
Evelyn Kigozi Kahiigi
CIT Conference Room
MIS-1-option-IST, MIT-1-option-IMS, MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MIT-1-option-IWC
MIT 7218 Legal & Ethical Aspects of Computing
Evelyn Kigozi Kahiigi
CIT Conference Room
MCN 7208 Network Performance Evaluation
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
MCN 7204 Mobile Applications Programming
Drake Mirembe
LT 6D
--- MIT 7215 IT Strategic Planning and Management
Fiona Tulinayo
Seminar Room 2 (Block A)
MIS-1-option-IST, MIT-1-option-IMS, MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MIT-1-option-IWC
MIT 7218 Legal & Ethical Aspects of Computing
Evelyn Kigozi Kahiigi
CIT Conference Room
MIS-1-option-IST, MIT-1-option-IMS, MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MIT-1-option-IWC
MIT 7218 Legal & Ethical Aspects of Computing
Evelyn Kigozi Kahiigi
CIT Conference Room
MIS-1-option-IST, MIT-1-option-IMS, MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MIT-1-option-IWC
MIT 7218 Legal & Ethical Aspects of Computing
Evelyn Kigozi Kahiigi
CIT Conference Room
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- BIS 1206 System Analysis and Design
Lillian Komugisha
LLT 1A
BIS 1204 Data and Information Management 1
Mercy Amiyo-Musasizi
LLT 1B
BIS 1204 Data and Information Management 1
Hasifa Namatovu
LLT 6B
-x- -x- -x- BLS 1206 Publishing and Book Trade
SENDIKADIWA
LLT 2C
--- --- --- --- -x- -x- -x- -x- CSC 1209 Logic Programming
Rose Nakibuule
LLT 2B
MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 5B
--- --- -x- -x- -x- BLS 2211 Document Classification II
KHAN
LLT 6A
BRM 2203 Archives Administration
LUYOMBYA
BIG Lab 2
DRA 2208 Project Planning & Management
KALYOWA
EASLIS-LT 2
--- -x- -x- -x- -x- --- BIT 2209 IT Law and Ethics
Asaph Tweheyo
LL 6C
--- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 1B
-x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- BSE 2205 Network Applications Development
Alex Mwotil
LLT 5B
--- --- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-3, CS-EVE-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
BIT 3210 System Integration and Deployment
Paul Ssemaluulu
LLT 3A
SE-EVE-3, CS-EVE-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
W
e
d
n
e
s
d
a
y
08:00 - 09:00 --- MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 1B
BIS 1206 System Analysis and Design
Amon Muteganda
LLT 3B
-x- -x- -x- BLS 1205 Principles of Knowledge Organization
KHAN
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- PLS 8207 Scholarly writing and communication
MUSOKE
EASLIS-Seminar Room
PIS 9202 Advanced Research in Systems modeling and Analysis
Gilbert Maiga
Seminar Room 2 (Block A)
---
BIT-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 6A
--- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- BLS 3115 Analysis of Records Management systems
MWANJE
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x- --- BIT 3213 Information Technology Project II
Emma Mugejjera
LLT 2A
--- BSE 3201 Software Architecture
Benjamin Kanagwa
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- BLS 3221 Management of Electronic Resources
BUKIRWA
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- ---
BIT-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 6A
BIS 2208 Information Systems Architecture
Agnes Nakakawa
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- BRM 2203 Archives Administration
LUYOMBYA
LLT 5B
--- -x- -x- -x- -x- --- --- BSE 3209 Advanced Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- BIT 2209 IT Law and Ethics
Henry Serugunda
LLT 3A
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- --- -x- -x- -x- --- BRM 1206 Information Technology II
MUZAKI
LLT 1B
--- -x- -x- -x- --- ---
BIT-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 1A
CSC 2200 Operating Systems
David Byansi
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec2
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Deborah Mudali
LLT 2B
--- BIT 2207 Research Methodology
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- --- --- CSC 2210 Automata, Complexity & Computability
Joseph Lwomwa
LLT 5B
BIT-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 1A
MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 5A
-x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- BRM 2204 Records Storage and Security
OKELLO-OBURA
LLT 2C
RAM 2208 Records Conservation & Preservation
NINA
EASLIS-LT 2
-x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec2
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Deborah Mudali
LLT 2B
--- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- -x- -x- -x- --- BRM 1201 Papermaking and Reprography
MUTIBWA
LLT 1B
--- -x- -x- -x- --- ---
BIT-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec2
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Deborah Mudali
LLT 2B
BIT 3211 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 2A
--- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -x- -X- -X- -X- -X-
14:00 - 15:00 --- BIS 1204 Data and Information Management 1
Mercy Amiyo-Musasizi
LLT 6A
--- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- --- ---
BIT-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 1A
--- CSC 1214 Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 1B
-x- -x- -x- -x- --- -x- BLS 2208 Database Management and Information retrieval
MWANJE
LLT 6B
-x- BRM 2201 Management Principles and Practices
KIGONGO-BUKENYA
LLT 5A
DRM 2204 Stores & Material Management
SSENONO
EASLIS-LT 2
-x- -x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- BLS 3222 Legal, Policy and Information Ethics
KIYINGI
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- BSE 4201 Software Design Patterns
Brian Muchake
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- -x- -x- -x- BLS 1211 Information Technology II
KULISOOMA
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- --- --- --- --- BIS 2206 Information Systems Project Management
Henry Serugunda
LLT 3A
--- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- BRM 2205 Research Data Analysis
ENON
LLT 2C
-x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec2
CSC 3217 Emerging Trends in Computer Science
Engineer Bainomugisha
LLT 2B
--- BIT 2209 IT Law and Ethics
Asaph Tweheyo
LLT 4A
SE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- MTH 2203 Numerical Analysis
John Ngubiri
LLT 1B
BSE 1206 Software Development Principles
Joseph Balikuddembe, Jacob Katende
LLT 3B
-x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- BRM 3201 Management of museums
MUTIBWA
LLT 5B
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- --- MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 1B
BSE 1206 Software Development Principles
Joseph Balikuddembe, Jacob Katende
LLT 4B
-x- -x- -x- BLS 1211 Information Technology II
KULISOOMA
LLT 1A
--- --- --- --- -x- -x- -x- -x- CSC 2210 Automata, Complexity & Computability
Joseph Lwomwa
LLT 2B
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 2A
BIS 2206 Information Systems Project Management
Henry Serugunda
LLT 5A
CSC 2200 Operating Systems
David Byansi
LLT 5B
--- --- -x- DLS 2206 Bibliographic Control
NAIBOKA
LLT 4A
-x- -x- BLS 2211 Document Classification II
KHAN
BIG Lab 2
BRM 2201 Management Principles and Practices
KIGONGO-BUKENYA
LL 6C
DRA 2208 Project Planning & Management
KALYOWA
EASLIS-LT 4
--- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3-Elec2
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Deborah Mudali
LLT 3B
BIT 3211 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 3A
BIT 2209 IT Law and Ethics
Asaph Tweheyo
LLT 6A
BIT 2207 Research Methodology
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 6B
-x- -x- --- BLS 3215 Records Management and the Law
ABIDI
LT 6D
--- --- --- --- --- --- --- --- -x- BSE 4201 Software Design Patterns
Brian Muchake
Lab 1
--- MRM 7203 Records Retention, Access & Retrieval
LUYOMBYA
EASLIS-LT 2
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- MCN-2-Elec
MCN 8109 Formal Methods in Software Engineering
Swaib Kyanda Kaawaase
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
--- --- --- -x- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 2A
BIS 2208 Information Systems Architecture
Agnes Nakakawa
LLT 5A
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 5B
--- --- -x- -x- -x- --- CSC 2212 Individual Project II
Engineer Bainomugisha
CIPSD Board Room level 5 (Block B)
-x- -x- -x- -x- BIT 3213 Information Technology Project II
Emma Mugejjera
LLT 3A
BIS 3207 Emerging Trends in Information Systems
Rehema Baguma
LLT 6A
-x- -x- BLS 3222 Legal, Policy and Information Ethics
KIYINGI
LT 6D
BRM 3201 Management of museums
MUTIBWA
LLT 2C
--- --- --- --- --- --- --- --- -x- MSC 7208 Info- Entrepreneurship
OMONA
EASLIS-Seminar Room
MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MCS 7226 Seminar Series
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MCS 7226 Seminar Series
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MCS 7226 Seminar Series
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MCS 7226 Seminar Series
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
MCS-1-option-CS, MCS-1-option-CV, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC, MDSE-1-option-SE
MCS 7226 Seminar Series
Joyce Nakatumba-Nabende
CIT Conference Room
MIS-1-option-ISM, MIS-1-option-IST
MCS 7226 Seminar Series
Peter Nabende
Seminar Room 2 (Block A)
MIS-1-option-ISM, MIS-1-option-IST
MCS 7226 Seminar Series
Peter Nabende
Seminar Room 2 (Block A)
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- --- BIS 1204 Data and Information Management 1
Mercy Amiyo-Musasizi
LLT 1B
BSE 1206 Software Development Principles
Joseph Balikuddembe, Jacob Katende
LLT 4B
-x- -x- -x- --- BRM 1202 Audiovisual Records Management
NAIBOKA
LLT 1A
--- --- --- -x- -x- -x- -x- ---
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2201 Marketing in the IT Sector
Fiona Tulinayo
LLT 2A
MTH 1203 Calculus I
Barbara Nansamba
LLT 5B
--- --- -x- DLS 2208 Project planning and management
MUZAKI
LLT 4A
-x- -x- BLS 3117 Publication Design and Production
BATTE
LT 6D
BRM 2204 Records Storage and Security
OKELLO-OBURA
BIG Lab 2
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- BIT 2209 IT Law and Ethics
Henry Serugunda
Lab 1
MRM 7205 Seminar in Archives & Records Management
KIYINGI
EASLIS-LT 4
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- IST 1202 Introduction to Computer Networks
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 1A
--- -x- -x- -x- BLS 1205 Principles of Knowledge Organization
KHAN
LLT 2C
--- --- --- --- -x- -x- -x- -x- ---
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 2A
--- --- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- ---
SE-EVE-3-Elec1
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 6B
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
T
h
u
r
s
d
a
y
08:00 - 09:00 IST 1202 Introduction to Computer Networks
Swaib Kyanda Kaawaase, Paddy Asiimwe
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- BLS 1211 Information Technology II
KULISOOMA
LLT 1B
--- --- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- BRM 2204 Records Storage and Security
OKELLO-OBURA
LLT 5A
RAM 2207 Information Legislation and Ethics
KAWALYA
EASLIS-LT 1
-x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec2
CSC 3217 Emerging Trends in Computer Science
Engineer Bainomugisha
LLT 2B
--- --- --- -x- -x- -x- -x- --- BRM 3201 Management of museums
MUTIBWA
LLT 5B
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- MTH 2203 Numerical Analysis
Joseph Lwomwa
LLT 3B
-x- -x- -x- BRM 1203 Classification and Cataloguing
OMONA
LLT 1A
--- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
-x- BRAM-2, BLIS-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
-x- -x- -x- -x-
CS-3-Elec2
CSC 3217 Emerging Trends in Computer Science
Engineer Bainomugisha
LLT 2B
--- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- BSE 4202 Software Security
Alex Mwotil
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 BIS 1204 Data and Information Management 1
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 6B
--- --- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- --- PIT 9201 Advanced Research in Information for Culture and Society
Agnes Rwashana
Seminar Room 2 (Block A)
CSC 2210 Automata, Complexity & Computability
Joseph Lwomwa
LLT 1B
BIT 2209 IT Law and Ethics
Florence N. Kivunike
LLT 3A
BIT 2207 Research Methodology
Emily Bagarukayo
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- BSE 2206 Data Communications
Drake Mirembe
LLT 2B
--- --- --- -x- -x- -x- -x- BLS 3222 Legal, Policy and Information Ethics
KIYINGI
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- BIS 1206 System Analysis and Design
Fiona Ssozi
LLT 1B
--- -x- -x- -x- BRAM-1, BLIS-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
BRAM-1, BLIS-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 2C
--- -x- -x- -x- --- --- BSE 2205 Network Applications Development
Alex Mwotil
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- --- -x- BLS 3117 Publication Design and Production
BATTE
LLT 6B
-x- --- --- -x- -x- -x- -x- CSC 3205 Compiler Design
David Byansi
LLT 2B
BIT 3211 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 2A
--- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 IST 1201 Applied Business Statistics
Moses Makoha
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- BLS 1112 Communication Skills & Practice
Davies Rwabu
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -x- -X- -X- -X- -X-
14:00 - 15:00 --- --- --- -x- -x- -x- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- --- PCS 9203 Advanced Applied Queuing Systems
Richard Ssekibuule
Seminar Room 2 (Block A)
CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 1B
--- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- DRA 2208 Project Planning & Management
KALYOWA
EASLIS-LT 4
-x- -x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- BLS 3220 Community & Specialized Information Systems
BATTE
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- BSE 4200 Software Engineering Project II
Mary Nsabagwa
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 ITS-1, BIS-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- --- ITS-1, BIS-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1A
--- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- BRM 2205 Research Data Analysis
ENON
LLT 2C
-x- -x- -x- -x- ---
BIT-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 2A
--- --- -x- -x- -x- -x- BRM 3203 Management of Electronic records
EKWARO
LLT 5B
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- BIT 2207 Research Methodology
Ernest Mwebaze
LLT 2B
--- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- ---
BIT-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 2A
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Richard Mayanja
LLT 4A
--- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- BIS 1204 Data and Information Management 1
Flavia Namagembe-Mwanje
LLT 2A
MTH 2203 Numerical Analysis
John Ngubiri
LLT 1B
MTH 2203 Numerical Analysis
Joseph Lwomwa
LLT 4B
-x- -x- -x- BLS 1211 Information Technology II
KULISOOMA
LLT 2C
BRM 1203 Classification and Cataloguing
OMONA
LLT 1A
--- --- --- -x- -x- -x- -x- BIT 2207 Research Methodology
Ernest Mwebaze
LLT 2B
BIT 2208 System Administration
Albert Bitwire
LLT 4A
--- BSE 2206 Data Communications
Paddy Asiimwe
LLT 5B
--- --- -x- --- -x- -x- BLS 2208 Database Management and Information retrieval
MWANJE
BIG Lab 2
BRM 2201 Management Principles and Practices
KIGONGO-BUKENYA
LT 6D
DRM 2204 Stores & Material Management
SSENONO
EASLIS-LT 4
--- -x- -x- -x- -x- CSC 3205 Compiler Design
David Byansi
LLT 3B
BIT-EVE-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 3A
---
SE-EVE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 6B
-x- -x- BLS 1112 Communication Skills & Practice
Davies Rwabu
Lab 1
--- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- --- MSC 7205 Information Systems Development and Applications
KIYINGI
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- --- -x- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- --- CSC 1214 Object-Oriented Programming
John Kizito
LLT 1B
-x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- BIS 2207 Applications Development
Peter Wakholi
LL 6C
--- --- -x- --- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 3A
---
SE-EVE-3-Elec1
BIT 2208 System Administration
Jacob Katende
LLT 6B
-x- -x- BRM 3203 Management of Electronic records
EKWARO
LLT 2A
--- --- --- --- --- --- --- --- -x- BSE 4202 Software Security
Alex Mwotil
LLT 6A
MRM 7202 Design and Implementation of Records Management Systems
LUYOMBYA
EASLIS-Seminar Room
MCS 7222 Hardware and Operating Systems Security
Richard Ssekibuule
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
MCS 7224 Computer Vision
Ernest Mwebaze
CIPSD Board Room level 5 (Block B)
MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7202 Mobile and Wireless Networks
Tonny E. Bulega
Seminar Room 2 (Block A)
MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7202 Mobile and Wireless Networks
Tonny E. Bulega
Seminar Room 2 (Block A)
MDSE-1-option-SE, MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7202 Mobile and Wireless Networks
Tonny E. Bulega
Seminar Room 2 (Block A)
MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIT 7216 E-service Delivery
Florence N. Kivunike
CIT Conference Room
MIS 7206 Data Warehousing
Richard Mayanja
LLT 5A
MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIT 7216 E-service Delivery
Florence N. Kivunike
CIT Conference Room
MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIT 7216 E-service Delivery
Florence N. Kivunike
CIT Conference Room
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- IST 1202 Introduction to Computer Networks
Swaib Kyanda Kaawaase
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- --- BRM 1201 Papermaking and Reprography
MUTIBWA
LLT 2C
--- --- --- -x- -x- -x- -x- CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 2B
--- BSE 2205 Network Applications Development
Alex Mwotil
LLT 5B
--- --- -x- DLS 2207 Marketing of Information Services
KULISOOMA
LLT 4B
-x- -x- BLS 2207 Documentation work and services
KADDU
LT 6D
BRM 2205 Research Data Analysis
ENON
LLT 6A
RAM 2208 Records Conservation & Preservation
NINA
EASLIS-LT 2
--- -x- -x- -x- -x- SE-EVE-3, CS-EVE-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
--- --- SE-EVE-3, CS-EVE-3-Elec2
BSE 3202 Distributed Systems Development
John Kizito
LLT 4A
-x- -x- BLS 3223 Information Entrepreneurship
OMONA
Lab 1
--- --- --- --- --- --- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- BIS 1206 System Analysis and Design
Fiona Ssozi
LLT 1B
--- -x- -x- -x- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 3A
--- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- BRM 3201 Management of museums
MUTIBWA
BIG Lab 2
--- --- --- --- --- --- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
F
r
i
d
a
y
08:00 - 09:00 IST 1201 Applied Business Statistics
Moses Makoha
LLT 1A
--- --- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- CSC 1214 Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- BSE 2206 Data Communications
Drake Mirembe
LLT 2B
BIT 3210 System Integration and Deployment
Paul Ssemaluulu
LLT 1B
--- BSE 3201 Software Architecture
Benjamin Kanagwa
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- BLS 1112 Communication Skills & Practice
Davies Rwabu
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 --- --- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- PLS 8206 Bibliometric Studies
OKELLO-OBURA
EASLIS-Seminar Room
--- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- BLS 2208 Database Management and Information retrieval
MWANJE
LLT 5A
-x- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- BLS 3215 Records Management and the Law
ABIDI
LLT 6B
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 --- --- BIS 1204 Data and Information Management 1
Hasifa Namatovu
LLT 3B
-x- -x- -x- BLS 1205 Principles of Knowledge Organization
KHAN
LLT 1A
BRM 1201 Papermaking and Reprography
MUTIBWA
LLT 1B
--- -x- -x- -x- PIT 9202 Advanced Research in Information Technology for Development
Raymond Mugwanya
Seminar Room 2 (Block A)
--- --- BIS 2206 Information Systems Project Management
Henry Serugunda
LLT 3A
--- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- BIS 3207 Emerging Trends in Information Systems
Rehema Baguma
LLT 4A
BSE 3209 Advanced Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 --- --- --- -x- -x- -x- BLS 1206 Publishing and Book Trade
SENDIKADIWA
LLT 1A
--- -x- -x- -x- CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 2B
--- BSE 2206 Data Communications
Paddy Asiimwe
LLT 3B
-x- -x- -x- -x- --- -x- BLS 2211 Document Classification II
KHAN
LLT 6A
-x- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
12:00 - 13:00 --- --- --- -x- -x- -x- BRM 1202 Audiovisual Records Management
NAIBOKA
LLT 1B
--- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- CSC 3205 Compiler Design
David Byansi
LLT 2B
--- --- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -X- -X- -X- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -x- -X- -x- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -x- -x- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -X- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -X- -X- -X- -x- -X- -X- -X- -X-
14:00 - 15:00 --- --- BSE 1207 Introduction to Internet Programming
Johnson Mwebaze
LLT 3B
-x- -x- -x- --- BRM 1206 Information Technology II
MUZAKI
LLT 1A
--- -x- -x- -x- --- --- CSC 2200 Operating Systems
Emmanuel Lule
LLT 2B
--- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- BLS 2207 Documentation work and services
KADDU
LLT 6A
-x- --- --- -x- -x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- BLS 3221 Management of Electronic Resources
BUKIRWA
EASLIS-LT 1
--- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- BSE 4201 Software Design Patterns
Brian Muchake
LLT 4B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 --- --- -x- -x- -x- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 1B
--- -x- -x- -x- --- PCS 9202 Advances in Computer Vision & Image Processing
Ernest Mwebaze
Seminar Room 2 (Block A)
--- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- BLS 3115 Analysis of Records Management systems
MWANJE
LLT 6B
DRM 2204 Stores & Material Management
SSENONO
EASLIS-LT 4
-x- -x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- BIT 2209 IT Law and Ethics
Henry Serugunda
LLT 5B
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 --- --- -x- -x- -x- BRM 1205 Government Information Resources and Systems
KAWALYA
LLT 1A
--- -x- -x- -x- --- --- BIT 2208 System Administration
Albert Bitwire
LLT 2A
--- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- BRM 3202 Records and Archives Institution Management
KALYOWA
LLT 5A
-x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- -x- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- IST 1201 Applied Business Statistics
Moses Makoha
LLT 1A
--- BSE 1207 Introduction to Internet Programming
Johnson Mwebaze
LLT 4B
-x- -x- -x- BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 1B
BRAM-EVE-1, BLIS-EVE-1
BRM 1204 Applied Organizational Psychology
ENON
LLT 1B
--- --- -x- -x- -x- -x- CSC 2209 Systems Programming
Joseph Ssemwogerere
LLT 4A
BIT 2209 IT Law and Ethics
Florence N. Kivunike
LLT 2A
BIS 2206 Information Systems Project Management
Henry Serugunda
LLT 5A
--- --- --- -x- DLS 2206 Bibliographic Control
NAIBOKA
LLT 2C
-x- -x- BLS 2207 Documentation work and services
KADDU
LT 6D
BLS 3115 Analysis of Records Management systems
MWANJE
BIG Lab 2
--- --- -x- -x- -x- -x- CSC 3205 Compiler Design
David Byansi
LLT 3B
BIT 3211 Integrative Programming and Technologies
Albert Bitwire
LLT 3A
--- BSE 3209 Advanced Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 6B
-x- -x- BLS 1112 Communication Skills & Practice
Davies Rwabu
Lab 1
BRM 3202 Records and Archives Institution Management
KALYOWA
LLT 5B
--- --- --- --- --- --- --- --- -x- --- MSC 7206 Technical and Scholarly Communication
SENDIKADIWA
EASLIS-LT 2
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- --- -x- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- CSC 2200 Operating Systems
Emmanuel Lule
LLT 2B
--- --- --- -x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- --- BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Richard Mayanja
LLT 6A
-x- -x- BLS 3222 Legal, Policy and Information Ethics
KIYINGI
Lab 1
--- --- --- --- --- --- --- --- -x- --- MRM 7201 Archives and Manuscript Management
NALUMAGA
EASLIS-LT 1
MCS 7220 Software Security
John Ngubiri
LT 6D
MCS 7217 Pattern Recognition
Ernest Mwebaze
CIPSD Board Room level 5 (Block B)
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
--- MIS 7210 Management for IS Professionals
Rehema Baguma
LLT 4A
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- ITS-EVE-1, BIS-EVE-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1B
--- -x- -x- -x- BRM 1101 Principles of Records and Archives Management
EKWARO
LLT 3A
BRM 1201 Papermaking and Reprography
MUTIBWA
LLT 1A
--- --- --- -x- -x- -x- -x- CSC 2210 Automata, Complexity & Computability
Joseph Lwomwa
LLT 2B
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 2A
ITS-EVE-1, BIS-EVE-2
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Emma Mugejjera
LLT 1B
CSC 1214 Object-Oriented Programming
Joab Agaba
LLT 5B
--- --- -x- DLS 2205 Introduction to Database Management
MWANJE
LL 6C
-x- -x- BLS 2212 Document Cataloguing II
KIWUUWA
LLT 2C
BRM 2204 Records Storage and Security
OKELLO-OBURA
LLT 5A
RAM 2207 Information Legislation and Ethics
KAWALYA
EASLIS-Seminar Room
--- -x- -x- -x- -x- CS-EVE-3-Elec2
CSC 3217 Emerging Trends in Computer Science
Engineer Bainomugisha
LLT 3B
--- BSE 3201 Software Architecture
Benjamin Kanagwa
LLT 6B
-x- -x- BLS 3215 Records Management and the Law
ABIDI
BIG Lab 2
--- --- --- --- --- --- --- --- -x- ---
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- --- BIS 1204 Data and Information Management 1
Hasifa Namatovu
LLT 4B
-x- -x- -x- --- --- --- -x- -x- -x- -x- ---
BIT-EVE-2-Elec1
BIT 2210 Digital Forensics and Incident Response
Paul Ssemaluulu
LLT 2A
--- --- -x- -x- -x- BRM 2205 Research Data Analysis
ENON
LLT 5A
--- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- BLS 3220 Community & Specialized Information Systems
BATTE
Lab 1
--- --- --- --- --- --- --- --- -x- BIT 2209 IT Law and Ethics
Henry Serugunda
LLT 6A
---
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
MDSE-1-option-CN-Elec3, MDSE-1-option-MC-Elec2
MCN 7203 Wireless Security
Drake Mirembe
Multimedia Lab Level 3 (Block B)
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
S
a
t
u
r
d
a
y
08:00 - 09:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 1202 Audiovisual Records Management
NAIBOKA
LLT 1A
--- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- MCS 7202 Design & Analysis of Algorithms
Richard Ssekibuule
LT 6D
-x- MCN 7206 Service Oriented Architectures
Benjamin Kanagwa
LLT 6A
-x- --- MIT-1-option-IWC, MIS-1-option-ISM
MIT 7217 Web Design and Usability
Raymond Mugwanya
-x- --- MIT-1-option-IWC, MIS-1-option-ISM
MIT 7217 Web Design and Usability
Raymond Mugwanya
--- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
09:00 - 10:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIT 2207 Research Methodology
Patrick Ogao
LLT 5A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 3A
-x- --- -x- -x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- MRM 7204 Management of Electronic Records
BUKIRWA
EASLIS-Seminar Room
-x- -x- --- -x- --- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
10:00 - 11:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
BRAM-EVE-2, BLIS-EVE-2
BRM 2202 Health Records management
MUSOKE
LL 6C
-x- -x- -x- -x- -x- -x- ---
BIT-EVE-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 3A
-x- --- -x- -x- BLS 3220 Community & Specialized Information Systems
BATTE
LLT 2A
-x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
11:00 - 12:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 1203 Classification and Cataloguing
OMONA
LLT 1A
--- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BIT 2207 Research Methodology
Patrick Ogao
LLT 5A
-x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- ---
BIT-EVE-3-Elec1
BIS 3200 Data Warehousing & Business Intelligence
Aminah Zawedde
LLT 3A
-x- BSE 3201 Software Architecture
Benjamin Kanagwa
LLT 6B
-x- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- --- MCS 7221 Security Protocols
Richard Ssekibuule
LLT 2C
-x- MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7201 Fiber Optic Networks
Tonny E. Bulega
Seminar Room 2 (Block A)
MDSE-1-option-CN, MDSE-1-option-MC
MCN 7201 Fiber Optic Networks
Tonny E. Bulega
Seminar Room 2 (Block A)
--- --- -x- --- --- --- --- -x- --- --- --- MCN 7205 Secure Software Architecture and Design
Raymond Mugwanya
LLT 3B
--- --- --- ---
12:00 - 13:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- --- --- --- MRM 7403 Records and Information Systems Security
OKELLO-OBURA
LLT 1B
-x- --- --- --- --- --- --- ---
13:00 - 14:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- --- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- ---
14:00 - 15:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 1206 Information Technology II
MUZAKI
LLT 1A
--- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- BLS 3221 Management of Electronic Resources
BUKIRWA
LL 6C
-x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIT 7214 Audit and Security Assurance Principles
Aminah Zawedde
MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIT 7214 Audit and Security Assurance Principles
Aminah Zawedde
--- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
15:00 - 16:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- PIS 9201 Advanced Research in Geographical Information Systems
Patrick Ogao
Seminar Room 2 (Block A)
-x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- MIS 7212 Data Communication and Networking
Johnson Mwebaze
LLT 6A
-x- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
16:00 - 17:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- BRM 1205 Government Information Resources and Systems
KAWALYA
LLT 2C
--- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
17:00 - 18:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
18:00 - 19:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIS 7209 Project and Organisational Change Management
Patrick Ogao
-x- MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIS 7209 Project and Organisational Change Management
Patrick Ogao
MIS-1-option-ISM, MIT-1-option-IMS, MIT-1-option-IWC
MIS 7209 Project and Organisational Change Management
Patrick Ogao
--- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
19:00 - 20:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
20:00 - 21:00 -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- -x- -x- -x- -x- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x-
BIT-EVE-3-Elec1
BIT 3212 Digital Libraries
Daudi Jjingo
LLT 3A
-x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- --- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- --- -x- --- --- -x- --- --- --- --- --- --- --- ---
Timetable generated with FET 5.34.2 on 2/19/18 6:14 PM

back to the top